Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyermekem 24 éves nem tanul...

Sityu1 kérdése:

A gyermekem 24 éves nem tanul de dolgozni nem akar pedig képes lenne rá mit tegyek már nem birom eltartani nekem sincs munkám szeretném ha elmenne de nem akar viszont csinálja nekem a számlákat viz villany stb nagyon nehéz igy élnem mit tehetek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
szedd össze a cuccát, tedd ki az ajtó elé, és cseréld le a zárat.
2012. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Dobd ki a hazbol vegulis csak a gyereked... nem azert szulted,hogy a nyakadon logjon egesz eleteben. nem am megbeszeled vele,hogy menjen el dolgozni vagy valami egybol rakd ki a szuret.
2012. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

gondolom, egy párszor már átbeszélte, csak a gyerek szarik rá. mondjuk elég gáz akár így, akár úgy, egyértelműen nevelési hiba. De ez már későbánat.

24 évesen takarodjon el dolgozni, ha nem akar tanulni. Ne élősködjön senki nyakán.

2012. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

mamahotel a szakkifejezés erre, nálunk hasonló a helyzet annyiban különbözik hogy öcsém már 27éves és 2 éve dolgozik, de nem ad haza semmit, abból szórakozik. Anyám küldené, apám védi....

Én első körben az orra alá nyomnék egy kimutatást arról, hogy mennyibe kerül nekem az ő eltartása és felajánlanám ha ezeket fizeti, maradhat. Ha nem fizeti, keressen albérletet.Nagyfiú már, ilyenkor is legyen az.

2012. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Kaját ne tarts a hűtőben, csak annyit amennyit te eszel - inkább naponta vásárolj egy kicsit és azonnal edd meg. Minden extrát vonj meg tőle, ne adj pénzt semmire.
2012. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos a családunkban is van ilyenre példa. A családsegítősök próbáltak segíteni, eddig nem nagy sikerrel.


1, próbálj vele beszélni, elmagyarázni a dolgokat, meghallgatni őt is, valahogyan közös megegyezésre kéne jutni


2, írd össze a havi kiadásokat, majd mindent ossz le 2-vel (fele-fele) és mondd meg a "gyereknek", hogy egy forinttal sem kérsz többet mint a rá eső rész, de azt KÉRED!


3, ha mindezek után sem kapcsol, akkor szörnyű, de szedd össze a cuccát és tedd ki a lakásból, azzal, hogy amint hajlandó felnőtt, értelmes emberként viselkedni, élni, szeretettel várod látod, de addig keressen más fejőstehenet


Nálunk a lassan 40 éves rokonom tartatja el magát a nyugdíjas szüleivel. Eddig 2 évet dolgozott összesen, ezt is több munkahelyen, mert semmi sem tetszett neki (korán kell kelni, fárasztó, monoton...). A szülei sajnos képtelenek kitenni, mert "Mi lesz szegénykével?". A pszichológus sem tud már jobb tanácsot adni, csak azt hogy tegyék kia házból és akkor talán észhez tér.

2012. okt. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a bátyám ilyen most 34 éves és nem is akar elköltözni otthonról. Sajnos annyival rosszabb lett a helyzet, hogy most már alkoholista is. Dolgozni nem nagyon akar ha dolgozik is akkor is csak valami alkalmi munkákat vállal el, hogy a internetet kitudja fizetni. Ruhákat apukámtól veszi el( nadrágot, cipőjét..)Ennivalót is kieszi a hűtőből.Most már anyuék sajnos úgy élnek, hogy bármit vesznek a saját házukba dugdosni kell:(

Nem tudom mi lehet a megoldás. Szerintem elég sokan szenvednek ebben.

Szerintem még most lépj hátha magához tér.

2012. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Én sem mosnám a cuccát, nem főznék rá az biztos. Minden olyan dolgot elvennék tőle, amivel számlát csinálhat nekem (pl. számítógép, cd, dvd stb.). Ezzel kényszeríteném arra, hogy takarodjon el dolgozni. Meg se próbál elhelyezkedni valahol? Ezt azért keményen elszúrtátok, ugye tudod?????
2012. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg segíts neki munkát találni, növeld az önbizalmát. Mi a végzettsége?
2012. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Mit mond, amikor megpróbálod ezt megbeszélni vele? Gondolom, ha nem sikerül ezt rendesen megbeszélni, akkor más gondok is vannak a háttérben. Egy 24 éves ember már megértené, hogy nincs miből.
2012. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!