Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselkedik a nagymama...

Hogy viselkedik a nagymama nálatok?

Figyelt kérdés

Már lassan 19 hónapos a kisfiam, de az anyukám viselkedése kiakaszt.

Folyton puszilgatja, harapdálja, egyszerűen nem hagyja levegőt venni sem, a nyakán lóg örökké.

Ha jelen van akkor, amikor etetem a gyereket, akkoris odamegy hozzá, és vagy cirókamarókázza, vagy csiklandozza, vagy bármi... Engem ez nagyon idegesít!

Már rászóltam, hogy legalább evés közben hagyja békén, de még én voltam a gonosz anya, hogy ilyet merek kérni.

Ha elvan szépen magában a gyerek, játszik, lefoglalja magát, anyu akkoris odamegy hozzá, és nekiáll harapdálni, dögönyözni, nem hagyja békén.

Szerintem a szeretetet nem csak úgy lehet kifejezni, hogy agyon van zabálva a gyerek!

Bárkit kérdeztem ismerősök közt, mindenki azt mondta, hogy náluk a nagymama nem viselkedik így...

Tinálatok hogy van ez?


Megjegyzem, egy házban, de külön emeleten lakunk.


2009. okt. 9. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Engem is idegesít, hogy anyós állandóan agyon csókolgatja szegény babámat. Pedig még csak 3 hónapos :-(
2009. okt. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám játszik a lányommal, de nem dögönyözi agyon, csak amíg a lányomnak is kedve, addig szórakoztatja. (Óvónő, tudja, hol a határ.)

Anyósom viszont állandóan a karjában akarná tartani, de azt hogy bírná már ki egy négykézlábazó örökmozgó? Mindenhova karban vinné, mintha a babám nyomorék lenne, nem tudna közlekedni. Így rászólt a férjem, hogy ne fogdossa, ne vegye ölbe, nem szereti a babám, hagyja őt békén, vagy menjen le mellé a földre játszani. Szerencsére felfogta, bár szinte remeg, hogy hozzányúlhasson legalább.


Valahogy próbálj meg beszélni anyukáddal, mert ez tényleg nem normális. Ne akkor szólj rá, amikor éppen "csinálja", hanem amikor alszik a babád, amikor nyugi van. Gondolom teljesen el van ájulva a nagymamaságnak még a gondolatától is, totál lila köd, attól lett ilyen :) Finoman szereld le !

2009. okt. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, az én anyukám megtalálta az arany középutat. Ha jól elvan a lányom (10 hónapos) egyedül, akkor ül mellette és nézi, vagy beszél hozzá. Ha látja, hogy kicsit már únja a banánt, akkor felveszi, puszilgatja, csiklandozza, dögönyözi, amit a lányom vidám sikongatással "díjaz". :)


Ha én csinálom ugyanezt, és elkezd mondjuk csuklani a lányom, akkor anyu rám szokott szólni, hogy hagyd már békén, elég volt... :)


Igen, evés alatt, meg amikor tök jól elvan egyedül, akkor hagyni kéne a kicsiket...

2009. okt. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk ez úgy van, hogy anyósom évente egyszer-kétszer megjelenik, megiszik egy kávét aztán tovább áll. Anyukám pedig már meghalt. Én nem bánnám, ha valaki ennyire szeretné a gyerekeimet rajtam kívül.
2009. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bogyó84 ***** válasza:
100%
Ez tényleg túlzás.Bár részemről inkább ennek örülnék,mivel én 5 hós fiamnak sajnos már nincsenek nagymamái.
2009. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen... ha választani lehet, akkor inkább az legyen, hogy a nagyi túlszereti az unokát, minthogy nem is ismeri, mert már nincs mama. :( Nekünk is sajnos már csak egy nagymama van, sajnálom, hogy anyósom nem érte meg az unokája születését. :( Sajnálom lányok, akiknek már nincs nagymama...
2009. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
anyám pont ilyen,és mi is pont igy lakunk mint ti.csak a visítás,babusgatás,állandó felkapkodás megy.9 hónapos és veszekszik,de tényleg vele mert még nem megy hanem csak mászik,mi az hogy nem mész,tessék meni.jajj,nehezen viselem.az etetés nálunk is ment,amig egyszer jókedvemben talált és simán elköszöntem tőle.szia mama,majd megyünk,ajtó becsuk.szót érteni vele nem lehet mert akkor világvége van.annyira borulátó,gonosz tud néha lenni,hogy már fáj.annyira hülye a gondolkozása,hogyha adsz neki egy jégkrémet,akkor azt gondolja azért adtad neki,hogy ő megfázzon és ha megfázik nem unokázhat és mi ezt akarjuk.szerintem pszihikai eset.miatta apadt el a tejem is,és még sorolhatnám.ennek ellenére a mamája és imádja,nem választom el őket,de korlátozom az együttlétüket.és ő az édesanyám és bármilyen dinka is az marad,csak sajnos nem lehet elviselni.anyósom teljesen más,elllentétje anyámnak,vele minden rendben.kitartást neked.
2009. okt. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom az első trimeszterem idején halt meg(nem voltunk jóban).Anyám (bocs,de így van)1 antiszociális 0.A kórház után tesóm jött el 1 kicsit segíteni.Anyám a faluban mindenkinek áradozik a gyerekemről,de nem jön ide csak kifogást gyárt.Kb 15 perc gyalog a táv közöttünk,de ő már 7 hónapja nem is volt itt,pedig azóta kórházban is voltam a fiammal(fel sem hívott).Sokszor ellen fordítja a gyereket,ha találkozunk vagy azon röhög,hogy sír vagy dühöng a gyerek,ha vmivel fel tudja cukkolni. Ő mindent jobban tud.Kb 1 hónapja megkértem legyen a gyerekkel este 1 kicsit,mert 3 éve nem voltunk sehol és a nővéremékkel kimentünk 1 rendezvényre kb 3 óra hosszára.Elmondtam az én gyerekem hogy alszik el,de ő közölte felnevelt 4 gyereket,majd ő tudja.Ehhez képest(mert lesz..ta amit mondta) a gyerekemet a másik nővérem altatta el hajnali 1/2 1 kor!)A tesóm 2 gyerekével is ilyen és persze ha szólunk vmiért megsértődik.A fiam 1 szülinapján megkérdezte,hogy minek vittünk fel tortát és amikor csúnyán nézve közöltem az okot megsértődött és bezárkózott a fürdőbe.Sokszor felhúzom magam,ha rá gondolok.Nem értem miért ilyen az anyám,miért nem szereti a gyerekeit,unokáit vagy minek szült meg.Annyira jó lenne 1 igazi segítő-szerető anya.Én nem szeretnék ilyen lenni!!!
2009. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Látom, valaki már pontozott:) Nem én voltam...

Anyukám nálunk is óvónő, de a határt nem nagyon ismeri...

Néha olyan dolgokat enged meg neki, hogy a hajam égnek áll.

Megtanítottuk a gyerkőcnek, hogy a járdán csak úgy sétálhat, ha fogja a kezünket... Erre anyu meg kézfogás nélkül ment vele, mondván majd ráér megtanulni hogy kell sétálni. Főút mellett lakunk, a járda közvetlen az út szélén van...

2009. okt. 9. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Minden ember más .Van aki dögönyözéssel meg puszilgatással fejezi ki a szeretetét.a Lényeg,hogy szereti a nagymama az unokáját,nem? Sokan irigykednének erre a problémátokra:( Amugy gyerekkoromban ha mentünk a nagyihoz emlékszek ő volt maga a nyarlás,mindig játszott velünk,ebéd előtt is ehettünk sütit..szerintem erről szól a nagymama státusz:-)
2009. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!