Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák, kisgyermekek...

Ekcémás babák, kisgyermekek anyukái, közvéleménykutatásként válaszolnátok az alábbi kérdéseimre?

Figyelt kérdés

1.Milyen mosószert használtok?

2.Milyen testápolót használtok?

3.Fürdető,sampon fajtája?

4.Tejtermékekből mi az amit fogyasztatok?

5.Fényvédő krém fajtája?

6.esetleg egyéb hasznos dolog amire figyeljek


Másfél éves a kislányom,és ekcémás.Járunk bőrgyógyászhoz emiatt szinte születése óta.Csak kíváncsi vagyok,hogy akik érintettek ebben a dologban,mit-hogyan használnak.

Esetleg valami tanács,vagy bármi,ami ezzel kapcsolatos,akik (sajnos)"tapasztaltabbak" ,szívesen olvasok hozzászólásokat!

Köszönöm szépen!


2013. jún. 11. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
a gyerekem nem ekcémás, de én az vagyok még felnőtt fejjel is. a mosószer a kevésbé lényeges, de öblítőt nem használok. ecet + pár csepp mosóparfüm. testápoló helyett fürdetőkenőccsel kend be, de csak ha száraz a bőre. fürdetőnek is a gyógyszertárit javaslom, samponból nekünk a rossmannos vált be. a fiam tejérzékeny, úgyhogy abszolút semmi tejterméket nem ettem fél évig (még mindig szoptatom, 9 hónapos). most kezdtem el a doki javaslatára a tejtermékeket óvatosan, de fáj a hasa... ha a tejre gyanakszol, hagyd ki pár hónapig sztem teljesen. amúgy a legrosszabb maga a tej ilyen szempontból, meg a tejszín, vaj, kevésbé rossz a sajt, legkevésbé a túró pl. napozókrémből bioderma, mondjuk nem olcsó. azt szokták még mondani, hogy ritkábban fürdesd, de sztem ez nem jó ötlet, főleg ilyen melegben.
2013. jún. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2,5 éves fiam most lett ekcémás, de a férjem már régóta az. Én Frosch-ra váltottam (mosószer, öblítő, mosogatószer, tisztítószerek) ez nagyon bejött, szeretjük. Kézmosáshoz patikai mosakodókrémet használunk, fürdetéshez is. A kozmetikumokat most cseréltem le Biodermára (arckrém, testápoló, napozókrém, apukának cinkes bioderma, neki csúnyább ekcémája van). Az már az én ügybuzgóságom, hogy rendeltem Zelka kecsketejes szappanokat, ezt magamnak és a nagyobbacskának, kézmosásra, fürdésre,de ekcémára is szuper. Korábban használtuk még a Sanatopic termékeket,azok is nagyon jók. Tejterméket mindent eszünk, bár most hallottam, hogy nagyon hatásos lehet a gyerekkori ekcémára a paleolit táplálkozás, de még nem vitt rá a lélek, mert a fiam imádja a tejtermékeket, és a legenyhébb ekcémája van. Jó tanácsot nem tudok adni, mi az elején járunk még, de rövid fürdési idő, nyáron napoztatás, próbáljátok kerülni az irritáló anyagokat, ha tudod, mi az, mert én még nem nagyon (pl nálunk krétázás után jött elő).
2013. jún. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A gyerkőc cuccaihoz mosógolyót, mosódiót, öblítéshez ecetet használok. A sajátunkhoz és főzöm a folyékony mosószert, mosószódát és nátrium-perkarbonátot használok.

2-3. Zuhanyszűrőt vettünk, csak ilyen vízzel fürdünk, 2 naponta Linola Fett fürdőolajjal, a többi napon DM ultrasensitiv fürdetője és testápolója Decubal testápolóval keverve. Ha kezd száraz lenni, a kritikus helyeken csak Decubal.

4.Semmit. Sem én, sem ő.Én ritkán hetente 2-3 alkalommal sajtot. Rizstejet és rizsteszínt használok.

5. Bioderma 50+ gyerekű

Nekünk a fentiek betartásával tünetmentes, pedig nagyon durva volt 4 hónapos korától a kezein a lábain a hátán és az arcán kb 2-4 cm-s foltok voltak.

És az étkezésre figyelj, kerüld a tartósító szereket, amit tudsz, készíts házilag: májkrém pl. Na-glutamát is felejtős.

2013. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

nekem félvér babám van, az apja is és ő is nagyon száraz bőrűek (az orvosok szerint az apja genetikája és az itteni éghajlat együttes hatása). Most 3 éves.

1. mosószer: tökéletesen külön mosom természetesen a kisfiam ruháit a miénktől és az egyéb háztartási textíliáktól. Mosógolyót, FROSH öko mosószert és öblítőszert, esetleg néha GABI öblítőszert használok. Ha valamit fehéríteni, áztatni, folttisztítani szükséges vagy a világosabb textíliákhoz mosószódát is adagolok. A ruhákat mindig levegőn, napfényen szárítom meg és mindig mindent vasalok gőzölős vasalóval (amibe csak desztillált vizet, nem valami illatosított kemikáliás vasalófolyadékot teszek).

2-3.: testápolót újszülőtt korától kb. 1,5-2 éves koráig csak a gyógyszertári tubusos fürdetőkrémet és amit az orvos felírt gyógyszertári A vitaminos kenőcsöt használtunk. Ha a helyzet fokozódott és nagyon kiszáradt vagy kipöttyösödött, akkor sajnos nem tudtuk elkerülni a szteroid tartalmú, bőrgyógyász által felírt gyógyszertári keveréket sem- de addig és csak addig, amíg feltétlenül szükséges volt és az érintett területeken (nálunk jellemzően könyök, nyak). Ez általában 1-2 nap alatt jótékony hatású volt. A fürdetők közül még mindig a babásakat használjuk, általában Gabi vagy pl. a dm-ben is kapható bio WELEDA vagy a gyógyszerári U betűs visszazsírozó hatású, fürdőolaj-szerű (bocsánat, nem jut most eszembe a neve). Szigorúan kerülöm az ócska kézmosó folyékony szappanokat is, abból is megvesszük a bio minőségűt vagy legrosszabb esetben is a sensitivet egy megbízhatóbb márkából. A bölcsődében viszont sajnos gyakran tesco-s van, amitől azonnal szárad a kicsi keze- de hiába viszem be a jobbat, valahogy az nem kerül ki a kézmosó flakonba. :((

Sampont a BABE márkát használjuk (gyógyszertárban kapható, jó drága, de nagyon sokáig elég, mert nagyon picike kell belőle)- kb. 1 éves koráig csak a gyógyszertári fürdetőkrémes víz volt a hajmosásra is. Klasszikus gyereksamponokat nem használunk. Nekem különösen rossz tapasztalatom volt a Johnson's termékekkel.

4. tejterméket mindent fogyasztunk, naponta van joghurt (natúr) sajt (inkább kemény) is. Sima tejet is iszik, reggel még mindig adom neki a 2+ tápszert a védőnő tanácsára reggeli italként tk. tej helyett vagy kakaóval ízesítve vagy egy magic szívószállal :)

5. fényvédő: sokmindent próbáltunk a legdrágább gyógyszertári márkáktól az egyszerűbbig. Ezeknél nem vettem észre különösebb bőrirritáló hatást, viszont az sokszor bosszantott, hogy befogták a fehér, világoskék, sárga stb. ruhákat, de moshatatlanul. Különösen a garnier és az ambre solaire. Most a Müller drogéria saját márkás 50+ pumpás naptejét használjuk, teljesen elégedett vagyok vele (talán lavozon a márkaneve vagy sunozon)

6. nem tudom, hogy van-e összefüggés a bőr hidratáltsága és az étkezés között, de nálunk a kisfiam minden nap megeszik egy marék olivát (zöldet vagy kéket, töltöttet vay simát, mindegy), nagyon szereti, még a túrós tésztához is kéri :). Időnként gyógyszertári babaolajjal vagy a bio WELEDA babaolajjal átkenem a testét, ez is jótékony hatású (ha nagyon fülledt forróság van, akkor persze nem, vagy kevesebbet). Észrevettem, hogy ahogy a nyár beköszönt, valahogy sokkal többször jönnek elő a bőrproblémák. Amikor "helyzet" van, akkor inkább tusolunk, nem áztatom benne sokáig a fürdetős vízben, legfeljebb ha fürdőolajat teszek hozzá.

Illetve az jutott még eszembe, hogy nagyon igyekszem figyelni a ruházkodására. A testével érintkező holmik mindenképpen csak 100% pamut (akár biopamut), kerüljük a nagyon műszálas, kevert szálas holmikat. Persze teljesen kiirtani nem lehet, de max. husszú ujjú poló vagy pulóver nyomott mintája lehet ilyen műszálas-mesefigurás, de alatta mindig tiszta pamut fehérnemű (trikó stb.) van. Zokniból is csak a 100% pamutot keresem, cipőből is csak a mosható vásznat vagy a bőrbéléseset.

A férjemnek ugyanezek a ruházatok jönnek be - ő felnőttként is napi szinten olajozza magát fürdés után.

Azzal nyugtattak a bőrgyógyászaton, hogy ahogy nő a kicsi, a problémák is mérséklődnek.

Szép napot:

2013. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húú!Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!!Kedves utolsó,nagyon örültem ennek a részletes beszámolódnak,sok hasznos dolgot találtam benne!Köszi mégegyszer!!!:))
2013. jún. 12. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!