Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjem külföldön dolgozik....

Férjem külföldön dolgozik. Hogy tudok kiköltözni hozzá, hogy ne veszítsem el a Gyed-et?

Figyelt kérdés
Sajnos itthon nem talált munkát a férjem, külföldön kénytelen dolgozni, de rossz a különélés. Én Gyeden vagyok a 7 hónapos kisfiunkkal. Hogy tudok kiköltözni a gyerekkel, ha nem akarom elveszíteni a Gyedet?
2013. jún. 15. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2013. jún. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sehogy!

Ahoz hogy kint legyen gyerek orvos, habeteg lenne a pici, egy lakásban lakhass a férjeddel, be kell jelentkezni kinti lakcímre neked is, a babának is.

Ha kint bejelentkeztek, akkor itthonról nem jár semmi!

Gondolom Németben dolgozik a férjed, kint kb. 45.000 a családi pótlék, ami járna neked.

2013. jún. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem a családi pótlék érdekel, hanem a meglévő munkaviszonyom. 19 éve dolgozom ugyanazon a munkahelyen, és a Gyed-re is szükségem van. Lehetetlen, hogy nincs törvényes útja ennek. Hogy tehetik ezt velünk? Nem ingyenélők vagyunk, és a munkámat sem szeretném elveszíteni!
2013. jún. 15. 08:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy kiköltöztök hozzá, de nem jelented be. Sem Magyarországon, sem ott. Így jár a gyed otthon, de nem jár semmilyen családtámogatás a másik országban.
2013. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem jó úgy, hogy itthon lemondod és kint fogsz kapni?
2013. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól függ,hol dolgozik? Nekem a párom ausztriában dolgozik és én itthon mindenről lemondtam ezért. Családi pótlék 2 havonta jön,az 400 euro,gyes havonta,az 250. Szerintem ez épp elég,hogy ne érdekeljen,hogy miről maradok le itthon.
2013. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is külföldön vagyok kismama, hiába volt ultra jó bruttó bérem még otthon, sehol nincs a maximalizált gyeshez képest, amit itt kapok úgy, hogy sosem dolgoztam az országban. Ha nyugatra mennétek, azért általában több a szociális támogatás. Megteheted igen, hogy nem jelented be sehol, lakni amúgy lakhattok együtt szerintem, de tényleg necces, hogy nem tudsz elmenni egy orvoshoz, védőnőhöz, ha kell. A munkahelyed úgysem biztosíték ma már, ha megbegbecsült munkaerő vagy 19 éve, beszéld meg a főnököddel, hogy ha visszatérnél, számíthatsz-e rájuk. Mi van, ha kint maradtok?
2013. jún. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van egy ismerösöm aki a gyes ideje alatt költözött külföldre a ferjehez, aki kint dolgozott, majd külföldröl kapta a gyest es 2 ev lejarta utan visszament Magyarorszagra dolgozni a volt munkahelyere. Tehat a munkahelyen ugyanugy allomanyban maradt. Az a munkaltatot nem erdekli, hogy te honnan kapod a gyest Magyarorszagrol vagy külföldröl, te maradsz munkaviszonyban.
2013. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Németországban dolgozik a férjem, és ha kimegyünk hozzá és itthon lemondok mindenről akkor ott jár ugyan a csp, de ennyi, semmi más, az itthoni gyedem viszont annak a kétszerese. Egyébként azért lenne jó, ha megmaradna a Gyedem, mert egyrészt úgy érzem igencsak megdolgoztam érte, kiérdemlem, másrészt itthon lakáshitelt fizetünk, amit jó lenne abból finanszírozni. Ott sem fonják kolbászból a sövényt, drága a lakásbérlet és két lakást fenntartani és megélni még az ottani fizetésből sem nagyon lehet. Kicsi gyerekkel meg nem lehetek biztosítás nélkül, mert elég egy 3 napos kórházi ellátás és a gatyánk is rámegy.....ez annyira igazságtalan....miért nem mindegy a magyar államnak, hogy hol veszem fel a Gyedet?
2013. jún. 15. 12:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet ingyenesen igényelni uniós tajkártyát, fontos sürgős esetekben ezzel nem kell térítést fizetni, de a legbiztosabb ha a férjed odakint érdeklődik ezekről a dolgokról.
2013. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!