Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is néztek terhesnek...

Mást is néztek terhesnek szülés után néhány hónappal? Hogy bírtátok? Rosszul esett, vagy csak nevettetek rajta?

Figyelt kérdés

Szülés után vagyok, 5 hónapos a babám. A hasam úgy gömbölyödik mint aki most várja a 2. babát, viszont nem erről van szó. Tény, hogy még nem tudtam leadni a felesleget és még 80kg vagy vagyok mindig.(90kg-al szültem).

Többen kérdezgetik, hogy hányadik hétnél tartok. Nagyon felzaklatnak ezzel a kérdéssel, mert így is borzasztóan zavar. MI van ha így maradok ?! Erre most a férjem méregetett a szemével, és kérdezte biztosan nincs pocaklakó ? Ez már mindennek a teteje...mondtam ne bántson már Ő is ezzel, így is fájó pont ez nekem. Leadni sem bírok olyan könnyen a súlyomból, mert ha feszült vagyok, akkor eszek. Hízékony típus vagyok.Ezért minden próbálkozásom kilendíti egy hasonló megjegyzés.


2013. jún. 12. 08:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
én is megkapom,hogy csak nem terhes?...Pedig én 60kg vagyok.leadtam 24kg a szülés ota.Most egy éves a lányom,de hasam maradt egy kicsi.Igen nagyon zavar és eleinte sírtam is,de ma már nem érdekel,és néha bunkó modon vissza kérdezek,miért te az vagy,mert a te hasad nagyobb.
2013. jún. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
18%

Azért mindenkinek biztosan nem tudsz ilyen kis ügyesen visszavágni, mert azért vagyunk még páran lapos hassal is:)


Amúgy a gömbölyű, nagy has a férfiak számára stoptábla, abszolút nem izgató, mert másra asszociálnak róla.

2013. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez tök nagy parasztság ilyet kérdezni friss anyukától (te pedig még nagyon annak számítasz) nem gondolhatják hogy máris annyira babás vagy 5 hónapos baba mellett hogy látsszon is??

Pont a másik véglet szokott lenni anormális embereknél, hogy inkább nem is mernek rákérdezni egy jó darabig nehogy megbántsanak.

Én pl. szintén nem vagyok egy hú de vékony alkat nagyon túlsúlyos se, de hízásra hajlamos. Első babámnál 20.hétig csak vastagodtam így törzsben de nem volt egyértelmű hasam, kb. 24 hetesen látszott hogy bizony baba van sokan csak akkor kérdeztek rá de addig eszükbe se jutott ilyesmiket mondani hogy biztos babát várok mert mi van ha csak híztam? Tök ciki.

Visszatérve amúgy nekem lapos típusú a hasam tehát pár héttel szülés után már lapos volt így én ezt nem kaptam meg hogy jön e a következő de én se éreztem jól magam 10 kiló súlyfelesleggel. Mondjuk amíg szoptattam nem is mertem nagyon ditézáni vagy ilyenek.

Utána viszont kemény munkával, de lement az a 10-12 kg.

De saját szántamból tehát az hogy ha megjegyzéseket tesznek meg piszkálnak a súlyommal, semmit se segít sőt...engem pont hogy hátráltat.

5 hónapos baba mellett meg főleg szarul érintett volna ha a súlyom a központi téma.

Ilyet is csak az mond aki a terhesség után kilókat fogy minden hónapban és el se tudja képzelni hogy mással meg nem így van! (és nem zabáltam 2 pofára én se)

2013. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Igen, én sem zabálok, sőt.Igyekszem odafigyelni arra amit eszek, így is minden falat bűntudattal megy le. Nem hízok, de nem is fogyok:( Nem is lenne sok bajom az alakommal, csak a pocakom torzít el nagyon. Volt, hogy a kedves sógornőm szólt meg érte. Ő vékony alkat, és így szülés után is (3éve), vékony maradt. Jó neki :)
2013. jún. 12. 08:54
 5/29 anonim ***** válasza:
45%
3 as vagyok még annyi hogy 5 hónapos gyerek mellett nem hiszem hogy férfiak számára kellene vonzónak lenni:)) Nem azt mondom hogy úgy kell maradni mondjuk túlsúllyal de azért még engedtessék meg hogy ne a kifutóra képzelje magát anyuka:))Én a fiam számára elég vonzó voltam és 5 hónaposan ennyi volt a célom:DD
2013. jún. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
én is mindig mondom a kislányomnak hogy "neked az anya a legszebb a világon" :)
2013. jún. 12. 09:06
 7/29 anonim ***** válasza:
69%

Ne aggódj, hiszen még a hormonjaid sem álltak vissza a normális helyzetükbe! Majd le fog menni, persze csak ha teszel érte. A férjeddel pedig beszéld meg, hogy heti 3x 1 órát legyen kettesben a gyerekkel, hogy tudjál dolgozni a hasadon :-) Lehet, hogy nem fogja sürgetni a kérdést.

Engem terhesség előtt is folyton terhesnek néztek, a bunkóbbja nem értett annyiból, hogy nem, még taglalta is, hogy pedig annak tűnök. Nagyon rosszul esett, de nem mindenki szupermodell és kész. Most pl. 25 hetes kismami vagyok, 5 kg-ot híztam, mégis azt kérdezgetik, hogy mikor szülök már meg ekkora hassal. Mindenki bekaphatja, aki azért él, hogy másoknak beszólogasson meg megbántson!

2013. jún. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Persze, amíg láttak, addig nevettem meg vicceskedtem vele, de utána mindig nagyon sokat rágódtam rajta. Teljesen tönkretették az önbizalmamat. Azt senki nem veszi észre, ha lefogyok 10kg-t, de ha kicsit elhagyom magam, az már mindenkinek feltűnik. Ha majd kellően kicsinálnak idegileg, nagyobb gondod is lehet,mint hogy nagy a hasad vagy sem. Ha nekiállsz szigorúan odafigyelni, hogy stressz alatt pl.ne egyél és kicsit mozogsz is, bizonyára nem fogsz úgy maradni. De mindenhez idő kell. Kitartás!
2013. jún. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már egy éves elmúlt a kisebbik gyerekem is, és először nem tudtam mire vélni az egyre szaporodó, vigyorgó kérdéseket, hogy "Na, és mikor jön a harmadik?" Először hosszas eszmefuttatásba kezdtem arról, hogy momentán a hátam közepére sem hiányzik még egy baba, de aztán rájöttem, hogy sokan tényleg azt hiszik, hogy már úton van. :(

Ezért elhatározásra jutottam, és elkezdtem odafigyelni magamra. Rendszeres étkezés, semmi nasi, vacsorára saláta 6 körül, utána másnapig semmi. Ennek 6 hete, és azóta nem csak hogy megszűntek a kérdések, hanem többen meg is jegyezték, hogy milyen szépen lefogytam. Pedig semmi kőkemény diétát nem tartok, csak épp nem eszem egész nap.

Neked is azt tudom javasolni, hogy ha zavarnak a megjegyzések, akkor lépj a tettek mezejére. :) Nem kell diétázni, főleg, ha szoptatsz, csak ésszerűsítsd a kajálást, és hagyj fel a tévé előtti pótvacsizással, és heteken belül látványos lesz az eredmény. Ha emellett még mozogni is tudsz, az a legjobb, nekem sajnos most nincs rá lehetőségem.

2013. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást, igyekszem megfogadni a tanácsodat !
2013. jún. 12. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!