Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terpeszpelenkát napi hány...

Terpeszpelenkát napi hány órát kell viselnie a babáknak?

Figyelt kérdés

Ortopédián mondták, hogy 6 hétig hordja, de elfelejtettem megkérdezni, hogy naponta mennyit legyen rajta. A védőnőnek fogalma sincs erről.

Én estétől reggelig+délelőtt pár órát hagyom rajta, összesen napi 12-14 óra.

Ez kevés?

2013. jún. 8. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én napközben tettem rá anno,éjszakára nem,mert mindig az oldalán aludt és így a lábait szétnyomta. Bevallom őszintén,hogy sokszor rá sem adtam,inkább többet tornáztattam. Igaz,hogy keserves sírással zárult az esténkénti torna,de meghozta a gyümölcsét és helyre jött. Minden pelenkázásnál összefogtam a kis lábait és körkörösen tornáztattam. Este pedig megfogtam a térdénél,hogy egyenes legyen a lába és így,szépen lassan húztam terpeszbe. Ezeket gyógytornász mutatta és amennyire sajnáltam,hogy sír a fiam,annyira örülök így visszagondolva,hogy helyre jött ezeknek köszönhetően. Szerintem bőven elég,ha ennyi ideig rajta van a t.pelus.
2013. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornász vagyok. Egész nap rajta kellene lenni, és amikor tisztába teszed, akkor mindig mozgasd át a csípőjét. Behajlítod mindkét térdét-csípőjét derékszögben és szétnyitod a lábait szépen lassan, ahogy engedi. Ezt megcsinálod párszor, utána pedig körzöl a két lábával úgy ahogy az előző hozzászóló leírta.:)

Azért kell a terpeszpelenka, mert olyan helyzetben tartja a csípőízületet amiben a vápa megfelelően tud fejlődni. Próbáljátok kibírni ezt a pár hetet, ez nem fáj a babának.

2013. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem fáj neki, de már 6 hónapos és a terpeszpelusban nem tud átfordulni, mozogni rendesen, ezért adtam rá eddig csak fél napot.

Nappal kb. 2 órát még kendőben van, tehát összesen majdnem 16 órát biztosan terpeszben van a lába, de akkor ezek szerint ez sem elég. Ezt jó tudni.

2013. jún. 8. 10:08
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy kisebb.

Elvileg folyamatosan rajta kell lennie, fürdéshez és tornához lehet levenni.

2013. jún. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó későn kaptátok meg. Ilyenkor még inkább napi 24 órában rajta kell lennie, mert már sokkal nehezebb kezelhető ennyi idősen a gond.

Majd rá fog jönni hogy kell abban megfordulni.

2013. jún. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazából mi úgy tanultuk, hogy amennyi idős korban észreveszik, kétszer annyi ideig tart a "gyógyulás". Ezért nem értem ezt a 6 hetet 6 hónapos életkorban.

Gondolom, hogy nézte hamarabb is a gyerekorvos, tovább küldött volna ha gond van.

2013. jún. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem nézett az a gyerekorvos semmit, pedig szóltam, hogy a családban 2 csípőficamos is van...

Annyit mondott, az egyik lába rövidebb, de nem baj, majd kinövi.

Ezért le is váltottam, másik dokihoz mentünk, ő adott beutalót ortopédiára.

Nem mondták, hogy nagy baj lenne, kontrollra sem kell visszamenni, csak a 6 hét terpeszpelenkát írták elő, tornát se mondtak.

Ezek szerint ott is gondatlanok voltak?

Nem magánorvoshoz mentünk, lehet, ott több tanácsot kaptunk volna.


Mindenesetre visszaadtam rá a pelenkát.

2013. jún. 8. 10:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a 6 hetes orthopdia vizsgálat majdnem hogy kötelező minden gyereknek. Én a helyedben mindenképpen keresnék egy magán dokit, mert valami gond még is csak van ha felírták a teresz pelust márpedig akkor azt kontrollálni kell.

Bp-en van az ország legjobb gyerek orthopédusa Lngyel Zsuzsának hívják.

2013. jún. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak idegesíteni, de valami gond mégis van, ha rövidebb az egyik lába. Mutasd meg gyerekortopédusnak. Nem tudom merre laksz, én Szegeden tudok ajánlani dokit.

Újszülött korban mindenkinek megnézik a csípőjét, de a gyerekorvos elvileg utána is nézi. Őszintén szólva nem tudom, hogy a kisfiamnak nézte-e a gyerekorvos, de a védőnőtől megint ideges lettem, mert ő felsorolt néhány itteni orvost, akik mindenkit elküldenek ortopédiára. Bennünket nem küldtek, bízom benne, hogy nézte a doki, de tényleg nem tudom. Én mindig nézegettem a babámat, hogy van-e végtaghosszkülönbsége, ráncasszimmetriája, mennyire mozog a csípője.

Mivel nálatok van a családban csípőficamos, a babádnak van végtaghosszkülönbsége és már 6 hónapos, én a helyedben megmutatnám egy másik orvosnak is. 6 hét alatt nem fog elmúlni, és kellett volna ultrahangot is csinálniuk.

Ne nyugodj ebbe bele!

2013. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó a házigyerek dokik ehez nem értenek, ők csak azt veszik észre ha nagyon nagy a gáz és te is hiába nézegeted, én fiamon semmi nem látszott még is kiderült, hogy kell korrigálni én a helyedben biztos elvinném szakemberhez.
2013. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Ezt tényleg el kell viselnie a szülőnek a rokonoktól?

Lehet,hogy itt emberek fognak megsértődni,de leírom mit gondolok.Van a páromék családjában egy 1 éves kislány. De a nagyszülők,nagynénik szoktak olyan dolgokat csinálni vele,hogy csak ülök és lesek,közben a kislány anyukája (akivel korban közel vagyunk és barátnők is...

A terpeszpelenkát hogy adjátok rá a babátokra, hogy ne izzadjon bele és ne dörzsölje ki a combját?

Lehet hogy csak a mi terpeszpelenkánk van ilyen silány anyagból? Tiszta nylon és műanyag az egész. Ráadom és amikor átpelenkázom tiszta izzadt alatta. A combjánál meg teljesen kipirosodik. A body alá és a pelenka fölé adom rá, mert így legalább a body megtartja egy...

Kellett a babátoknak viselnie Pavlik hámot? Hány hónapos kortól kellett meddig hordani? Hogy viselte a baba? Napközben kellett vagy éjszaka is?

Tegnap voltunk csípőficam vizsgálaton, 3 hónapos a kislányom, a doktornő szerint a bal csípője kötöttebb emiatt a bal lába egy kicsit rövidebb, felírta az 1-es szíjat.Kicsit aggódom, hogyan fogja viselni, írjatok le mindent akinek van tapasztalata erről! Előre is köszönöm!




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!