Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől tudna jobban hízni 6...

Mitől tudna jobban hízni 6 hónapos babám?

Figyelt kérdés
A kislányom a 6. hónapban elég keveset hízott. Jelenleg főleg tápszert kap, egyszer zöldséget és egyszer gyümölcsöt. Az a baj, hogy a zöldségből, de különösen a gyümölcsből nagyon keveset eszik, de kihagy miatta egy tápszeres étkezést. Gondoltam valamilyen tejpépre esetleg. Csak azt nem tudom, hogy tápszer helyett adjam, vagy a gyümölcs helyett. És milyet? Egyáltalán annak magasabb a kalória tartalma, mint a tápszernek?
2013. febr. 11. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
gyümölcs meg zöldség után közvetlenül nem fogad el tápszert?nem eszik még annyit ezekből hogy igyon utána?ne aggódj,biztos sokat mozog a baba,az új kajától meg még idegenkedik,de majd megszereti mindet.ha nagyon nem megy máshogy sinlacot szokott az orvos felirni.
2013. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én 6 hónapos babám is keveset hízott mivel már sokat mozog, ő reggel-este 200ml tápszer tízórai 190ml gyümölcs ebéd 190ml főzelék tejpép pedig 150-190ml ez uzsonára
2013. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hány kg most?
2013. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

6530 gr, 3100-al született. Tudom, hogy elvileg az elég, hogy megduplázta a születési súlyát, de a 6. hónapban csak 160 gr-ot hízott és az nem lesz elég, ha így folytatódik. Az orvos el is küldött vérvételre.


Most úgy eszik, hogy:

1. reggeli tápszer

2. tízóraira gyümölcs (pár napja kevés keksz): 25-30 gr (ezzel van a legnagyobb baj)

3. ebédre főzelék (zöldség): 50-70 gr, néha hajlandó még inni utána tápszert is, de a kettő összesen jó, ha 150 gr.

4. tápszer

5. tápszer: ehhez már fel kell keltenem, Ő már nem kérne magától, de akkor semmit nem hízna


A tápszerből kedve szerint iszik. Van, amikor 200 milit, de van, amikor csak 100-at.

2013. febr. 11. 21:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Pár napja a 3. és 4. fordítva van, de összességében így sem eszik többet.
2013. febr. 11. 21:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a tízórai gyümölcs helyett megpróbálhatnád a tejpépet, hátha többet eszik belőle és egy hét után megpróbálhatsz gyümölcsöt belekeverni, fokozatosan emelni a gyümölcs mennyiségét és ha már teljesen át állt a gyümölcsre akkor a tejpépet átrakni uzsira. Ebédre a főzelékbe már rakhatsz husit ill. lisztet is így nagyobb a kajória tartalma. Mikkel próbálkoztál eddig és mióta táplálod hozzá?
2013. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4 hónaposan kezdtük, de csak óvatosan, lassan haladtunk. Már kapott almát, barackot, körtét, szilvát, sütőtököt, répát, krumplit, paszternákot, cukkinit, kekszet. Húst még nem kapott.

Nem vettem észre, hogy bármelyik ízével gondja lenne. Megeszik bármit szívesen, csak keveset. Amíg eszik addig a kanállal is ügyes.

Amúgy az első perctől kezdve nem egy jó evő baba. Ő még soha nem sírt azért, hogy éhes.

Szerintem ki fogom próbálni a tejpépet a gyümölcs helyett. Szerdán jön a védőnő, majd vele is megbeszélem. Szerencsére nagyon jó védőnőnk van.

2013. febr. 11. 22:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 hónapig (4 hótól 7-ig) semmi, de semmi hízást nem produkált a babám. A hozzátáplálás miatt leállt, de aztán újra indult. Nálunk a gyerekorvos nem aggódott. Akkor nagyon izgultam, de több helyen olvastam, hogy egy időre le is állhat a hízásuk.

Egyébként Sinlac, Sinemil kalóriadús, dúsíthatsz tápszert, főzeléket, gyümölcsöt. De akár kölespéppel is, rizspéppel, grízpépekkel.

2013. febr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk a fiam 7 hónapos és anyatejes, így csak 6 hónaposan kezdtem (volna) a hozzátáplálást, de nem fogadott el semmit. Próbálkoztunk, de nagyobb volt a sztrájk, így 7 hónaposan kezdtük csak, 30 körül eszik délelőtt gyümölcsöt és ennyi. Nekem azt mondták (védőnő, gyerekorvos) ameddig nem eszik délelőtt teljes (150 gr)adagot, addig ne adjak neki délután megint kaját, mert nem kész rá. Így nem is kap, viszont mivel nagy baba (6 hónaposan 7900 volt) éjjel sokszor ébred pár hete, így 7 körül kap 90 ml Sinlacot (sűrűn, de üvegből). 7 hónaposan volt 8140 gramm, senki nem keveselte. Azt mondta a doki, csak akkor kell foglalkozni a dologgal, ha semmit nem hízik, vagy veszít a súlyából, mert minden gyereknek más a tempója. Szóval én a helyedben csak egyszer kínálnám kajával valamikor délelőtt és este/délután tejpépet adnék neki.
2013. febr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!