Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről? Ti sem...

Mit gondoltok erről? Ti sem adtok 3 éves korig tejet a babátoknak?

Figyelt kérdés

[link]


Hát az én lányom 1 éves korától kapja a tejet, mert egyszerűen nem hajlandó elfogadni sem a tápszert sem ezeket a hiper-szuper tejitalokat. Nem volt más választás, maradt a bolti tej.


2013. jún. 13. 09:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Én nem értek egyet azzal amit 4-es olvasott, hogy a tápszer a legrosszabb. Mit csináljon akinek nincs elég teje? Adjon nyers tehéntejet, mert az jobb mint a tápszer? Régen is vizezett tejet adtak a babáknak, most meg nem szabad. A tápszereket direkt úgy fejlesztik ki, hogy jó legyen a babának. Örültem volna ha nem kell azt adnom neki, de sajna ez van. Csak már annyira unom ezt az anyatejmizériát és a szoptatás mindenhatóságát, hogy kb. fogyatékosnak érzem magam amiért nem tudtam kizárólagosan szoptatni annak ellenére, hogy mindent megtettem.:(

Valaki írta, hogy a családjukban sokan érzékenyek a tejre. Pont náluk van jelentősége a 3 évnek. A többieknél ez a 3 év csak fokozott elővigyázatosság.

2013. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Igen, értem, ezért írtam, hogy ha nincs más megoldás, érhető a dolog, és szerencséd is van. Valamint én is így csinálnám, ha történetesen nem szeretnék a tápszert.:)

De a kérdés felvetését nem értem, kicsit olyan, mintha meg akarnál győzni másokat, hogy ez így követendő. Bocs, ha nem így van, én így érzem.

2013. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat ha félreérthető a kérdés, nem állt szándékomban senkit meggyőzni sem arról hogy tejet kell adni 1 éves kortól, sem az ellenkezőjéről.

Csak érdekelt, hogy ki mennyi idősen adta először!

2013. jún. 13. 12:12
 14/18 anonim ***** válasza:
Ok, én is elnézést kérek, ha megbántottalak! Nem állt szándékomban.:)
2013. jún. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Na varjatok. 4-es vagyok,nem vagyok szoptatast istenito. Bizony ha mentunk valahova az enyemek is tapszert kaptak a fentebb emlitett korukig.

Egyaltalan nem azert emlitettem azt cikket mert tapszer-ellenes vagyok,hanem mert az is egy "gyongyszem".

Ne haragudjon akit esetleg megbantottam.

2013. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

gyerekorvosunk szerint 2 éves korig ne menjen a tej, de az 1 a minimum.

én kaptam kiskoromban tejet tápszer helyett (akkor még ez nem volt divat) és tejallergiás vagyok.

az viszont kizárt, hogy a tápszer a legrosszabb. majdnem olyan, mint a tej, csak nem tartalmazza azokat az anyagokat, amik allergizálnak vagy megterhelik a gyomrot. több védőnő, gyerekorvos, stb mondta, hogy a mai tápszerek már egyáltalán nem ártalmasak.

2013. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem bántottál meg 4-es, azért is írtam úgy, hogy amit te "olvastál". De azok a cikkek meg szakirodalmak szerintem nagyon is bántóak, meg az, hogy "mindenki tud szoptatni", mert ez egész egyszerűen nem igaz. Tudom, hogy te nem ezt írtad, csak eszembe jutott, mert ez állandóan fortyog bennem.

Amúgy bírom nagyon, hogy pl. a védőnőm magától nem mond semmi érdemlegeset, csak tök általános dolgokat. Komolyan mondom, hogy én értelmesebb válaszokat kapok itt a kérdéseimre.:/

2013. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekünk is azt mondta a gyerekorvos, hogy 3 éves korig jobb, ha tápszert kap tehéntej helyett. Tápszeres baba, így nem volt gond, szívesen issza a tápszert és a tejitalokat is.

Ha a baba nem hajlandó meginni egyik tápszert/tejitalt, akkor természetesen nincs választás, de tény, hogy az emésztőrendszerének jobb a tápszer, mint a tehéntej.

2013. jún. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!