Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyatejtől el lehet hízni?

Az anyatejtől el lehet hízni?

Figyelt kérdés
Kislányom 1hónapos és születése óta jól kikerekedett a pofija, tokája is van. Védőnő szerint átlagon felül fejlődik. 1kgt hízott. Az biztos hogy nèha túleszi magát. Ez baj?
2013. jún. 17. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem baj. Az anyatejtől NEM lehet elhízni. (enyémek mind (3 van) 1 kg felett híztak az első 3-4 hónapban). Majd lassul. Szoptasd továbbra is így, ne érdekeljen a mérleg
2013. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok, gondoltam még megemlítem. Én gyerekeim

növekedése:

1. fiú: 3740 g született, 3 hónaposan 6940 g volt, fél évesen 7600 g (szóval 4 hónapig nőtt mint a gomba, aztán alig- most 8,5 éves, rengeteget eszik, de vékony, ilyen a testalkata)

2. lány: 3900 g szül. 3 hónaposan 6900 g, 6 hósan 7400 g (5,5 évesen átlagos testalkata van)

3. fiú: 3870 g, 3 hónaposan 6640 g, 6 hónaposan 7500 g. (3 éves, ő is vékony alkatú ma)

Szóval ne aggódj. Ilyen melegben meg főleg lehet, hogy gyakrabban kér cicit, de rövidebb ideig van rajta (szomjoltás). A felesleget meg kibukja úgyis.... (tápszerrel lehet túletetni, mert ugye annak állandó az összetétele szomjoltásra nem jó, de ez más kérdés)

2013. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
A babák az első pár hónapban gyorsan híznak, utána ez lelassul, akár anyatejes, akár tápszeres gyerekről van szó.
2013. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
az 1 kg telsejen normális az elején, késöbb ez lassul. Akkor meg az elsz a baja nem hizik eleget. Sajnos sok védőnő ezt csinálja. ha sokat eszik az a baj ha keveset az. A gyerekek nem gépek.
2013. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
az elején sokkal jobban híznak a babák mint később, ez így a jó. igen az anyatej nagyon hízlal, a fiam 9hónapos még mindig szopik és nem kis darab :D de kell ez a babaháj, hogy megvédje az ütésektől :) később le fogja mozogni
2013. jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Igen el lehet hízni az anyatejtől, de még mennyire, ma már a túlsúlyos csecsemők nagy része anyatejes, 1 kg hízás valóban elég sok egy hónap alatt.
2013. jún. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kerria ***** válasza:

ISTENEM! Bocsánat minden védőnőtől, de az ilyen mondatokért falra tudok mászni.... Na bocs a kirohanásért!


1 hónap alatt 1 kg az ideális súlygyarapodás a csecsemőknél. Nyugi, teljesen jó iramban fejlődik a babád!

Bár nem írtad mennyivel született, ha tippelnem kéne 3 kg vagy alatti súlyt mondanék. Egy régi mondás szerint a kisebb súllyal született babák sokkal jobban esznek. Nálunk beigazolódott, de ez csak egy babona, megfigyelés.


Témához visszatérve: Az anyatej minden édesanyánál más. Valakinél zsírosabb, ez nyilván táplálóbb, van akinél vizesebb. A lényeg, hogy szépen szopizzon, amennyi neki jól esik...


Neked jó szoptatást, és ne aggódj, szépen kigömbölyödnek a babák, ez a dolguk, majd ha aktívan mozog, akkor ledolgozza :)

2013. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Az én kisfiam 3300g-al született,aznap amikor hazaengedtek 3100g volt..múlthét csütörtökön voltunk tanácsadáson(pénteken töltötte a 6. hetet) akkor volt 3980g.

Tehát 880g-ot híztunk 6 hét alatt(anyatejes),és nem szólt érte sem a védőnő sem a gyermekorvos hogy sok lenne vagy esetleg kevés,szóval innen gondolom,hogy teljesen átlagos és megfelelő ez a gyarapodás :) Biztos,hogy nektek is teljesen normális :)

De pl a sógornőm húga a kisfiát 2700g-al szülte,most 10 hetes a kisfia és már 5800g(tápszeres),amire azt mondta neki a védőnő,hogy nagyon sok és vegyen vissza a tápszerből,mert rengeteget hízott.


Jó egészséget nektek.

2013. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
3620al született, 3430al hoztuk haza. 3450 1hónaposan.
2013. jún. 17. 17:12
 10/12 A kérdező kommentje:
Jaj elírtam. Tehát 1 hósan 4350 gr
2013. jún. 17. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!