Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell bevezetni a...

Hogyan kell bevezetni a tehéntejet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 13:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ilyesmire gondolok, hogy 3,6%-os vagy 2,8%-os tejet vegyek, kell e forralni, higítani, stb. ?
2009. okt. 9. 13:20
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mekkora a gyereked - de ha már nem egész pici (fél évnél idösebb), akkor a 2,8%-osat adhatod rendesen, az elsö-két alkalommal csak a szokott adag felét, de egyébként nem kell vele semmit probémázni.
2009. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
18 hónapos a fiam. :-)
2009. okt. 9. 13:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mégegyszer - a bolti tejet nem fontos forralni, de nem is árt, házi tejet mindenképpen forralni kell. Higitani fölösleges.
2009. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a 2,8-ast ajánlom forralva és hígítva.Aztán lehet csökkenteni a hígítást és végül el lehet hagyni a forralást. Bár mi nagyon későn, 2 éves elmúlt amikor bevezettük, mert tévesen azt hittük, hogy a tejtől megy a hasa. Közben meg valami baci volt a ludas és miután antibiotikum hatására elmúlt a hasmenés utána vezettük be a tejcsit.
2009. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Nálunk érdekes módon a forralatlan bolti tejtől fehérjekiütései lettek. Először ugyanis én is úgy tudtam, hogy nem kell forralni, a védőnő is azt mondta. De végül mégiscsak forraltam kb 3 hétig és utána már forralás nélkül sem okozott gondot.
2009. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bár nincs allergiás a családban, én a tejjel megvártam amíg kislányom betöltötte az 1 évet.

8 hós korától adtam neki a savanyított tejtermékeket (joghurt, túró, tejföl, sajt), 10 hónaposan kezdtem neki tejjel habarni a főzelékeket, és most, hogy már betöltötte az 1 évet, csináltam neki pl. tejbegrízt 2,8%-as tejből, illetve már adok neki tejet inni is.


Most akarok neki rendes házi tejet venni, van felénk egy "bocis" autó, abból lehet venni friss, de bevizsgált tehéntejet, forralva ilyet fogok most már adni neki.


1 éves kislány anyukája

2009. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És mennyit szabad elsőre adni neki belőle? Gondolom, itt is fokozatosan kell növelni az adagot...
2009. okt. 9. 13:29
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Az első válaszolónak üzenem, hogy 1 éves kor előtt tilos tehéntejet adni!
2009. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőnk azt tanácsolta, hogy 1 éves kor után fokozatosan kell adni a tehéntejet a tápszer mellé. 1 hétig a teljes mennyiség 3/4-e legyen tápszer és 1/4-e tej, ha nincs gons akkor mehet felesben a 2. héten, 3. héten már a tej lesz 3/4rész, a végén pedig mehet a tehéntej teljes mennyiségben.

Követtem ezt a módszert, nem is lett bajunk.

2009. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!