Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már tényleg tudnia kellene?

Már tényleg tudnia kellene?

Figyelt kérdés
11-én lesz 4 hónapos a lányom. Hasról hátra már visszafordul, de hátról hasra még nem is mozdul h akarná. Tegnap a gyerekorvos azt mondta már azért jó volna ha csinálná. Nem 6 hósig kell átfordulniuk? Miért vagyunk lemaradva? Ja és hozzátenném 1 hónappal hamarabb is született.

2013. jún. 7. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, 6 hónapos korukig jó ha megtörténik! Valamit nagyon félre magyarázhatott az orvosotok! Elméletileg amúgy a mozgásfejlődésnél annyira nem játszik közre, hogy előbb született e...az enyém 3 héttel jött előbb, és mindent idáig időben csinált...pl hátról hasra 4 és fél hónaposan, aztán hasról hátra 5 és fél hónaposan.

8 és fél hónapos baba anyukája

2013. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
ezek az orvosok.... 4 hónaposan sincs lekésve róle de mivel elöbb született igy végképp ráér. Idegrendszerileg csak 3 hós. Attól függetlenül hogy 4 hónapja született. Sok baba csak 5-6 hóan fordul át igy végképp nincs lemaradva, sőt örülj neki hogy igy "3 hósan" már ennyit csinál? Nem lehet hogy az rovos elfeljetette hogy kaorababa? csak mert gyakori, sok gyerek van és nem tudnak mindent megjegyezni. Máskor hivd fel rá a figyelmét.
2013. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy lemaradva.az én lányom is később fordult meg hátrol hasra.ne aggódj
2013. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én is úgy hallottam, hogy aki kora baba azok annyi lemaradással ha később fordulnak meg amennyivel hamarabb jöttek totál belefér. Azért is gondoltam h megkérdezem. De még ha nem is lenne kora akkor se lenne elkésve.

Tudja h hamarabb született emlékszik rá mert most is mikor bementünk és elkezdte vizsgálni megdicsérte viszont h milyen szépen behozta a lemaradását súlyban.

Am abba is belekötött h nem szépen tartja a fejét hason. Már linkelek be egy képet h szerintetek ez így nem jó?

[link]

Tényleg minden orvos más. Próbálok nem foglalkozni vele de a bogarat azért csak beülteti az ember fülébe h vmit nem jól csinál esetleg. Nem vagyok paramami de az ilyentől a falra tudok mászni.

2013. jún. 7. 14:42
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szépen tartja a fejét, ennél jobban hova tudná emelni?!

Ennyi idősen még az sem lenne lemaradás, hacsak az oldalrafordulást gyakorolná!

2013. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy az orvos hogyan szeretné, hogy tartsa a fejét a kislányod, mert szerintem tökéletesen tartja. Amúgy az én fiam időre született és 5 hónaposan fordult hasra és 6 hónaposan vissza. Sem az orvos sem a védőnő egy szóval sem mondta, hogy el lenne maradva. Furcsa orvosotok van.
2013. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát a leírtakat és a képet is elnézve, szerintem a doki egy hülye...nincs másik a környéken?


(Amúgy csodaszép a kislányod :-))

2013. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor csak nem én vagyok a "hülécske" gyakorlom vele az oldalból való átfordulást hasra. Sokat beszélgetek neki és tornázom vele. De jó h azt nem várja el h járjon. De örülök neki ahogy írjátok nektek se volt másképp. Köszi nagyon aranyosak vagytok. Nyugodtan írjatok még kinek mikor meg h fordult meg. :) Érdekelnek nagyon. :)
2013. jún. 7. 14:50
 9/17 anonim ***** válasza:

ez egy kekeckedő orvos, sosem értettem az ilyet. Legközelebb kédezz rá mi a gond afejtartással csak mert minden baba igy tartja.....

Nagyon cuki és szép a kislányod, gratulálok hozzá:)))

2013. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok köszi a dicséreteket. :)

De van másik doki gondolkodom is rajta. Az én dokim volt még anno na ő egy normális és kedves orvos. Csak kicsit messzebb van de annyit megér. ha tovább is ez lesz inkább átiratom oda.

2013. jún. 7. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!