Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "fulladozik" a majdnem...

Miért "fulladozik" a majdnem 11 hós babám ha darabosat vagy kicsit szárazabb ételt kap?

Figyelt kérdés

4 foga van, most bújik ki a köv. 2.

Tud rágni elől, de csak ha akar, általában bohóckodik és csak a pépes ételeket eszi meg, sokszor belenyúl a szájába.

Hogyan vezessem rá, hogy a darabos ételeket is egye? Köles holdacskával szoktam megkínálni, de annyira félek, hogy elkezd fulladozni, hogy már gyomoridegem van minden evésnél.


2013. jún. 10. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam ugyenezt csinalja ha a bebiétel darabos.

Viszont már 3x adtam neki uzsira kenyeret medvesajttal meg virslivel és érdekes attól nem öklendezett.

Valoszínű nem tudja hogy a bebiëel darabos azt hiszi pepes azert fulldákolnak mert meglepődnek mikor a torkukhoz ér.

2013. jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként 8hónapos a babám 2foga van
2013. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én még kenyeret se mertem adni, most tervezem még csak. Milyen kenyeret adtál? a medvesajtot rákented?
2013. jún. 10. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is minden fenétől öklendezik, de pl a kuki, abból is a CBA-s fajta, az a nagyon bejött Neki. remélem tudjátok melyikről beszélek. Na attól nagyon ritkán öklendezik, de mire a második öklendezés jönne, már összeolvadt a szájában, szóval nagyon könnyen olvad, ha vizet adsz Neki akkor egyből lemegy. Nagyon jó. :)

Elvan vele és nem annyira egészségtelen. :)


Próbálj banánból, sütiből, pitéből, kenyérből fokozatosan nagyobb darabokat adni, szoknia kell, és amíg csak köhög, öklendezik, tudom, könnyű mondani, de hagyd Ő ügyesen megoldja majd és felköhögi. Csak akkor szabad közbeszólni ha már nagyobb baj van. :)

2013. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A védőnőnk azt mondta, vannak gyerkőcök, akik később fogadják el a darabos ételt. A fiam 11 hónapos, de a tészta daraboktól is öklendezik. Ha a kezében van és csócsálja, akkor nem :) én csak kölesgolyót vagy bulátát adok neki, krémsajtot sohasem.....elég hulladék kaja, a sajthoz semmi köze és tele van foszforral....
2013. jún. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!