Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fedeztétek fel (enyhébb...

Hogyan fedeztétek fel (enyhébb tünetek alapján) a tojásallergiát a babánál?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várom, akiknél nem bőrtünetként jelentkezett a probléma, vagy légzési nehézséget okozott, tehát enyhébb tünetek érdekelnének.

Köszönöm!



2013. jún. 15. 08:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nekem tejallergiás még pluszban a fiam. Voltak hólyagok a nyelvén,nem tudtam hova tenni,fel se tűnt,azt hittem afta. Pár nap múlva eltűnt magától. Evett nokedlit és megint előjött és este borzasztóan fájt a hasa. Felhívtam a gasztró orvost és mondta,hogy a tojásra is allergiás. 1 hónappal később megint hólyagok,pedig nem kapott tojást és kiderült,hogy a csirke húsra is allergiás lett. Ha tojás allergiás a Gyereked,akkor mellőzd a csirke húst is! Mi pulykát eszünk csak,de legalább nincs rá tünete,meg a pulyka nem annyira allergizáló,mint a többi
2013. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszi!

Rengeteg csirkét kapott már, és semmi baja tőle.

És már kétszer tojást is kapott (rántottát), és hasfájás volt csak, de mivel más hasgondjai voltak, ezért nem tudtam elkülöníteni, hogy a tojás okozta-e, vagy csak a "szokásos hasfájás" volt. De ezek szerint bőrtünet mindig van a tojásnál. (Az afta is egyfajta bőrtünet).

Tej allergia nálunk is van, meg még sok más gond, de a tojással nincs baj ezek szerint...

2013. jún. 15. 10:19
 3/24 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tojássárgáját 8 hós korában kapott. Fehérjét 1 évesen. Nálunk a tejmentes diéta hozta ki a tojás allergiát 14 hónaposan. Reszelt tojástól kezdve mindent evett. A csirkehúst 6 hónapos kora óta kapta,15 hónaposan kijött rá az allergia a tojás miatt. Dietetikus mondta,hogy megszokott ételekre kijöhet bármikor allergia,hogyha fent áll más,mivel így "kiütheti" az egyiket. Most tejterhelésen vagyunk,de tojás terhelést nem csinálhatunk max januárban,mivel a hólyag heves reakció volt. Az oltást (15 hós) se kapta meg időben. Most is valamire allergiás,mivel 3-4 naponta van széklete,de nem tudok rájönni,hogy mitől... A pulyka húst leszámítva szinte vega ételeken él :( Nektek is kitartást! Örülj annak,hogy nem allergiás a tojásra :) Sok olyat hallottam,hogy a tejjel kijött a tojás is
2013. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is 3 allergia van eddig, de a csirkehústól(bolti-tápos)múltkor görcsölt.Tojástól kipöttyösödött, de néhány nap múlva elmúlt.1-s 3-s tól kérdezném ti hova jártok, mert nagyon képben vagytok.Nálunk mivel nincs a hasgörcsölést, szorulást leszámítva semmi más tünet a gasztrodoki még vérvételt sem kért.pedig nagy hírű és sok éves tapasztalt asszony.Arról nem is beszélve, hogy a csirkehús ezek szerint nálunk is ezért allergizált, én meg most szereztem tanyáról mentes tyúkokat sok pénzért.Ez őrület, mi arra gondoltunk, hogy a tápban lévő szója jön elő a húsban.Mi tejcukor, tejfehérje, tojás és szója allergiásak vagyunk 8 hós kislány, s emellett még sok mindentől szorulás van, így elég kevés dolgot tud enni.1-s 3-s légyszi írjátok már meg ti hova jártok, és nálatok hogy volt.Köszi.
2013. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Azért nem csinált vérvételt, mert 8 hónapos a kicsid, még nagyon kicsi hozzá.

Sajnos ebben a korban leginkább tapasztalati úton lehet kideríteni a dolgokat... :o(

2013. jún. 16. 15:08
 6/24 anonim ***** válasza:
8 hónaposnak nem csinálnak,mi a Heim Pálban voltunk januárban pont akkor volt 1 éves,befektetésre vittem. Volt vérvétel is és semmit nem mutatott ki,már tejallergiával vittem be,de mivel nem foglalkoztak vele így másnap haza hoztam,pedig addigra kb 4 hónapja amikor sikerült kakilnia véres volt. Haza engedtek,hogy ehet tejet. Nagy nehezen és szerencsére a János kórházba februára kaptam időpontot Dr. Csoszánszki Noémihez,vizsgálatok nélkül és a panaszok elmondása után tejmentes diétát javasolt. 1 nap után változás,jöttek kifele a gázok és a kaki is megoldódott 2 hétre. Aztán megint székrekedés :( Mellette jött a sertés húsra az allergia,tojásra és a csirkére. Pepti plus 2-re váltottam 1 hétig minden jó volt. SOTE II-re mentünk kontrollra,mivel ott is rendel a Doktornő,vérvétel is volt,letesztelték kb 20 féle dologra és negatív lett,uh-n is voltunk ott sincs baj. Most tejterhelésen vagyunk múlt hét hétfő óta,kedden és szerdán véres volt megint a pelus,de azóta nem. A székrekedésre már próbáltuk az aszalt szilvát,paradicsomot,meggyet,cseresznyét,lactulose szirup,hasfogó ételeket 10 hónapig kerültük. Beleuntam így eszik mindent amit ehet. A székrekedésre meg már nem tudok mit kitalálni. Tegnap adtam neki spárgát de az se használt. Én azt sajnálom,hogy erre már senki nem tud semmit kitalálni :( Első voltam
2013. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
4-s vagyok.Előzőtől:Ti is Pregomint esztek? Ezt nem értem, ha véres a széklet azt nem lehet figyelmen kívül hagyni, nem beszélve a szorulásról.Te mit adsz neki enni?Én eddig házilag csináltam, de most, hogy a csirkétől is görcsölt kisüvegest veszek. Nálunk minden nap van szilva/barack, alma minden nap, és ezen kívül még jó neki a cukkini és a birs, körte és ennyi.Én nem adom azokat amitől szorulása van, mert voltam azóta egy rendes orvos-természetgyógyász(nem kamu doki, mert apósomat és férjemet kigyógyította a Lime-korból)-nál és ő javasolta, hogy azokat ne adjam.Amikor jön a foga hasmenése van, akkor nyomatom neki a répát, krumplit, egyébként nem. Javasolt még egy homeós cseppet, azt kapja.ENERGY termékcsalád:Fytomineral a neve.nekünk eddig bejött már 3 hónapja szedi.vettem most kisüvegesbe olyat amiben volt pici krumpli és nem volt szorulása, hétvégén kapott g.ginnyét és j, volt, tegnapmeggyet, az is csak sokat pukizott tőle.Szóval szerintem ne a d neki amitől szorulása van,mert tönkremegy a végbele.Hátha találsz még másik dokit aki jó, én múltkor felhívtam a 1-sen lévő délelőtti műsorban az allergológust, ő javasolt egy pesti szakembert, de még nem jutottunk el.Ha gondolod megnézem neked ki az.
2013. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Megnéztem:


Dr. Greskó Mariann

2013. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ja nekem azt mondta a tévédoki, hogy csinálnak vérvételt 1 év alatt is.
2013. jún. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Első vagyok... Mi 1 év alatt már mindent kipróbáltunk. Tényleg semmi nem használt. Túl vagyunk 1 háziorvoson,gasztrón,kb 4 sebészen. Csinálnak vérvételt 1 év alatt,de nem mutatt semmi olyat az eredmény. Neki 15 hósan negatív lett a tej,tojás és az orvos 100%ban megmondta,hogy allergiás
2013. jún. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!