Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fog hízni 2 hónap alatt...

Hogy fog hízni 2 hónap alatt 2 kg a babám?

Figyelt kérdés

Kislányom 3600gr-mal született

a 10 hónapos vizsgálaton már 9100gr volt hál istennek

Csak azt nem értem hogyan fog még 2 kg hízni, mivel azt mondják 3 x kell súlyát a babáknak 1 éves korára.

Tehát nekünk akkor még közel 2 kg kéne hízzunk??

10800gr kéne legyünk


2013. máj. 30. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy iránymutató, neki nem kell megháromszoroznia a súlyát! Kisebb súllyal született babáknak akár 4-ser akkorának kell lenniük, nagyobb babáknak 2,5-szer mondjuk. Nincs semmi baj, ha nem lesz 3-szor akkora, ne aggódj!
2013. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
3800-zal született gyerekem 9500volt 1 évesen... (1. voltam, gondoltam ezt még ideírom)
2013. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne vegyél mindent szó szerint! Ez egy átlag, van aki többet hízik, van aki kevesebbet! Egészséges, jókedvű legyen, aztán a súlya meg annyi, amennyi!
2013. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy irják itt többen, ha fejlődik rendesen, vidám jókedv baba és hizik is akkor nincs gond akkor sem ha nem 3-szorozza meg a súlyát.
2013. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Valószínűleg nem fog ennyit hízni,de ez csak tnakönyvi érték..egészséges legyen,jól fejlett,mivel 10 hósan is szép volt a súlya,tehát ne várd,hogy ennyit hízzon.Fejlődik szépen a saját ütemében.Az én lányom 4050 gramml született,tankönyvi volt 6 hósan,mert ekkor 8100 gramm volt a súlya,aztán elkezdett mászni,majd menni,és az 1 éves státuszon nem volt "csak 9800 gramm",tehát nem háromszorozta meg a súlyát,amit nem is bánok,mert azért 12 kiló kicsit sok lenne 1 évesen...A nagyobb lányom pedig 4330 grammal született,1 évesen 10 kiló volt.Most 6 éves,átlagos 20 kilós vidám,egészséges kislány :-)
2013. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az 1 éves korra történő születési súly megháromszorozódása csak is arra az esetre érvényes, akinek a babája átlag súllyal, tehát 3 kg körül született.

Akinek ettől nagyobb, arra ez nem vonatkozik. Hisz nem vehető egy kalap alá egy 3 kg-al született, 1 éves korára 9 kg-os gyerek egy olyannal, aki 3600 grammal született. Nem kell majd 11 kg-nak lennie annak a gyerekének!

Ilyenkor azt nézik, hogy a súlya megfelel-e az 1 éves korban mért átlagsúlynak-e vagy sem. És az azért egy elég széles skála.

A fiamnak e szerint 12 kg-osnak kellett volna lennie (4 kg-al született) 1 évesen, de csak 10600 gramm volt, ha jól emlékszem. És nem szóltak érte, hogy gond lenne, sőt!:)

2013. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gabszem ***** válasza:
nem kell ezt ennyire komolyan venni!
2013. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy évesen a 9 kg körüli súly a normális egy kislánynál. Azért ne legyen duci, pufi, mert az lenne az elvárt. Ilyen alkat is lehet, az én kislányom 1,5 évesen 11 kg és 3510 gr-mal született. Mindig normális súlyú volt, nem vékony, nem dagi.Ha ránézésre jól néz ki a gyerek, senki nem fogja azt mondani, hogy mért nem 2 kg-val több.
2013. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!