Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, csak nekem nem...

Anyukák, csak nekem nem tetszik ez a sírni hagyós módszer? Van más is aki nem alkalmazza?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert egyre több olyan kérdést látok, hogy nem alussza át az éjszakát egy 2-3, 5-8 hónapos baba és a legtöbb tanács az, hogy ez a módszer milyen jó... Miért jó az, ha a gyerek belefáradva a sírásba elalszik??? Nem vitát szeretnék szítani, hanem véleményekre vagyok kíváncsi. Az enyémeket sosem hagytam sírva elaludni és mégis megtanultak aludni..szerintem az alvás nem tanítható, egy idő után minden baba megérik arra, hogy magától elaludjon és azt is, hogy átaludja az éjszakát. Kinél korábban, kinél meg később jön el ez az időszak... Esetleg rosszul látom a dolgot?
2009. nov. 5. 10:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Én sem hagytam sírni a babámat, bementem hozzá és megnyugtattam, de nem vettem ki a kiságyból. Nem szerettem volna, ha azt hiszi, nem számíthat rám. Most 10 hetes a kislányom, és magától elalszik, minden sírás nélkül.

Szóval osztom a véleményed!

2009. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%

Te ne alkalmazd!!!

Egyébként van ötleted??????????????

2009. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
Én igazat adok neked.
2009. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

10 hetes anyukának csak annyit, hogy megnyugtassalak ez később változni fog.

7,5 hónapig itt sem volt gond!

2009. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%

Véleményem:(saját!,másnak nyugodtan lehet más, ne bántsatok miatta):

Én sohasem hagytam (és szerintem nem is fogom) sírni a lányomat addig, amíg végül belefárad és elalszik.Ha ő sír, akkor tényleg baj van általában, és akkor inkább azon vagyok, hogy kitaláljam, mi lehet a baja. Ez persze nem azt jelenti, hogy felkapom, és rögtön dajkálgatni kezdem, és várom a csodát, de nem hagyom magára, és figyelem a jeleket, hogy kitaláljam mi lehet a baj.


Vannak esetek, amikor tudom (mert már szerencsére elég jól ismerem), hogy azért sírdogál, mert már annyira fáradt, álmos, hogy emiatt nyűgös, akkor persze leteszem aludni, és előfordul hogy még picit sírdogál mielőtt elalszik, hiszen le kell hozzá nyugodnia. De ez maximálisan kb 5 perc szokott lenni,vagy kevesebb.

2009. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%

Nekem sem tetszik. Előbb-utóbb megtanul egyedül elaludni a kisgyerek is. Mi altatjuk a babánkat (11 hónapos), nem kell sokat, max 3-4 percig kell csak ringatni. Minket ez nem zavar, valószínű hogy 18 éves korában már nem fogjuk ringatni.

Ezen kívül mindig az jut eszembe, hogy én sem egyedül alszom el, hanem a férjemmel, szegény babának akkor miért kéne egyedül a saját szobájában??? Mi itt elringatjuk, és ha elaludt, átvisszük. Reggel amint megnyekken, már hozzuk is át. Éjjel sosem ébred fel, 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, nagyon nyugodt baba.

Olyan hamar felnőnek, addig is megadok neki mindent, amit kér, szerintem ez nem elkényeztetés, hogy neki szüksége van rám, vagy az apukájára, amíg elalszik békében, és nem ordítva. Számomra az elkényeztetés nem ebben mutatkozik meg.

2009. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Én soha nem hagytam/hagyom őket sírni. 7hónaposak és nem tartom jónak hogy sírjanak. Lehet sokan nem értenek velem egyet, de úgy gondolom egy ilyen picúr nem sír ok nélkül. Lehet csak ölelgetésre vágyik és ezt meg kell nekik adni. Egyébként sem bírom elviselni ha egy baba sír, a sajátjaimnál meg pláne. Én mindig megvigasztalom őket. Ezért vagyok én az anyjuk. Egy felnőtt embernek sem jó, ha szomorú én nincs akire támaszkodhat, akkor gondoljon bele, hogy milyen egy pici babának.

2009. nov. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
Én sem hagytam sírni soha. Szívtelen az olyan, aki ezt csinálja. Gondoljunk csak bele, egy pár hetes babának nem arra van szüksége, hogy egyedül aludjon el, hanem arra, hogy anyához bújhasson, érezze őt. Kislányom soha nem volt ölben ringatva (kivéve egy-két beteg éjszakát), de nem alszik egyedül. Ott fekszem mellette míg elalszik. Ha a nagyágyban alszik el, akkor álmában átrakom, és alszik reggelig. De mostanában, hogy áttértünk az egyszer alvásra, annyira fáradt, hogy mire a tejci elfogy már alszik. Amúgy meg ismerni kell annyira a babádat, hogy észre vedd mikor álmos. Ha jó időpontban teszed le aludni (már álmos, de még nem túlzottan), akkor pillanatok alatt elalszik, nem kell altatgatni. Soha nem bírnám hallgatni a lánykám sírását, ha tudom, hogy tehetek ellene. Amúgy most 14 hónapos, és 8 hetes kora óta alszik éjjel, és nem alkalmaztam semmilyen módszert, hanem ha felébredt, megszoptattam, amíg igényelte. Ha 8 hónaposan ébredt éjjel valamiért akkor is kapott cicit, és aludt tovább nyugodtan. Aki akarja kínozza csak a gyerekét nyugodtan, én nem azért szültem. Mindig az a kifogás, hogy megszokja, és elalszik egyedül. Persze mert rájön, hogy nem számíthat az anyukájára, és beletörődik, hogy ha sír, ha nem akkor is egyedül kell elaludnia.
2009. nov. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igen, van és volt is többféle ötletem. Ahogy írtam, több gyerekem is van, tehát nem falból beszélek. A legidősebbnél egyszer bírtam fél óráig... akkor még hírét se lehetett hallani, hogy ez egy módszer... hát, csak annyi eredménye lett, hogy csurom vizesre zokogta magát a gyerekem és több, mint 1 órába telt, hogy megnyugodjon.. A kisebbeknél már eszembe se jutott, hogy ilyet csináljak. Természetesen minden gyerek és anya más, de nem hinném, hogy ennél nincs humánusabb módszer. az a pici baba 9 hónapon keresztül a pocidban volt..érezte minden rezdülésed..amikor már kint van, miért kell neki egyedül elaludnia? Nem lehet simogatni? Énekelni neki? Stb..stb. Köszi a sok választ!!
2009. nov. 5. 10:59
 10/24 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik, de ha az én babámnak rossz alvókája lenne (ami egyébként túl jó :)))), akkor végső elkeseredésemben én is ilyen módszerhez folyamodtam volna !!!!! Azért értem meg, mert hasfájós volt, és bármit elkövettünk volna, hogy jobb legyen neki és és nekünk is. Végül a gripe water segített, + "kinőtte".
2009. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!