Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fejni vagy tápszerezni?

Fejni vagy tápszerezni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 évesem és egy 2 hónaposom. Sokszor olvasom, hogy a fejés meg az állandó mosogatás sok időt elvesz a babától. Hát még ha ott vagy egy tesó is... Viszont nagyon sok minden szól az anyatej mellett is.
2013. jún. 8. 13:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
megérte mindenkit lepontozni???
2013. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kérdezd attól aki pontoz...

Tegnap már nem bírtam tovább. Amikor már 6 órája nem evett, csak sírt, kevertem neki tápszert, de nem tudott mit kezdeni a cumisüveggel. Szerencsére az esti fürdés után elfogadta a mellemet és azóta sem volt gond. De a tegnapi napot nem kívánom senkinek!

2013. jún. 9. 08:48
 13/17 anonim ***** válasza:

Úristen, ezt mintha csak én írtam volna!

Nekem is egy 2 évesem és egy 7 hetesem van. A nagy iszonyú aktív, kizárt hogy leül mellém mondókázni-képeskönyvezni amíg én óránként szoptatok-büfiztetek-megint szoptatok-fejek-sterilizálok, és sosem nyugodt a pici.

Én adok neki tápszert, előtte mellreteszem, szopik amennyit szopik, utána pedig jóllakik rendesen, és elvan 3-4 órát kaja nélkül. Persze így is hasfájós és nem sokat alszik, úgyhogy így is nagyon leizzadok mire mindkét gyerekkel eleget tudok foglalkozni, de azért könnyebb.

2013. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: és mit tanácsolt neked a szoptatási tanácsadó egyébként??
2013. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Azt tanácsolta, hogy szoptassak más pózban (fekve vagy kicsit hátradőlve), mert lehet, hogy rossz élménye van a túl erős tejadó reflexemtől és ezért nem fogadja el. Teljesen jól is működött a dolog másfél hétig. De lehet, hogy csak 1 alkalmas megingás volt, mert ma már megint minden rendben van. Csak amikor rossz minden, nagyon nehezen bírom idegileg és sokszor jár a tápszeren az eszem. Egyébként ha gondolod felvehetjük egymással a kapcsolatot :)
2013. jún. 9. 13:11
 16/17 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy Te is nyugodt, kipihent légy (a lehetőségekhez mérten) és a baba is jóllakjon.

Attól biztosan nem leszel nyugodt, hogy a minimális idődet, amit magadra fordíthatsz, vagy a 2 éves "nagyobbacskával" tölthetnéd inkább fejésre "pazarolod".


Én nem vagyok sem elvakult szoptatáspárti, sem kényelmes tápszerezős, inkább azt mondom, hogy amelyik nektek, neked kivitelezhetőbb. Egyik miatt se legyen lelkiismeretfurdalásod.

2013. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

13-as vagyok, írtam neked privit!:)


Ha van tejed egyébként, akkor sztem még ne add fel a szoptatást!:) Nálam sajna nem állt be a kereslet-kínálat, hiába tettem mellre igény szerint, mindig éhes és nyugtalan maradt:(

2013. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!