Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljaK? 15 hónaposak...

Mit csináljaK? 15 hónaposak vagyunk,6 hós korig kizárólag szopizott, aztán kezdtem a hozzátáplálást úgy ahogy a nagykönyvbe le van írva, de keservesen ment.

Figyelt kérdés

Eddig ült etetőszékben néha engedte,hogy kanállal megetessem,de most már nem, ő akar vagy kanállal,vagy kézzel enni,és most már 2 percig ül csak a székbe,aztán megy és állva eszik tovább,vagy sétálva.

Szül.:3020gr.Most8500gr a súlya.Ez így normális?Ja és még szopizik éjszaka is.


2009. okt. 11. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szeritnem semmi gond. Sok baba csak evés közben eszik (bár én ezt nem hagyom neki).Lányom 3330 gral született, most 16 hósan 9220 gr.

Nyugodtan hagyd, had egyen egyedül kanállal, kézzel, én legalábbis szoktam hagyni, és az evés végén segítek még neki, ha úgy látom, hogy nem tuszkolt eleget magába.

2009. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem most van a váltás nála a kajákban, ehhez talán több türelem kell,mint a kostolásos időszakban. Hagyd kézzel enni, sőt te is akkor egyél és had egyen a te tányérodból,dugd a falatokat a szájába. Azt is lehet,hogy egy kanállal szétken magán,de te közben teszel egy kanálnyit a szájába. Nem túl szerencsés sétálva enni, igenis meg kell szokni, hogy leülve ,asztalnál eszünk...gondold el,mikor már csak úgy fog enni, hogy pl teker a motorján és odamegy tankolni egy falatot,majd újabb kört tesz...egy óra így az ebéd és elég idegölő. Amúgy nincs ideje enni,azért menekül a székből. Inkább vigyél oda valami zenélő játékot, ha azt figyeli,nyomkodja,többrt tudsz beletenni a kis szájába.
2009. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!