Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos, tápszeres babád...

6 hónapos, tápszeres babád egy nap hányszor kap hozzátáplálást és miket adsz neki?

Figyelt kérdés

2013. jún. 12. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én babám 4,5 hónaposan kapta az első almalevet, most délben eszik püréket. Szeretném kiváltani a tízórait is mert 9-10 körül max 120 mili tápit hajlandó megenni függetlenül attól hogy mondjuk hajnali kettőkor evett előtte, vagy hajnali négykor. Szóval szerintem holnaptól tízóraira gyümi lesz, ebédre főzelék, a többi tápi. Aztán kb egy hónap múlva az uzsit is kiváltom neki.

2013. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és hat hónapos múlt tíz napja
2013. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos korára az uzsonnát és az ebédet kiváltottuk. Kapott gyümölcsöt uzsonnára, ebédre főzelékeket hússal.
2013. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos korára már 3 étkezés ki volt váltva. Csak a reggeli, vacsi maradt tápszer. Imádja a kanalasat, szinte csak a kanalasat enné. 7,5 hós múlt már, és imádja a főzelékeket, gyümölcsöket. Babáknak készült tejtermékeket még nem adtam neki, de minden nap főzök neki valamit, meg turmixolom ezerrel a gyümiket. Kis kekszet is adok neki 4 hós kora óta minden nap darálva a kajájába. Összesen 5ször eszik, szépen végigalussza az éjszakákat a kezdetektől.
2013. jún. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

6 és fél hónapos a babám, 2 hónapja kezdtük a hozzátáplálást.

Nálunk is már csak a reggeli és a vacsi tápszer (200 ml körül eszik meg belőle reggel is és este is). A többi étkezés ki van váltva.

Mondjuk ő nem tízóraizik, mert reggel 8-9 között eszi meg a tápszert, és utána csak dél-fél 1 körül éhezik meg. Ilyenkor ebédel főzeléket husival. 2 étkezés között kap egy-egy bulátát vagy egy kis kiflicsücsköt rágcsálni.

Délután 4 körül uzsonnázik, ekkor kap gyümölcsöt keksszel vagy sinlac-kal, hetente 1-2 alkalommal pedig gyümölcsrizst (vízben puhára főtt rizs, gyümölccsel összeturmixolva).

Este 8 körül vacsi, utána alvás reggelig.

A tejpépeket nem szereti, így azt nem adok neki. Egyetlen "gondom", hogy plusz folyadékot nem igazán iszik, napi 30-40 ml vizet hajlandó meginni, hiába kínálom. Mondjuk amikor áprilisban jött az nagy meleg, akkor többet ivott. Gondolom, ha szomjas lenne, akkor inna.


A te babád kérdező miket eszik már?

2013. jún. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Utolsó, ne aggódj, ha szomjas lesz, inni fog. A fiam már 1 éves és csak azóta iszik komolyabb mennyiséget, mióta azt eszi, amit mi. Viszont, ha gyümölcsöt adok neki uzsonnára, akkor azután most sem iszik. Ha sonkás, sajtos vagy májkrémes kenyeret kap, akkor arra viszont sokat iszik.
2013. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a megnyugtatást! :)

Igen, én is úgy gondolom, hogy ha szomjas lenne, akkor többet inna. Így nem is erőltetem. Kínálom, de ha nem iszik, nem tudok mit csinálni. Csak a védőnő piszkál néha, hogy jó lenne, ha több folyadékot inna.

2013. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6,5 hónapos a kisfiam, reggel tápszert kap, aztán délelőtt vagy délben gyümölcsöt (alma, barack, banán). Délután valamikor kap zöldséget (sárgarépa, krumpli), a husit tegnap kezdtük el, mert a védőnő mondta, hogy előbb a husit vezessem be, aztán kapjon csak glutént. Napközben is adok neki tápszert ha éhes, de nagyon változó, hogy mennyit eszik. Éjszaka egyszer ébred enni.

Inni édesköményteát szokott vagy vizet.

2013. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!