Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elszeretheti a babámat az...

Elszeretheti a babámat az anyósom tőlem?

Figyelt kérdés

Ne nézzetek hülyének, tényleg aggódom! 6,5 hónapos a babám, 3 hónapos kora óta az anyósom minden nap átjön "vigyázni a babára", úgy, hogy közben ott vagyok. Állandóan kikapja a kezemből, folyton ölben tartja, amikor ezerszer elmondtam neki, hogy nem akarok ölibabát nevelni a kislànyomból, így is már tíz kiló. Úgy érzem, hogy én csak arra vagyok jó, hogy megetessem a kicsit, és hogy sokkal jobban szereti az anyósomat, mint engem. Ráadásul annak ellenére hogy én vagyok az engedékenyebb, pl: anyósom nem engedi hogy bármit is a szájába vegyen, beleértve a saját kis kezeit és talpait, hiába mondom neki, hogy ő így ismerkedik a világgal, így erősödik az immunrendszere. Vagy pl kizárólag az ágyon játszhat a baba, az, hogy egy takarón a földön játszon, ahonnan nem mellesleg nem tud leesni, ki van zárva. Nem engedi, hogy megcibálja a kutyát, mert hogy koszos (uszkár, havonta visszük nyíratni), az ő kutyájuk meg még egy légtérben sem lehet vele, hanem bezárja egy ketrecbe, nehogy megharapja (egy jámbor németjuhász). Pedig elmondtam neki, hogy nem akarok egy nyámnyila, minden állattól rettegő gyereket nevelni, hanem azt akarom, hogy szeresse az állatokat, ahogy én is.

Anyósommal nap mint nap olyanokat röhögcsél a picúr, hogy öröm hallgatni, én meg bármit csinálok egyáltalán nem tartja viccesnek. Max elmosolyogja magát. Sokszor, ha felveszem átkéredszkedik az anyósomhoz, ilyenkor megszakad a szívem. És a legszörnyűbb az, hogy nem mondhatom azt, hogy ne jöjjön minden nap, mert egy olyan országban élünk, ahol megszokott dolog, hogy a nagyszülők gondozzák az unokát, amíg a szülők dolgoznak. Mindenki csodálkozik, hogy én MÉG mindig itthon vagyok a picivel. Mit tegyek, hogy jobban kötődjön hozzám a babám? Vagy hogy kevésbé anyósomhoz?


2013. jún. 19. 09:26
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy hosszú lett, de tényleg ki vagyok akadva! :(
2013. jún. 19. 09:27
 2/20 anonim ***** válasza:
9%
Nem örülj neki, hiogy szeretik a gyerekedet. Ne agopdj feleslegesen.
2013. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja tőled elszeretni, Te vagy az anyja. Azért azt tanácsolnám, hogy állj a sarkadra, ne anyósod mondja meg, hogy mit lehet és mit nem a babának, mert ez nem az Ő joga, hanem a Tiéd!
2013. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de én sosem értettem az ilyen embereket mint te.!Az a te gyereked..jó ő a nagymama..és??Engem bárki bármivel betámad, egyből pattintom.Mondják a jobbnál jobb praktikákat, mit hogy kéne, de én már rég közölem a családdal hogy nem érdekel mit mondanak, én akkor is azt csinálok amit akarok!

Úgy hogy legközelebb ha átmegy a mama, szépen mond el neki hogy mi a bajod.Teljesen normális, hogy igényled a babád szeretetét, én bele is pusztulnék ha nem érezném a saját gyerekeimét.

Közöld vele, hogy tartsa tiszteletben a kéréseidet, vagy ha nem akkor nem nyitsz neki ajtót..bármi is a szokás abban az országban.Ha átmegy, akkor inkább a háztartásban segítsen, ne a gyerek nevelésben.

2013. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
10%
Jól irod a végén, menj vissza dolgozni és akkor nem leszel vele nap 24 órája és neked is örülni fog ha lát.
2013. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
nyugi nem fogja elszeretni tőled.de állj a sarkadra.mondjuk én nem értem minek megy nálatok minden nap.én megbolondulnék.mond meg anyósodnak hogy ne menjen minden nap.elég 2-3 naponta.először biztos nem fog neki tetszeni de majd idővel elfogadja
2013. jún. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én nem hagynám,hogy kikapkodja a kezemből a gyerekem!

Menjen át hozzátok egy kis időre nézze meg az unokáját,és kész ne ő dirigáljon.

Ne hagyd magad,szépen mond meg neki ha valami nem tetszik.

Én is szóltam anyósomnak,hogy nem jól tartja a kisfiamat(a bokáján állt a bal lábával)mondtam neki fogja más hogy,ha meg nem tudja tartani(több mint 6kg a kisfiam)akkor adja az én ölembe vissza.Még csak 2,5hónapos a kisfiam de tudja ki a nagymama és ki az anyukája,én nem hagyom,hogy a fiam jobban kötődjön a nagyihoz.Bocsi egy kicsit hosszúra sikeredet

2013. jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, hány éves vagy, 10???

Ne hagyd már magad! Én láttam már olyan családot, ahol a gyerek a nagymamához jobban kötődött, mint az anyukához, úgyhogy valósnak tartom a problémádat. Figyelj rám: a TE gyereked, naná, hogy úgy neveled, ahogy akarod. Állj a sarkadra de minél előbb! (Mindezt lehet persze tapintatosan is anyóssal közölni, nem kell ajtóstul a házba rontani.)

2013. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%
Én nem engedem, h minden nap nyomuljon, bár nagyon akarna. Szörnyű lehet :(
2013. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
amikor legközelebb jön,akkor már ne hagyd magad! mégis csak a TE gyereked. rakd le a szőnyegre,hogy ott is játszon,és ha felvenné onnan az anyósod,akkor szólj neki,hogy ne vegye fel. éreztesd vele,hogy nem fogod azt csinálni amit ő mondd
2013. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!