Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szólnom kell a védőnőnek hogy...

Szólnom kell a védőnőnek hogy kóstoltatom? A védőnő azt mondta még ne kezdjem el a hozzátáplálást,5és fél hónapos anyatej és tápszeres is a baba, de én elkezdeném.

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kellene ezt közölni a védőnővel. Nehogy már Ő nevelje a gyereket helyettem, vagy mi ez? Tán aláírja a bizonyítványt vagy mi? Ne viccelj már! Semmi köze hozzá. Ahhoz lenne köze, ha drogosan, vagy részeges püfölnéd a gyereket és mocsokban tartanád.
2013. jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elkezdheted, védőnőnek meg bekamuzol valamit.
2013. jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Saját döntésed! A védőnő csak ajánl és javasol.

Mi is fele-fele arányban anyatejes és tápszeres-ek vagyunk. Itt úgy szokás, hogy ha csak tápszeres, akkor el kell kezdeni 4 hónaposan, ha csak anyatejes, akkor 6 hónapos koráig nem javasolják a hozzátáplálás elkezdését. Mi pont a kettő között vagyunk, így rám bízták :) Ha szeretném, elkezdhetem 4 hónaposan, de csak leveket adjak még neki. Almalé, aztán abba keverni más leveket. És ezt még étkezések között, semmi esetre sem kell étkezést kiváltani vele, vagyis evés előtt ezzel kezdeni, és utána pótolni tápszerrel/anyatejjel.

2013. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi, nem írtam: 4 hónapos és egy hetes a babám.
2013. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Nyugodtan kezd el. Az Én fiam 4hónapos és 3 napos. Egy hete adok neki mást is.Eddig almalé, aztán kicsi püré, most pedig barack, imádja. Egyenlőre 4-5 kanállal eszik meg. Hagyom pihenni és utána anyatej.

Nekem is azt mondta a védönő hogy 7-8 hósan... PEERSZEEE...

semmi baja nem lesz. Szépen, fokozatosan! :)


Csak ügyesen!

2013. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell neki mondanod. Nyugodtan adjál neki kaját, már bőven itt az ideje.
2013. jan. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

még tisztán anyatejesnek is javasolni szokták ebben a korban már a hozzátáplálást, nem is értem a védőnőt...

Tapasztalatok szerint sokkal nehezebb a dolog, minél később kezdik el, válogatósabb lesz stb... remélem nem jártatok így


lányom teljesen tápszeres volt, neki 4 hós előtt kezdtem a gyümölcsöt, 5 hósan főzelékek, hússal is és 6 hósan már mindent evett, amit abban a korban szabadott - azóta 3 éves, makk egészséges és jó evő

2014. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!