Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bepanaszoltak a családsegítőné...

Bepanaszoltak a családsegítőnél? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Két gyerekes édesanya vagyok, a legksiebb 9 hónapos múlt. Jó körülmények között élünk, a férjem is dolgozik, én diplomás, rendes fizuval annó, most jó gyeddel vagyok itthon.

Saját lakás, hiteles ugyan, autó is van. SZép körülmények , a gyerekeknek minden megvan.

A probléma a kicsivel van, rettentő sírós baba már kicsi korától fogva.Minden max 5 percig köti le, és ha legalább 2-3 ember nem sündörög körülötte, akkor csak a sírás...

De ezt úgy képzeljétek el, kimegyünk az udvarra, járókába teszem, el van 5 percig,majd jön a visítás,emrt igazából nem sír,csak ez a figyelem felhívó visítás. Kiveszem, megyünk hintázni, 5 perc, visít, kiveszem pléd 5 perc visít megint... nagyon nagyon kimerítő ez így, orvos nézte már, semmi baja nincs, csak allánadóan igényelné,hogy vele foglalkozzunk. És ugye bár itt jön az,hogy anya nem tud mindent este 9 után csinálni, így előfordul,hogy sírni kell hagyjam. mert pl a tesó kakil, feneket kell törülni, cipőt kell mossak, terigetnem kell. de gondolom nem kell részleteznem mennyi munak van 2 gyerekkel.


A szomszédban egy 80 körüli néni lakik, aki már többször megjegyezte,hogy jósokat sír a gyerek... Nem si foglalkoztam vala,mindaddig,amíg ma az egyik simerősöm aki a csal.segítőben dolgozik, elmondta, hogy a néni említette a munaktársának,hogy valami biztos nincs rendben, mert ő úgy sajnálja,hogy ez a szegény gyerek ennyit sír,biztos bántom...


Aki simer minket, tudja hogí soha de soha nem bántamán a gyermekeimet, miért nem lehet azt megérteni,hogy nem tudom egyfoyltában a kicsi fenekét fogni, és őt szórakoztatni?? pedig mindent megpróbálok,de nem tudok 100 fele szakadni


tényleg bennem van a hiba??? és aki nem látott még ilyen gyereket az el sem hiszi hogy ilyen létezik?


2013. jún. 11. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam tök nyugis, de elhiszem, hogy vannak ilyen problémás babák és abban is biztos vagyok a leírásod alapján, hogy mindent megteszel, hogy jó legyen a gyerekeidnek. 80 éves minden lében 2 kanál nénikkel meg nem szabad foglalkozni. Egyébként csak említette vagy bejelentést tett? Ha az utóbbi, akkor úgyis kiderül, hogy nem bántod a gyereket. Kitartást kívánok neked.
2013. jún. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kotnyeles vénasszony,unalmában nem tud mit kezdeni magával.


Védőnő jár hozzátok,nem lesz semmi ebből.

Ha tovább kötözködik a nyanya,akkor megemlitheted,hogy rágalmazásért feljelentheted.

2013. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A szomszéd néninek szólnék, hogy esetleg foglalkozzon a saját dolgával, te majd ellátod a tiédet!

Nálunk is volt sírós korszak, dackorszak a 3 gyermek mellett, de soha nem szóltak a szomszédok, főleg nem másnak panaszkodtak, legalábbis nem tudunk róla.

Ha a védőnő, orvos rendben találja a babát, nincs szervi baja, akkor előfordul, hogy unalmában is sirdogál, de persze mást is muszáj csinálnod. Próbáld lekötni a figyelmét, esetleg hintába tenni, járókába udvarra, teraszra.

2013. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
CSak említette :) de már e fél falu erről beszél, így is elég nehéz nekem,hogy ilyen, de úton útfélen ezt hallom vissza :( a pletyka az emgy, de hogy rákérdezne esetleg,hogy miért ilyen:) az nem..
2013. jún. 11. 13:55
 5/13 A kérdező kommentje:
KEdves 3-as, ezen már midn túl vagyok, olyan mintha állandóan unatkozna :( ha nincs valkai mellette. Már a bútorok mellett lépeget, úgyhogy maharosan elindul a drágám, remélem ez hoz majd egy kis pozitív változást
2013. jún. 11. 13:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, én is néha azt hittem feljelentenek minket annyit sírt a kislányom. Ha valóban feljelentenek azért biztos kivizsgálnák. Mond neki jöjjön át segíteni teregetni, főzni stb. Ok tudom 88 éves, de mégis....
2013. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát az végülis pozitívum valahol, hogy a szomszédok figyelnek ilyenre, és aggódnak, viszont! Az én babám is ilyen, állandóan szórakosztatni kell, különben rövid idő múlva ordít. Én is ettől félek, hogy azt hiszik bántom, pedig csak WCre szaladtam ki. Mások el se tudják képzelni, hogy van ilyen, nem lett elkapatva, egyszerűen ilyen a természete, kis többemberes :) Én tuti megmondanám neki, hogy értékeled az aggodalmát, de mindent megteszel, hogy a gyermekeid boldogok legyenek, jöjjön át nyugodtan, szórakosztassa ő a kicsit. Persze, ha amúgy jószándékú néni. Ha csak undok vén banya, beintenék :) A panasz miatt ne aggódj, ha hivatalosan is jelentette, nem csak pletykálkodott, akkor pár családlátogatás lesz az egész, kiderül, hogy nincs alapja. Hát az végülis pozitívum valahol, hogy a szomszédok figyelnek ilyenre, viszont! Az én babám is ilyen, állandóan szórakosztatni kell, különben rövid idő múlva ordít. Én is ettòl félek, hogy azt hiszik bántom, pedig csak WCre cszaladtam ki. Mások el se tudják képzelni, hogy vsn ilyen, nem lett elkapatva
2013. jún. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem próbáltad hordozni? Amellett minden házimunkát el lehet végezni én is így csináltam, amíg pici volt és nem is volt vészesen sírós. 11 hónapos és legtöbbször elvan, de sokszor kell játszani is vele.
2013. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2 dolog jutott nekem is eszembe, hogy próbáld meg felkötni a hátadra, az nem zavaró, és tényleg vannak ilyen bébik, akiket csak az nyugtat meg, ha anya "seggében lehetnek". Nekem a legnagyobb volt ilyen, mondjuk akkor még ráértem egész nap cipelgetni, de hát az se volt egyszerű, néha szerettem volna levegőt venni nélküle. Ő most dackorszakosan is elég keményen visít, ordít, én meg tartom magam ahhoz, hogy azzal nem fog elérni semmit. Egyébként azt várom én is, hogy mikor kapok vmi hivatalos dolgot is, hogy én ütöm-vágom-nyúzom-kínzom a gyereket. Egy tipikus eset: reggel felkel mosolyogva, kér kakaót. Mondom, oké, elmegyek pisilni, mert már annyira kellett, hogy alig bírtam elmászni odáig (babát várok megint...), na erre ő elkezdi verni a wc ajtót, hogy "de én csak kakaót akartam, anya, gyere vissza..." Vagy leültetem a szobájában, hogy majd ha abbahagyta az őrjöngést, megbeszéljük. Akkor is ugyanez... Volt már, amelyik képes volt átjönni bekopogni, hogy mi baja a gyereknek vagy megállni az ablak előtt és beledumálni. Ezekből kinézem én is, hogy merő unalomból feljelentgetnek. Gusztustalan fajzat... Csak az a szörnyű, hogy amelyik gyerek tényleg bajban van, ott éppen soha sehol egy ilyen kotnyeles szomszéd :(.
2013. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csatlakozom azokhoz, akik a hordozást említették. Nekem a második volt ilyen, na mellette ott volt az első, aki alig múlt 2 éves, de a rosszcsontka állandóan tele volt kék-zöld foltokkal, mint akit ököllel nevelnek. Szerencsére nálam a szomszédnénik aranyosak voltak, meg látták is hogy mi van, nem én bántom.


Én a másodikkal úgy végeztem a házimunkát, hogy a hátamra kötöttem kendőben. Persze akkor nem a fröcsögő olajban sütöttem a húst, hanem szeleteltem, mosogattam, vagy épp teregettem.

2013. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!