Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 gyerekes anyukák mennyi a...

3-4 gyerekes anyukák mennyi a villany víz számlátok egy hónapban?

Figyelt kérdés

Akár hogy próbálok spórolni ennél jobban már nem tudok.

A víz díjunk két havonta:15000 A villany pedig:22000 havonta

Csak nekem tűnik ez olyan soknak?

Valamit rosszul csinálok?

Mivel tudnék spórolni?

Nem ég a villany sehol ahol nem kell.Nem mosok csak teljes adagok ha nincs meg egy teljes adag akkor várok amíg meg lesz.Nem megy egész nap a tv, a számítógép, a rádió csak amikor valaki épp nézi, hallgatja.

A négy kicsit egyszerre fürdetem én és apa zuhanyzunk.Nem locsolom a kertet a csapból inkább a kútból.Nem medencézünk majd csak ha tényleg meleg lesz.

Adjatok tanácsot mit csinálhatnék még hogy kevesebb legyen?

Vagy az van amit mások mondanak ebbe bele kell nyugodni mert sokan vagyunk(6-an)?

Ha van még spórolási tippetek szívesen veszem mert már kifogytam az ötletekből.


2013. jún. 11. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3 gyerek 62 nm es panel (1+3 fél) villany 6200 víz havi 7200. 22 000 villanyra??? Az iszonyú sok. Nekem 5 éves a mosógépem, a hűtőm,a tévém, mikróm van, egy számítógépem és persze mindenhol lámpák de nyilván nem égetjük ha nem kell. Más elektromos kütyünk nincs.

Ja és heti 5-6szor mosok.

2013. jún. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A víz nem sok szerintem ennyi emberre, a villany viszont rengeteg!!!

Meg kell nézni, mi "eszik" ennyi áramot.

Milyen régi a hűtő, fagyasztó, mosógép, egyéb nagy háztartási gép? Milyen fogyasztással bírnak?

Esetleg beszerezhettek egy fogyasztásmérőt (kb. 3000Ft), ami segíthet.

2013. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 klopusz ***** válasza:

Szia!


Nekem is a villany tűnik iszonyú soknak, bár nem írtad, gázra mennyitek megy el. Esetleg villannyal főzöl? Villanyboyleretek van? Ha igen, az bizony nagyon sokat fogyaszt.


Nálunk három gyerek van, de már nagyobbak, külön fürdenek. 106 négyzetméteres sorházi lakásban élünk öten.

Villanyszámlánk 8.800.- Ft, víz+csatorna kéthavonta 11-13 ezer. A TV nagyon sokat van bekapcsolva, a laptop is majdnem egész nap működik.

Energiatakarékos égők vannak mindenhol, gondolom Nektek is. Hűtő, mélyhűtő és egy régi Hajdú Energomat mosógép működik nálunk.

2013. jún. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi két gyerekesek vagyunk. A villany havonta 15 ezer. Ebben benne van egy hűtő és egy nagy fagyasztóláda, sajnos elég meleg helyen. Mindennapos főzés, villanysűtő, amit sokat használok. A melegvíz és a fűtéshez is kell villyna mert kombikazán adja, az pedig hogy adja a gázt, villany kell:)

A vizünk havi 10 ezer kb.

2013. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is a villany tűnik soknak. Nekünk úgy van 14-16 körül (3 gyerekkel szintén), hogy egész nap be van kapcsolva a számítógép,van mosogatógépünk, én bizony mosok napi 2 programmal is, de eggyel biztosan, villannyal sütök és főzök, és napi szinten átlag egy órát megy a sütő is, mert sütit, pékárut kenyeret sütök, ha még a főétel is sütőben megy, akkor az is, és naponta van hogy kétszer is főzök, mert allergiásak és betegek részint a gyerekeim, szóval naponta két fogás mindegyiknek, sokszor eltérő...

Viszont a gépeink energiatakarékosak mind.

2013. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk 15-15ezer körül van körülbelül, 3 gyerekkel.
2013. jún. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A víz teljesen reális, sőt, mi 3-an használunk ennyit !!!

Az áram számládon nagyon sok!!!

Bár a locsolásnál a szivattyú, gondolom van kinti villanyotok. Tűzhely elektromos? Hűtő, fagyasztó láda?

Nekünk 8.000 az áram, 1 tv megy folyamatosan, 1 laptop, 1 hűtő, 6 lámpánk van, 1 mosógép, 1 mikro.

2013. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 95nm, családi ház.3-an vagyunk.Kisbabánk 8 hós.Villany 6000 körül, víz+csatorna 8-9000.Mindenütt kompakt égő lett, mert a baba miatt rengeteg áram fogyott a télen, volt 20000 is sajnos havonta.Szóval villanysütő,szivattyú 1 kb.8 éves fagyasztóláda, kishűtő.Villanybojlerünk van, de amíg lehet begyújtunk(max.35 fok kint) és az kb. 2 napra elegendő melegvizet ad.Így spórolunk,mert ha menne a bojler is 10-12 ezer lenne min.
2013. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Van egy régi hűtöládánk ami csak télen megy meg mikor ilyenkor van mit bele tenni(zöldség, gyümölcs stb.)

Egy kis hűtő, mikro régi fajta de keveset használjuk, mosógép 6 éves egy nap 2-szer megy minimum.Két tv, egy számítógép, és mindenhol energia takarékos izzó van de még így is figyelünk hogy csak akkor kapcsolunk villanyt mikor kell.A gyerekek este sötétben alszanak legtöbször ha mégsem elemes jelzőfény világít náluk.A bojlerünk szintén elektromos mert nincs gáz bekötve csak egy csonkunk van a kertben.A sütö gázpalackról megy.

Szóval akkor a víz nem sok csak a villany?Ebben az a pláne hogy éves elszámolásnál pluszban kell fizetni nem kis összeget.Azért emeltettem meg 19-ről 21-re mert év végén 65000 plussz jött ki.

Már voltak kint ellenörizni hogy nem szökik valahol az áram stb. de nem találtak semmit.Vagyis csak mi csinálunk valamit rosszul.

2013. jún. 11. 21:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet a bojler a hibás... mármint az sokat szokott zabálni... Mi mikor bojlert használtunk csak akkor kapcsoltuk be mielőtt tudtuk hogy fürdés lesz. Kb 2 órával előtte. Felmelegedett a víz és fürödtünk. Mert egyébként ha megfigyeled felmelegszik - lehűl aztán bekapcsol. Nálunk állandóan ez ment. Ha nem voltunk otthon akkor is lehűlt-bekapcsolt és zabálta az áramot.
2013. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!