Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babád napirendje?

3 hónapos babád napirendje?

Figyelt kérdés
Mi most állunk át a 4 órás étkezésre és nem tudom, hogy osszuk be közte az időnket. Nálatok hogy megy?
2011. nov. 8. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Kislányom holnap lesz 3hónapos,egyébként koraszülött baba.Tápszeres, mellé kicsit szopizik is.5x eszik egy nap,napközben 4x,éjjel 1x.Mi már jó pár hete átálltunk a 4óránkénti evésre.

Nemrég vezettük be,hogy fix pontról indul a nap,így sokkal egyszerűbb követni a napirendet ami így néz ki:7kor indul a nap,ilyenkor evészet,utána játszi,nézegetés,"beszélgetés,stb..8-1/2 9között elalszik.Köv evés 1/4 12körül van(2etetés között nem mindig ébred meg,ha igen 9-1/2 10között),ilyenkor szintén nézelődés,játszás,..stb van és ilyenkor kiteszem babakocsiban a teraszra és itt alszik délután,fél1től negyed 4ig.aztán beviszem,jön a délutáni kaja,utána játszi.Ilyenkor már nem nagyon akar aludni.fél órát,20percet maximum..De erre az időre már eléggé elfárad,mindig túlpörög.1/4 8körül fürdés és kaja.Éjjel 2-3között kel enni.Este nehezebben alszik el mint napközben,főleg ha nyűgösebb napja van.Leírnád a ti napirendeteket is!!köszi!

2011. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
dee hogyan csinálod, hogy 7 körül induljon a nap? ha 2kor kel, nem lesz már hatkor éhes?
2011. nov. 8. 15:54
 3/7 A kérdező kommentje:
most nincs időm, mert megyünk játszizni, de este én is leírom, addig is köszi
2011. nov. 8. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 2kor kel,fél3ig eszik kb,akkor fél7kor telik le ugye a 4óra,de ha nem ébred meg,vagy nem sír nagyon nem keltem fel,nem adok neki.lehet hogy dünnyög mondjuk már negyed 7kor,de megpróbálom kihuzatni vele azt a kis időt,addig nem veszem ki a kiságyból,hátha elalszik még egy kicsit.ha nagy gáz van 3/4 7kor elkezdem az etetést.Éjjel is ugyanígy csinálom.Lehet már 1-fél2-kor dünnyög,de akkor alszik közben úgyhogy nem veszem fel,de tudom hogy 1óra múlva újra kezdi,olyankor megetetem.
2011. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igazából reggel 6-7-8 kor kel, attól függően, hogy éjjel mikor kelt fel.de jó ötlet ez, hogy fix pontról indultok, tetszik. Aztán kb 1 órát játszunk, mesélek, nézeget, majd alvás a köv. evésig. Tartjuk kajábana 4 órákat pontosan. Aztán kaja, 1,5-2 óra játék, aztán alvás séta közben, majd délutáni evés. Utána nekem sem akar már aludni pedig nagyon fáradt. Éppen ezért tettem fel a kérdést, mert fura volt, hogy délelőtt és után annyit alszik, aztán meg semennyit. Most a mellkasomon aludt az előbb 20 őercet, mert sehogy másképp nem bírt, de már teljesen kiakadt, mindentól sírt. Most nézeget a játszószőnyegen, aztán fürdés, evés, alvás. Mi már csak tápit eszünk. De asszem bevezetjük a fix idópontokat, csak nem tudom, hogy a fürdés mikor jobb, 7 vagy 8, ezt most tapasztaljuk ki.Köszi a választ, hasznos volt. Amógy mi ma vagyunk 3 hónaposak. Isten éltessen titeket is. :) Jó babázást!
2011. nov. 8. 18:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy segíthettem valamicskét:-)..,bár biztos változni fog nálunk is ez a napirend,mert mindig változik,csak hetek kérdése.De most beálltunk erre és úgy néz ki működik!!Pár hete még este fél9 után volt a fürdés meg a kaja,de rájöttem az már nagyon későn van.Ez a 7-1/4 8as fürdés nálunk bejött,bár gondolkodom hogy kicsit még előrébb hozom.

Megkérdezhetem mennyit eszik a babád,hány ml-t??Nekem sokan mondják,hogy ez a 4óra a 2evés között nagyon sok,de én megkérdeztem 2orvost+a védőnőt is és nekünk bevált...Szerinted is sok ez az idő??

2011. nov. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most kb 170et eszik, napi 5 étkezés. Az ő súlya 5720 gram. Mindig kiszámolom kb mennyit kell ennie, s ha nincs meg napokon át, akkor be kell iktani még egy evést. testsúly*0,15/étkezések számával
2011. nov. 10. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!