Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az aludj jól gyermekem módszer...

Az aludj jól gyermekem módszer mennyi idő után hatásos?

Figyelt kérdés
Úgy értem mennyi időnek kell eltelnie ahhoz hogy ne sírjon mikor leteszem a kiságyba!
2009. okt. 9. 15:03
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
43%
Az egész módszernek az a lényege, hogy éreztessük a gyermekkel, hogy ott vagyunk, ha szüksége van ránk és hogy a sírással nem éri el azt, hogy kikapkodjuk az ágyból alvásidőben és nem tudja vele kitolni a lefekvés idejét. Aki kiveszi a kiságyból a gyereket, az csak azt tanítja meg neki, hogy sírással mindent elér és feleslegesen kínozza a gyereket ezáltal. Én sem aludnék el magamtól, ha tudom, hogy 5 perc sírással bármit megkaphatok és a szülők úgy fognak táncolni, ahogy én fütyülök. A módszer nem újkeletű. A szüleink is ezt alkalmazták, csak akkor nem volt ilyen puccos neve. Generációknak bevált már, de hát ugye manapság sok a "liberális" szülő aki azt vallja, hogy 1 percet se sírjon a gyerek. A gyerek egyébként azért sír, mert egyrészt furcsa neki az új helyzet és nem érti, hogy miért változtatnak a szülők, mikor neki úgy jó volt. A sírás pedig normális.
2009. okt. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
58%

Soha!

Megtanítod rá hogy ne jelezzen vissza sírás által ha valami baja van.Éjjel rosszat álmodik,vagy valami baja van akkor sem fog sírni mert megtanítod neki hogy éjjel te nem vagy elérhető a számára.Az egyedül elalváshoz éjszaka átalvásához ,visszaalváshoz idegrendszeri érettség kell.Ez babánként nagyon változó.


[link]

Ezt a linket ajánlom figyelmedbe.

2009. okt. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Utolsónak írom:az előtted szólónak igaza van a szülein is ezt alkalmazták mert ez volt a természetes hogy leraktak sírtunk kicsit bejöttek puszi és aludtunk nem volt ide oda cipelem de még mindig nem a kérdésemre válaszoltatok!
2009. okt. 9. 16:16
 14/46 anonim ***** válasza:
51%
3 gyermekem van.Soha nem alkalmaztam ezt az idióta módszert.Mégis egyedül alszanak a gyerekeim a saját szobájukba.
2009. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
62%

A válasz:

1. nap 1 óra sírás

2. nap 25 perc sírás

3. nap 10 perc méltatlankodás

4. nap mosoly, alvás

:-)

2009. okt. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként ki írta ezt a könyvet?

Mi alapján bizzam rá a saját gyerekem altatását nem is ismeri az alvási problémánkat.Minden gyerek más ,és más mószerek vezetnek a helyes alvási szokások kialakításához.A szerzőnek jó kis pénzt hozott ez a könyv.

2009. okt. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
56%

Képes votál hallgatni 1 óra sírást?Ehhez gratula.Én kb 5 percet birok ki.

Csodamódszrek helyett kutassatok utánna a babák alvási szokásainak.

2009. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
35%

Figyeljetek! Ti tudok olvasni?? Valaki tanácsot kért! Nem LLL-t, nem szídást! Olyan válaszolókat kért, akik alkalmazták és bevált nekik. Az idjükre kiváncsi! Ha nem tanultatok volna szövegértést! Többször is leírta, hogy nem akar veszekedést, csak válaszokat. Lehet más a véleményetek, csak ne itt írjátok le, mert nem erre szólt a kérdés. Mindenki eldönti, hogy ő mit akar a gyerekével, milyen módszert, nem kérte, hgy győzzétek meg.

Én is használtam onnantól fogva, amikor a gyerek olyan korba került, hogy már biztosan tudtam, hogy nem csak akkor sír ha ténylegesen valami baja van! Mivel előtte sem volt együttalvás, mindin felkapkodás-elcsendeítés így csak pár percet vett igénybe. Először kb 15 perc, de nem sírt egyfolytában, utána 5-10, és aztán már nem volt gond. :)

2009. okt. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
49%

15.44-es vagyok.

Nos olvastam a könyvet, nem vettem ki az ágyból, de neki nem egy módszerre volt szüksége, hanem rám, az anyjára.

Csak magamat tudom ismételni, nem lehet egy könyvet minden babára ráhúzni.

2009. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
41%
16:16 kommenthez.Régen kolbászos parikás krumplit adtak a 4 hónapos babáknak,régen nem volt védőoltás,régen nem volt penicillin.Amit régen alkalmaztak az biztos hogy jó volt?
2009. okt. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!