Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik 1évnél korábban...

Anyukák, akik 1évnél korábban kezdték bevezetni a tehéntejet?

Figyelt kérdés

Hogy csináltátok? Fokozatosságot? Milyen arányban? Ha tudunk termelőtől tejet venni, inkább azt? Hogyan higítsam? Mennyit adjak?

Az "inkább várjál", "majd jól megbetegszik" tanácsokat legyetek szívesek kerülni! Köszönöm!


2009. dec. 8. 11:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ha termelőtől veszed, érdeklődj, h van-e szopós borjú, nem vemhes-e a tehén, miket eszik? fontosak, hiszen sokminden befolyásolja a tej állagát. a higításban nem tudok tanácsot adni, mert 2 hónap után abbahagytuk. kiverte a gyereket. én is allergiára hajlamos vagyok, igaz nem tejre. ha te vagy a párod allergiás vmire, akkor fokozott óvatossággal adjad.
2009. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Na ez szép. Még tisztában is vagy vele, hogy megbetegedhet tőle, de azért adni akarod neki. Milyen "anya" az ilyen????
2009. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam lassan 11 hónapos,joghurtot,pudingot,túrot már régóta kap.6 hónaposan már ette persze nem rendszeresen.Én sem akartam megvárni az 1 évet,és előszőr kis mennyiségben délelőtt adtam neki forralva tejet igaz kakaó formájában.Nem lett tőle semmi baja,meg is tudta emészteni.Nem adom neki rendszeresen,csak kb hetente 1x de most pont azon gondolkodom hogy elkezdem neki adni kicsit sűrűbben de nem ugy hogy rögtön csak azt kapjon egész nap hanem szép lassan,fokozatosan átállunk majd a napi 1. üveg tejre amit szerintem este fogok neki adni.Az hogy most melyik volna jobb a bolti vagy a termelői tej,hát nem tudom.Eddig boltit vettem,nem higítottam mert zsírszegény volt és az is elég vizes szerintem.Ezzel még én is hadilábon állok,mert tudnék termelőtől venni,csak nem tudom hogy merjem adni neki vagy sem.

Talán más egy kicsit okosabb lesz és kapsz választ mindenre,aminek én is örülnék :-)

2009. dec. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem ciánnal, vagy kátránnyal óhajtom megitatni a gyermekemet, akinek az ÉDESANYJA vagyok, kedves második!!!

Első, köszönöm. Nincs semmilyen allergiás a családban, viszont nem fogad el semmilyen mű-kaját, amivel más "anyák" etetik a babáikat. Ez van! 11 hónapos, és szeretném megpróbálni nála, hátha ez bejön. Nálatok 2 hónap múlva jött ki az allergia? Milyen formában? Kiütés?

2009. dec. 8. 12:12
 5/18 anonim ***** válasza:

Miért kell házitej?Frankó babatejek vannak,az is tehénből származik,csak bontott benne a fehérje,/ami elkell egy ilyen idősnek/,steril,nem kell hűteni,mindíg frissen készíthető.És ha kiszámolod még olcsóbban is kijössz.Egy l tehéntej kb 150 ftx30 nap.Egy doboz Rossmanos babatej,meg 1500 körül van.Kell belőle kettő/hónap.

Nem vagyok elvakult Anyuka,de nem értem MIÉRT kell tehéntejet adni????

Ja és a babatej a legkényelmesebb.

2009. dec. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Harmadik. Igen, az összes más tejterméket már ő is jó korán kapta, nagyon szereti őket. Még szopik is, de már nincs sok. Bár, lehet, hogy neki ez is elég, viszont előbb-utóbb kiapad a kamrám:-)

A termelői tejet igazából úgy értem, hogy nem tehenészetből egyenesen, hanem van sok automata nálunk a vároban, ahonna

2009. dec. 8. 12:15
 7/18 A kérdező kommentje:

folytatom...

ahonnan friss tejet lehet vásárolni közvetlenül a termelőtől. Így nincs lehetőségem a borjúkról tájékozódni:-)

És rögtön kakaóval kezdted, vagy simán magában a tejet kóstoltattad először? Igen, én is így gondolom, hogy szépen fokozatosan, pár korty, majd fél pohár...stb.

2009. dec. 8. 12:16
 8/18 A kérdező kommentje:
Babatejet valóban nem próbáltam még, viszont szinte minden más hasonlót, és olyan ívben repül a pohara, ha ilyet próbálok neki adni, hogy egy gerelyhajító is megirigyelhetné!
2009. dec. 8. 12:18
 9/18 anonim ***** válasza:

igen kiütés formájában. igazából hosszabb folyamat volt, mint utólag kiderült, de 2 hó után lett nyilvánvaló. először azt hittük szúnyogcsípés, hiszen főleg fedetlen helyen volt csípés szerű pötty 2-3 helyen 2 hó után pedig már 10-15-re emelkedett ez a szám. ami fura volt, h mindig volt rajta. abbahagyás után kb 1 hó alatt ürült ki a szervezetből, addig jött még elő 1-2 pötty.

de sajna nem úsztuk meg ennyivel. másra is allergiás a gyerek, és mindegyiknél más-más tünet volt.

2009. dec. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jaj, szegénykém! És akkor mikor tudtok újra próbálkozni? Tudod helyettesíteni valamivel?
2009. dec. 8. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!