Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám kaphat korának...

4 hónapos babám kaphat korának megfelelő bébiételt (hamé, univer)?

Figyelt kérdés

Kizárólag anyatejes baba,szopizik rendesen.nem szeretnék étkezést kiváltani még semmiképpen,de azt hallottam hogy kóstoltatni már ilyenkor is érdemes,mert később akkor könnyebben fogja elfogadni az új ételeket.ti hogyan csináljátok?szopi előtt vagy után?

Egy üveges ételet,adagokban felbontás után lehet fagyasztani?



2013. jún. 15. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, nyilván minden baba más.

A kisfiamat hat hónapig csak szoptattam. Utána hozzátápláltam, és mindent megevett amit adtam neki. Nagyon gyorsan kiváltottuk a napközbeni szopikat evéssel.

2013. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért akarsz adni neki üvegeset.... én is 6 hónapig csak szoptattam,utána is frissen facsart gyümivel kezdtem a hozzátáplálást,eszembe nem jutott volna üvegessel kezdeni.
2013. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az üvegesekkel az a baj, hogy sok pocsékba megy eleinte. Max 1 napig tárolható hűtőben felbontva, fagyasztani nem lehet. Majd mikor már valamiből megeszik 80-90 gramot, akkor érdemes üvegest venni. Kóstoltatni, piacon vagy zöldségesnél vásárolt gyümölcsökkel zöldségekkel a jobb, még jobb ha házi termés. először almalé, répalé, krumpli, barack, sütőtök amik valószínüleg ízlenek neki.

Ha mindenképp üvegest akarsz venni, a Hamé szerintem jó választás, én is vettem néha, olcsó is, a babának is ízlik, lehet mini adagost kapni beőle, alma, alma-barackosat.

Egyébként nem biztos hogyha hamarabb adott akkor könnyebben fogja fogadni az új ízeket.. Minden baba más!!

2013. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
6 hónapoig csak szoptattam,nem volt és azóta sincs gond a kajálással :)
2013. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A te döntésed, hogy elkezded-e a kóstoltatást.

Üvegessel tényleg nem érdemes elkezdeni, mert először úgyis csak 1-2 kiskanállal nyammoghat, másnap is 1-2 kanálka, utána meg dobhatod ki.

A kóstoltatást általában levekkel kezdjük, almalé, majd almapüré.

Nyugodtan adhatsz neki gyümölcslevet, én vízzel hígítottam, pár kortytól még nem fog leszokni a szopizásról.

2013. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz szoptatni, akkor felesleges. Nekünk sajnos muszáj volt 4 hónapos korától elkezdeni a hozzátáplálást, mert tápszeres a fiam. Egyébként megeszi a hamét, univert, kecskemétit, babylovet, ovkot, hippet. Főleg a sütőtököseket meg gyümiseket szereti, de most már húsosat is eszik.
2013. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!