Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fejni vagy tápszerezni?

Fejni vagy tápszerezni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 évesem és egy 2 hónaposom. Sokszor olvasom, hogy a fejés meg az állandó mosogatás sok időt elvesz a babától. Hát még ha ott vagy egy tesó is... Viszont nagyon sok minden szól az anyatej mellett is.
2013. jún. 8. 13:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%
bocsi,de mi a kérdésed pontosabban?
2013. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

Miért nem tudsz szoptatni?

Ha kevés a tejed, én inkább a tépszert javaslom.

Ha csak cumisüvegből fogadja el, de van elég tejed és könnyen le tudod fejni, akkor fejés.

2013. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
5%
hogy jön a mosogatás ehhez a témához? ha nincs akadálya egyértelmûen szoptatás!
2013. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
ha van tejed ,főleg ha sok és nem szopik a babád akkor fejj! Nekem is volt tesó,és nagyon kevés tejem volt de 11hónapos koráig fejtem (3óránként). 2hónapos még rengeteget alszik, nem fogod a fejés miatt elhanyagolni ,ne aggódj, házimunkát meg így is ugy is el kell végezni!
2013. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A mosogatás úgy jön ide, hogy naponta kb 2szer mosogatok. Na most ha fejnék, akkor ez igencsak megugrana.

A kicsi nem alszik sokat, azt is leginkább kézben, mert hasfájós.

Tejem még van, de szenvedünk a szoptatással és tiszta ideg is vagyok már miatta.

2013. jún. 8. 14:13
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Hát, én tápszereztem...

17 hónap van a gyerekek között. A nagyot 8 hónapig szoptattam, most másodjára már szinte az elejétől kellett a tápszeres pótlás. A naggyal sokat fejtem csak úgy, tejszaporítás miatt, most nem fejtem, mondván, álljon be a kereslet-kínálat... Nem így kellett volna, mert nem lett elég. De nem volt rá idő, energia!!! Vagyis volt, csak inkább a két gyerekre fordítottam...

Aztán volt két mérés, amikor a kicsi nem hízott szinte semmit. Egyre gyakrabban nyúltam a tápszerhez, majd a végén már nem akart szopizni. Fejtem egy-két alkalommal, majd úgy döntöttem, hogy többet ér már a velük töltött idő. Szóval 3,5 hónapig kapott a gyerkőc anyatejet, szerintem sokan ezzel is elégedettek lennének. Azóta mindenki nyugodt, de főleg én, mert gyorsan jóllakik a kicsi, van idő a játékra, sétára, a nagyot sem korlátozom az állandó szoptatás, fejés miatt.

Ha sok tejem lett volna, biztosan fejtem volna inkább, de nálam mindenképpen kellett volna hozzá még a tápszer is.

2013. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Sztem a mosogatás úgy jön a témához, hogy a fejéshez mellszívó, edény kell, amit folyton mosogatni, sterilizálni kell. (Gondolom.)


Egyébként szerintem akkor fejjél, amikor a pici alszik, a naggyal meg például mondókázni tudsz közben, így egyik gyermektől sem veszed el az időt.

Szerintem minél tovább érdemes adni neki anyatejet. Ha erre így van módod, akkor így tedd.

Én is fejek már egy hónapja, mert a 11 hetesem nem akar szopizni. Viszont tejem még van, így amikor nincs elég tej egész napra, akkor azt adom neki, amikor nincs (mert nincs időm fejni 3 óránként), akkor egy étkezést kiváltok tápszerrel.

Egyelőre jól viseli a pici. :)

2013. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Előző vagyok.

Rosszul írtam az előbb. Szóval, ha van egész napra tej akkor azt adom neki, ha nincs akkor egy evéskor tápszer.

Na! :)

2013. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nehezítés, hogy a kicsi nem alszik, csak kb 2szer. A nagy meg borzasztó aktív, nem érdekli sem a mondóka, sem a meseolvasás.

Jelenleg küzdök még a szoptatásért, de kezdem feladni a harcot :(

Szopis tanácsadóval már beszéltem, be is vált a tanácsa, de hiába, mert megint kezdődik elölről minden.

2013. jún. 8. 14:27
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Tedd ahogy jónak látod,és ahogy az ösztönöd diktálja!Ne itt várj erre választ,mert az anyatej mániások a szoptatás mellett,a lazább,kényelmesebb anyukák pedig a tápi mellett fognak érvelni.Az én babám sem szopott(úgy sem hogy 4 szoptatási tanácsadó is járt nálunk)és én 6 hónapos koráig 4 óránként fejtem az anyatejet,minden egyes nap.!Nekem volt segítségem,férjem sokat volt itthon,és éjszakai is felkeltem fejni.ez az én döntésem volt,ha lett volna egy nagyobb testvére,valószínűnek tartom hogy a tápszerezés mellett döntöttem volna.Nem leszel attól rosszabb anya mert a kényelmesebb megoldást választod.
2013. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!