Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babátok napirendje...

10 hónapos babátok napirendje hogyan alakul? Hányszor eszik egy nap, mit és mennyit? Naponta mennyit foglalkoztok vele? Illetve miket játszotok?

Figyelt kérdés
Légyszi, írjátok meg a nemét, születési súlyát és hosszát is, illetve hogy 10 hónaposan mekkora.
2009. okt. 9. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

10 és fél hónapos.

2900gmal és 49 cmel született kisfiú. 10 hósan és egy hetesen volt 10.5 kg és 77 cm.

Reggel 8kor kel, fél 9ig játszunk az ágyban cicizik.

Öltöztetés, rövid séta, majd néhány falat kaja 10 körül /joghurt, kenyérke katonák felvágottal, sajttal/ majd délig játszik, amíg főzök elvan körülöttem, "beszélgetünk".

Délben ebéd, vagy külön főzök neki főzit, de ez egyre ritkább, azt eszi, amit mi, kevés sóval főzök, fűszerek, tej nélkül: sült hús főzelékkel, paradicsomos húsgombóc, levesek, durumtésztából paprikáskrumpli stb

Ezután alszik 2 órát. Ébredés után szopizik.

Kicsit takarítok, ezt azt elintézek otthon, közben sokszor játszok vele, mesekönyveket nézegetünk, kockából építünk, járni tanulunk, tárgyan nevét tanuljuk, felfedezzük a lakást.

Fél 4kor uzsi, gyümölcs, kifli stb.

Utána ismét séta a városban, barátnőzés 6ig.

Fél 7 tájt vacsi, mondjuk a délről maradt husihoz csinálok neki főzit, vagy nagyritkán üveges, ha elcsavarogtuk a délutánt.

Fél 9kor fürdés, 9kor szopizik, majd alszik.


Szinte folyamatosan foglalkozom vele, kb egy fél órát, órát van "egyedül", amikor felfedezi a szekrényeket, bútorokat.

2009. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

szia! nekem kisfiam van, 3260g, 52 cm született. Most 10 hósan 9,5 kiló, 73 cm.

7-8 között kel, 8kor vagy fél 9 kor eszik 220 ml tápszert, 9 körül lemegyünk vásárolni, fél 11 re feljövünk, innentől alszik délig. délben ebédel, általában egy üveg bébikaját, de van hogy annyit sem..:(. 3kor eszik utána 200ml tápszert, addig játszunk- mászkál pakol stb...3tól fél 5ig alszik kb. de van hogy csak egy órát. fél ötkör lemegyünk sétálni, 5 és negyed hat között lent eszik 200gramm gyümit, főleg barackot-almát banánt, ezeket szereti. fél 7-7 körül feljövünk, fél 8kor fürdik 8 kor 2 dl tápszer és negyed 9kor már alszik is. nekem nagyon sokat "kell" foglalkoznom vele, nagyon eleven( ghondolom nem vagyok ezzel egyedül)csak egyszobás a lakásunk, de azért jól eljátszik, viszonylag türlmes kisbaba:) persze ez a napirend sokszor csúszik,, van h nem alszik délután, van, hogy tovább fentvan, nmeg van h sokszor felkel éjjel, de akkor ez mind a foga miatt van!!! szóval nekünk ennyi egy napunk. én akkor főzök amikor alszik.

Ja és szívesen etetném vele amit mi eszünk- de egyszerűen nem eszik belőle sajnos. egyenlőre maradtunk a bébikajánál:( minden jót nektek!!

2009. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!