Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nőből elő jön a "babát...

Minden nőből elő jön a "babát akarok" dolog?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy akiket régen ismertem ilyen 20-25 évesnek, és utálta, vagyis nem kedvelte a gyerekeket, az most 30-35 évesen meg gyereket szült... Meg oda nem mentek volna egy kisbabához sehol. Ez most nekem fura, előtte attól is kész voltak, ha a gyerek sírt valahol, és hallották. Most meg saját gyerekük sir... :D


Most minden nőből előjön ilyen 30 évesen a "jajj de aranyos, nekem is kell!" dolog?



2013. jún. 11. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem azét kell mert aranyos, hanem mert megérett arra, hogy anyuka legyen.

Szerintem minden nöböl, van akinek kevésbé, és így nem szül, van akinek meg nem lehet.

2013. jún. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
A legtöbb nőből előjön az anyai ösztön, mi ebben a furcsa?
2013. jún. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még most sem kedvelem a gyerekeket, de sajátot akarok. Ismerős párnak mindenki ezt mondta, hogy jaj majd megváltozik stb. A többi gyereket ugyanúgy "utálják", de a sajátjaikért odavannak.


Szerintem ez tök egyéni, van aki világ életében imádja a gyerekeket, van aki meg nem, de a sajátja más.

2013. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 29 leszek nemsoká, ősszel szülök, de más gyerekéért most sem rajongok. :) Úgyhogy ez nem arról szól, amit írtál, hogy "jajj de aranyos, nekem is kell". Hanem a szaporodási ösztönről, ami mindenkiben ott van, ha nem is egyformán erősen, de idővel megkerülhetetlenné válik.
2013. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolatot sem igen terveztem, nemhogy gyereket. Független élet, munka, ebben gondolkodtam.

Aztán megismertem a (most már) férjem, fokozatosan alakult a kapcsolatunk, nagyon erős kötődés alakult ki közöttünk. Összeköltöztünk és úgy éreztem, ez a max.

Aztán egyik este bejött a hálóba fürdés után, pakolt, a szokásos dolgokat csinálta, én az ágyból néztem, aztán belémhasított, hogy "babát akarok ettől a férfitől". Meg is mondtam neki. Azóta készen álltam. Nem terveztem, hogy lesz a jövő, jött az érzés. Nem akartuk elhamarkodni, egy évet vártunk, hogy így is marad-e, de csak erősödött. :) Most várjuk az elsőt. 29 vagyok.

Nem hiszem, hogy minden nő vágya a gyerek, de soha nem szabad azt mondani, hogy soha. Az élet teljesen kiszámíthatatlan. Az ember pedig folyamatosan változik.

2013. jún. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lányom 8 hós,nem terveztük,de imádom őt.Én 22 vagyok és más gyerekét általában utálom...Barátnőm inkább más gyerekével van el,nem akarna sajátot.Én meg inkább sajátommal vagyok el és másé nem kell fél órára se.Jó,elvagyok velük,de azért nem lennék gyerekfelvigyázó hosszútávon.
2013. jún. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
apámnak a huga 34 éves.18 év van apám meg a huga között.úgy tett évekkel ezelőtt hogy neki egy csörgő zörgő gyerek ne kell.én már akkor fel voltam háborodva kb 16 éves voltam.én már akkor nagyon szerettem volna gyereket de hát még suliba jártam és túl fiatal volta.elvégeztem a sulit dolgoztam és utána annyira rám tört ez az érzés hogy megbeszéltük a párommal hogy jöhet a baba.addig vettünk házat.most 2 éves a fiam.de apám hugának még mindig nincs gyereke és egyszer azt mondja szeretne a következő percbe meg azt hogy nem.én azt mondom akkor egy ilyen embernek ne is legyen gyereke.
2013. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez nem arról szól, hogy én is szeretnék egy olyan aranyos gyereket, mint a másiké. Nálam is csak a szerelem hozta elő az anyai ösztönt, hogy a páromból és magamból család legyünk - és nem csak a babázás időszakára, hanem örökre.

Az más kérdés, hogy a babák úgy vannak "megtervezve" (nagy szemek, gömbölyű formák, sírás és gügyögés), hogy kiváltsák a gondoskodási ösztönt, főleg a női nemből - de ez sem véletlen :)

2013. jún. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Á, azért nem mindből, de sokból előtörnek az anyai ösztönök. De ez így is van rendjén.Nem kell mindekinek szülni.
2013. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Sőt, egyes férfiakból is!
2013. jún. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!