Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fedeztétek fel (enyhébb...

Hogyan fedeztétek fel (enyhébb tünetek alapján) a tojásallergiát a babánál?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várom, akiknél nem bőrtünetként jelentkezett a probléma, vagy légzési nehézséget okozott, tehát enyhébb tünetek érdekelnének.

Köszönöm!



2013. jún. 15. 08:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Annyi még lemaradt,hogy ha nem adom neki azt amitől szorulása van,akkor nem enne semmit. Csináltam nem egyszer azt,hogy tápszer meg Sinlac vagy Sinemilt kapott 5 napig és semmi mást és az se használt. Rizst se ehet,pedig egyszer beindította a beleit a rizibizi pulyka keverék.
2013. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok megint:akkor mit adsz neki enni? Pregomin/Neocate. Megértelek, hogy sok mindenen túl vagy, de nem lehet feladni.Én még most is keresem a megoldást, pedig már kevesebbet van szorulása.Mandulatejet/zabtejet próbáltad?Mi a rizstejjel kezdtük, de attól is görcsölt, aztán kiderült van benne szójalecitin.Mi is 2 háziorvos és 2 gsztrodokin vagyunk túl és a természetgyógyász doki, ahová majd 1 éves kora után készülünk.Biztos van megoldás csak még nem találtátok meg.Nagyon sok allergiás baba van és nem vagy egyedül csak nehéz megtalálni a megoldást/jó szakembert.Mondanám, hogy megadom a természetgyógyász elérhetőségét is, de ő az alföldön van.Mondjuk Pestről is lejárnak hozzá. Szóval csak biztatni tudlak, hogy biztos javulni fog a helyzetetek, nálunk is javulás van, persze tartjuk a diétát.
2013. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
A természetgyógyász is bevizsgálta mielőtt még csak gyanítottuk.Ő olyan műszerrel mér, ami mindent kimutat már pici babakorban is.
2013. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Első vagyok... Pont tegnap beszéltem a gasztros orvossal,azt mondta ha a másik portól is székrekedéses lesz,akkor további vizsgálatok lesznek. Most nem kap egyik porból se,hogy tisztuljon. Én zabtejjel kezdtek,házilag csináltam,vettem neki rizstejet nem jött be neki. Kókusztejet adok neki,azt is házilag,mert az tisztitja a beleket. Amikor először kapott akkor használt,de már az se :( Karácsonykor volt egyszer olyan,hogy töltött káposzta sok tejföllel,de akkor én is olyan lettem,pont az ölemben ült. Én már azon gondolkodok,hogy nincs tejre allergiája már,és hiányoznak neki azok a vitaminok és bélforák amikhez abból jutna hozzá. Sajnos a gasztro doki azt hiszi,hogy én arra utazok,hogy papírt kapjak a tejallergiáról. Nekem minden vágyam,hogy egyen joghurtot meg túró rudit,imádta ezeket meg a tejszínhabot,csak ezt nem veszi figyelembe az orvos,hogy mennyire ordít a fiam,hogy nem kaphat.
2013. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen sokkonponenses kajákat(töltött káposzta, ne adj neki.Ez még felnőttnek sem való, sokszor.én szoptattam és végig tartottam a diétát(tej, tojás, szója),és minden puffasztó, de így sem ment.Én még nem adok neki főtt kajából csak olyat amit bír, vagy néha mentes felvágottat, májkrémet, gluténmentes kenyeret.Nem értem, hogy miért sír, hogy nem eheti a túrórudi és mesterséges szarokkal tűzdelt kajákat.Ha ti sem eszitek kitől látná, hogy ilyen van?3 éves korig nem ajánlott.Helyette kölesgolyó, és társai.A kisüveges kajákból mit eszik?.Nálunk abban is javulás van:eddig csak barack, szilva, és őszibarackos husik, mentek.Most már megeszi az is amiben kicsi borsó is és répa is van és nincs szarul.Q hónapja még a borsótól 2 napig szenvedett.Én most hogy nem tudok jó husit szerezni kisüvegest veszek.Egész jól bírja, azt a néhányat, ami tényleg mindenmentes(tej, glutén, szója, tojás).A kisüvegestől is szarul van?Akkor mit eszik, ha nem kap tápszert.Egyébként a Pepti Pluszt most nekünk is kiírta a gasztós, de én megnéztem a neten, nem mentes, és megmondtam a gyerekorvosnak én nem próbálkozok, tudom, hogy tejérzékeny és ezen néhány hónap nem változtat.Issza a Pregomint tovább és így jó.Ezek az orvosok nagyjából leszarják a gyereket, mindent a protokol szerint csinálnak, de ezért nekünk szülőknek résen kell lenni, mert másképp megszívjuk.

Szerintem ne etesd a gyereket csak 1-2-félévek és kevés fűszerrel.Ha szarul van vissza kell menni ahhoz az állapothoz amikor még jó volt, akkor mit vett és azt add neki.Már lehet azóta fejlődött néhány területen.ha csak őszibarackot, vagy almát, vagy szilvát eszik hússal az is jó.Nem kell változatos legyen, ha hízik és jól van, nekem minden doki ezt mondta.Én még csak 2 étkezésnél adok kaját ebéd (főzött/párolt husi, gyümivel) du.uzsi:gyümölcs amit bír.lehet neked is több tápi/folyadékos kellene és kevesebb szilárd kaja, ami nem terhelné meg a gyomrot. A gsztros mondta a mennyiség sem mindegy.

2013. jún. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:Azt nem értem, ha tejérzékeny volt, hogy ehetett már túrórudit és társait.Ez nem tud elmúlni hipp hopp.Akinek elmúlik, az sem ehet nyakló nélkül csak mondjuk havonta 1-szer.Férjem is tejérzékeny és a nagypapa is, de ezek szerzettek, így a kislányom nem örökölte.Ő is szerezte.
2013. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Megint előző vagyok.Sortársamnak:Hétvégén kipróbáltuk a sárgarépás Kubu-t, hasfogónak kellett volna lennie, de nem az volt.Tök jól meglazította a székletet, pedig jó sűrű a lé.Próbáljátok ki ti is, hátha ez működik.Nem mondanám, ha nem lenne jó.
2013. jún. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Első vagyok,és sokadik egyben. Lekopogom,de jól vagyunk. Múlt hét szerdán úgy volt megyünk beöntésre,kedd este kijött pár bogyó,szerdán napközben is. Házi orvos tanácsára guttalax hashajtó 2 csepp esténként. 1-2 órával késöbb volt eredmény. Pénteken már nem kapott,cserébe kovászos uborkát evett és volt kaki. Vasárnap rátaláltam a vad szilvára,azt kapott kovászos uborkával és hatott,tegnap megint,de csak bogyók jöttek ki. Este kapott megint szilvát és kömény maggal főztem össze éjszakára sajnos elő jött a hasfájás,de meglett az eredménye reggelre :) Nem bogyókat láttam viszont :) Pedig tegnap rizibizit is evett :)
2013. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
17-s vagyok.Ez tök jó, már ez is eredmény.Mondjuk én a kovászos ubit nem adnám mert nagyon szeles, és nekem mindig megbolygatja a gyomrom, de ha ő jól van, az a lényeg.Az a baj, hogy a hashajtót nem lehet szedni sokáig.Mi anno kúpot kaptunk aztán meg szélcsöveztünk kint kb. 2hót, s utána beállt, majd a rendes kaja bevezetésekor megint szorulások, de mostmár lekopogom jól van.
2013. jún. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
1-es vagyok... Én olyan téren már nem bántam a hashajtót,mert a kúp se egészséges,1 héten 3x használtuk mire a hashajtót javasolta az orvos. Főleg hogy teljesen szétrepedt szegénynek a popsija. A kovi ubitól igaz,hogy hatalmasokat ereget,de legalább használ és ízlik is neki. Negyedelni szoktam és úgy eszik meg 1/4et,szóval nem vészes a mennyiség :) Megkaptuk a 2.port a tejterhelésen szerdán,de volt kaki azóta,tegnap 2x is,így kíváncsi vagyok hogy melyik tartalmazott tejet,ezt mondjuk semmi pénzért nem akarja megenni,pedig az első port befalta és mutatta hogy kér még :)
2013. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!