Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elszeretheti a babámat az...

Elszeretheti a babámat az anyósom tőlem?

Figyelt kérdés

Ne nézzetek hülyének, tényleg aggódom! 6,5 hónapos a babám, 3 hónapos kora óta az anyósom minden nap átjön "vigyázni a babára", úgy, hogy közben ott vagyok. Állandóan kikapja a kezemből, folyton ölben tartja, amikor ezerszer elmondtam neki, hogy nem akarok ölibabát nevelni a kislànyomból, így is már tíz kiló. Úgy érzem, hogy én csak arra vagyok jó, hogy megetessem a kicsit, és hogy sokkal jobban szereti az anyósomat, mint engem. Ráadásul annak ellenére hogy én vagyok az engedékenyebb, pl: anyósom nem engedi hogy bármit is a szájába vegyen, beleértve a saját kis kezeit és talpait, hiába mondom neki, hogy ő így ismerkedik a világgal, így erősödik az immunrendszere. Vagy pl kizárólag az ágyon játszhat a baba, az, hogy egy takarón a földön játszon, ahonnan nem mellesleg nem tud leesni, ki van zárva. Nem engedi, hogy megcibálja a kutyát, mert hogy koszos (uszkár, havonta visszük nyíratni), az ő kutyájuk meg még egy légtérben sem lehet vele, hanem bezárja egy ketrecbe, nehogy megharapja (egy jámbor németjuhász). Pedig elmondtam neki, hogy nem akarok egy nyámnyila, minden állattól rettegő gyereket nevelni, hanem azt akarom, hogy szeresse az állatokat, ahogy én is.

Anyósommal nap mint nap olyanokat röhögcsél a picúr, hogy öröm hallgatni, én meg bármit csinálok egyáltalán nem tartja viccesnek. Max elmosolyogja magát. Sokszor, ha felveszem átkéredszkedik az anyósomhoz, ilyenkor megszakad a szívem. És a legszörnyűbb az, hogy nem mondhatom azt, hogy ne jöjjön minden nap, mert egy olyan országban élünk, ahol megszokott dolog, hogy a nagyszülők gondozzák az unokát, amíg a szülők dolgoznak. Mindenki csodálkozik, hogy én MÉG mindig itthon vagyok a picivel. Mit tegyek, hogy jobban kötődjön hozzám a babám? Vagy hogy kevésbé anyósomhoz?


2013. jún. 19. 09:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
5-ös. 6,5 hónapos a babája, miért is menne vissza dolgozni?!? Mondd meg a mamának, hogy a te gyerekedet te neveled, ő max. megkérdezheti, hogy ezt vagy azt szabad-e a kislányoddal csinálnia. Kérlek, állj a sarkadra, mert pár hónap, év múlva a végén rád nem fog, csak az anyósodra hallgatni .. :(
2013. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
25%

A sógornőm ugyanilyen azzal a különbséggel, hogy ő nem igazán foglalkozott a gyerekével, de attól herótja volt amikor anyukám vagy én mentünk. Rossz hírem van, a kisfiú elmúlt 3 éves, és annak ellenére, hogy sógornőmnek hála alig láthatja a nagymamát (heti 1-2 alkalom pár órára), sokkal jobban kötődik hozzá mint az anyjához.

Két részre venném a problémát, mert egyrészről igazad van, másrészről nincs.

Attól ne félj, hogy más is szereti a gyerekedet, és ne próbáld elzárni a nagymamájától, mert akkor csak rosszabb lesz. A kisgyereknek annál jobb, minél többen szeretik, szóval ettől ne akard megfosztani.

A másik, hogy nem engedi, hogy mindent a szájába vegyen. Ez szerintem is hülyeség, az én anyósom is ezt csinálja, de hagy csinálja, én úgysem fogom tiltani neki, az idő nagyobb részében úgyis tömhet mindent a szájába.:) Az állandó ölben levés... Ez érdekes, mert én mindig felvettem a gyerekem ha sírt, és nem érdekelt, hogy ki mit mond, hogy fel fogom szoktatni. Most 6,5 hónapos, nem igényli, hogy állandóan kézben legyen. Le szoktam rakni a szőnyegre a kis játékaival és játszik.:) Szól ha azt akarja, hogy vegyem fel. Anyósom amikor dajkálgatná, akkor ugyanúgy jelzi, hogy ez most neki nem jó, nem akar kézben lenni. Lehet, hogy rosszul esik neki, de nem tudok mit csinálni, és igazából ezzel nem is akarok. Várható volt, hogy egy idő után nem fogja tolerálni, hogy kézben legyen (nekem ezt a nagymamám nem akarja megérteni, de ez sem túlzottan érdekel, olyankor kiveszem a kezéből, és nálam vagy megnyugszik, vagy lerakom, hogy játszhasson).

A kutyával kapcsolatban inkább örülj, hogy anyósod ennyire vigyáz a babára, mert azok a nagytestű kutyák kiszámíthatatlanok tudnak lenni. Nagyon sok szomorú esetet lehetett erről hallani, mert a kutya sokszor egy kis mozgó valamiben a prédát látja. Lehet az akármilyen jámbor kutya egyébként. Majd játszanak ha nagyobb lesz.

A ti kutyátok más kérdés, abba nincs beleszólása amúgy sem.

Szóval szerintem attól ne félj, hogy jobban fogja szeretni őt. Téged mindig lát, te megszokott vagy a számára, anyósodat gyakran látja, megismeri, örül neki. Te vagy az anyja nem ő, nem fogja őt jobban szeretni, csak ne akard távol tartani tőle. Nálunk szerintem ebből lett a baj, hogy sógornőm nem bírt a féltékenységével, és mindenkit el akart marni akit szeretett a kisfia, szerintem azt hitte, hogy akkor majd csak őt fogja szeretni. Nagyon nem jött be a taktika, mert szegény kisgyerek sosem akar hazamenni, csak ha tesóm otthon van. Őneki az semmit nem jelent, hogy "anya vár". De ez speciális eset, mert a leírásodból az derül ki, hogy te foglalkozol a gyerekeddel, úgyhogy te leszel neki az első, nem az anyósod. Ő a nagymamája, te pedig az anyja.:)

2013. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Azt tényleg nem ártana tisztázni az anyósoddal, hogy mi az amit TE megengedsz a babának, és ezt szíveskedjen tiszteletben tartani, mert összezavarja picit. Az ágyon való játék elég veszélyes, egy percre sem lehet otthagyni, mert leeshet tényleg. A földön sokkal biztonságosabb. Nem tudom, hogy ezt miért nem lehet megérteni.

Mondjuk nekem még az a furcsa, hogy állandóan kiveszi a kezedből. Megvárhatná amíg odaadod.

Amúgy meg gondolj arra, hogy ha te nem lennél vele mindig, akkor hiányoznál neki, és neked örülne. Neki nincs olyan, hogy te nem vagy ott, ez a normális számára. Ezért lehet, hogy veled nem kacag akkorákat.

Sokat kell vele foglalkozni hogy kötődjön, de azért ne tegyél semmit, hogy anyósodhoz kevésbé kötődjön, mert azzal éppen a gyerekeddel szúrnál ki.

2013. jún. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
Ez nálunk elő sem fordulhatna. Nem az, hogy nem találkozhatnak minden nap, dehogy (bár ennek sem örülnék, nem bírom a látogatókat napi szinten), de az, hogy a szavam bárki felülbírálja, kizárt! Ha azt mondom, le lehet tenni, le lehet tenni, ha megtehet valamit, akkor megtehet valamit, és úgy nevelem a gyerekem, ahogy akarom. Nem fogja sem a saját anyám, sem az anyósom megváltoztatni a szabályaimat. SZerintem itt súlyos irányításbeli problémák vannak. Kié ez a gyerek? Elhiszem, hogy ha más országban élsz, ott mások lehetnek a szokások, de én ezt nem fogadnám el. Akkor jönnek hozzánk látogatók, ha előre egyeztetünk, és azt csinálják a gyerekemmel, amit én akarok, amit én megengedek. Megnézném, ha ellent merne mondani nekem bárki. Nem vagy elég határozott a határokat illetően, én ezt érzem.
2013. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a hsz-okat, de biztosan irtak mar, amit en.

Ugy tünik, Te velem együtt egy joszandeku ember vagy, aki nem akarja tavol tartani az unokat a nagymamatol, a csaladi bekeert mindent megtesz, a nagymama meg ezt kihasznalva atvette az iranyitast, elvezi a szerepet.

Igaz, hogy Te maradsz az anya (papiron), de a gyereked majd ha nagyobb lesz, elsödlegesen nem azt csinalja, amit Te mondassz, hanem amit a nagymama, mert hozza kötödik jobban es ahogy irtad, most is az van, amit ö mond. Ez föleg akkor problema, ha majd az anyos kihasznalva a helyzetet, dierkt azt mondja, amit Te nem akarsz. Ha majd jön a dackorszak, es gondolom, nem lesz ott mindig a nagymama, rad harul az elsödleges neveles, sokkal szigorubbnak kell majd lenned, hogy elerd, amit akarsz, mintha elfogadna Teged elsödleges szemelynek.

Megkerdezhetem, melyik orszagban elsz? En is egy olyan orszagban elek, ahol a szülök elöbb visszamennek dolgozni, nem megszokott a 3 ev gyes. De egy olyan csalad, akik ennek ellenere nem foglalkoznak az unokakkal, csak latogatoba jönnek. Megis, sajnos anyosom is ilyen "fönök tipusu", töle vette at ezt a szerepmintat a sogornöm (aki hangoztatja is, hogy ö fönöktipus), es erre neveli a 2 lanyat is, ugyhogy itt is van eleg fönök. (Hab a tortan, hogy a ferjemre meg asztorologia, numerologia...stb minden izeböl az jön ki, hogy ö is - es erdekes modon ö akaratlanul is valoban ilyen termeszetü, barhol vagyunk, mindenki hallgat ra, köreje gyülik, mig a többiek a csaladjaban csak "szinjatszanak", alattomos szandekkal.) Igy anyosom is azonnal ugy "mozdul", barmi van, ugy iranyitja a lanyomat, mintha joga lenne, a gyerekek meg ugye meg akarnak felelni, meg hasonulnak is a környezettel, igy hajlanak ezt tenni. Igy nagyon esznel kell lennem, meg igy, hogy tenyleg alig jönnek hozza, igy is! Eleinte en is probaltam kedves lenni es joszandekot latni benne, de mivel amikor szükseg lenne rajuk, lesz@rjak az unokajukat is, itt azert eleg egyertelmü a helyzet. Es akkor -gondolom, nalatok is- a ferj=anyos kisfia, persze magatol nem latta ezt at az elsö evekben, igy öket tamogatta. (Most, 10 ev hazassag utan meg azt mondja: tenyleg nem erti, hogy akkor, amikor ez törtenik, ö miert nem veszi eszre, mert masnap, amikor alkalmunk van megbeszelni, mar ö is latja!)

A tanacsom: tisztazd magadban, hogy az anyaszerep nemcsak etetesröl meg feladatokrol szol. Felelösseg is. Külön csalad vagytok, amiben ugy fognak müködni a dolgok, ha mindenki elfogadja a szerepet. Normal modon az anya az elsödleges ember a gyereke eleteben, neki kell megmondani, mit lehet es mit nem, es mit hogyan, es ehhez kene alkalmazkodni a rokonoknak, igy az anyosnak is. Es barmennyire is bekeszeretö vagy, muszaj helyretenni az anyost, persze szep szavakkal, de hatarozottan. Tudom, hogy ez nehez ilyen jellemüeknek, en is ilyen vagyok, igy mindig "keszülök", ötleteket gyüjtök, aztan meg ujabb es ujabb trükkökkel probalkoztak, igy meg emellett is eszrevehetö ilyen hatas! Remelem, segit, ha megosztom az eddigi ötleteimet: amikor raszol barmiert a gyerekedre, mondhatod, hogy "mi ezt igy csinaljuk", a gyereknek, hogy csinalja csak (persze, ha neked is megfelel). Tapasztalataim szerint az eszervek nem szamitanak (hogy igy ismerkedik az immunrendszere...stb), mert ez nem erröl szol: "mi is a szankba vesszük, ö is veheti". "Csak a földön jatszhat, mert szerintem leesik a kanaperol", es ezzel leteszed a földre. Anyos elveszi, Te visszateszed, elismetelve. Anyos oda zarja a kutyajat, ahova akarja, ez az ö területe, ezzel nem foglalkoznek. Amikor az en kutyamat cibalja, meg direkt mondanam is, hogy "gyere, simogasd meg, milyen aranyos...stb" es közben simogatnam. (Sajnos ez a gyereknel jön le, benne okoz ellentetet, de tudnod kell, hogy nem a Te hibad, anyosnak kene mashogy viselkedni, Te nem tudsz jobbat tenni!) Anyost nem kell tajekoztatni, miert ezt mondod a gyereknek, de ha ellenvetese van, megmondani, hogy "mi sokat simogatjuk", "ö is szereti a kutyakat"...stb. A röhögcselesben valaszd külön a 2 dolgot. Az, hogy ö röhög vele: probald ugy felfogni, jo, hogy ilyen jo a viszonyuk, mert lesz majd idö, amikor szükseg lesz arra, hogy anyos vigyaz ra, igy a jo viszonyuk ellen sztem nem erdemes tenni. Az, hogy veled nem röhög: probalj meg sajat magad jolerezni magadat vele, magad kialakitani, ami a 2-töknek jo (sztem nem baj, ha ez nem röhögcseles). Amikor kikapja a kezedböl, nem hagynam, egyszerüen magamhoz szoritanam, a gyereknek meg mondanam: "nem, most megyünk setalni/idemegyünk a szekrenyhez...stb". Anyosnak annyit, hogy most nem vesszük ki a kisagybol, szeretnem, ha elaludna. Söt, kifejezetten mondanam neki neha, hogy most "menjen oda hozza", "vegye ki", hogy tisztaban legyen azzal, hogy akkor veheti ki, ha megengeded. Tudom, ez a resze nem könnyü, plane, ha eddig elfajultak a dolgok, es ilyen termeszetükent nem egyszerü azonnal reagalni, sajn nekem is allando feladatot jelent. Gyakorlatilag erröl szolnak a csaladi összejövetelek nekem, erre keszülök napokkal elötte is. A ferjemet is bevonom, hogy eszrevegye, mi folyik körülötte, es mar elöfordul, hogy ö huz ki egy-egy szitubol. Pl. utoljara, amikor az ebedlöasztalra közepre tette anyos a pledet, hogy itt csereljem ki a pelust, en meg mashova mentem, ö meg a lanya+gyerekeivel együtt: "de ide is jöhetsz...stb", a ferjem allitotta le öket: "ö tudja, hol csereli ki a pelust".

A lenyeg, hogy anyos elött is tiszta legyen, hogy a gyereked eleteben az van, amit Te mondassz. Egyebkent ott, ahol a nagymama is reszt vesz a nevelesben, ott is az van, amit az anya mond, amikor az anya ott van, es ez a lenyeg! Ha nincs ott, akkor az a szemely, akire bizod a gyerekedet, ez erröl szol. Bocs, hogy hosszu voltam, remelem, segitettem.

2013. jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem naponta ne jöjjön! Állj a sarkadra! Te vagy az anya, ő a nagymama! Legyen heti egyszer, kétszer látogatás, és az akkor mindenkinek"ünnepnap"lesz. Nem tudom hol éltek, de a legelejétől tisztázni kellett volna a szerepeket!

Ez csak rosszabb lesz később. Nem egy ilyen példa van az ismerettségi körömben. Volt, hogy válás lett a vége.

Próbálj vele beszélni, de ne hagyd magad, hiszen te vagy elsősorban felelős a gyerekedért!

2013. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
mi az, h ennyi mindent ő mond még? Állj a sarkadra. Nálam is ez volt. Anyós közel lakik, és a fiamat minden nap patyolgatta, delelootol amíg a férjem jött, itt volt... Pelenkazas, etetes, stb.. Egy felől jó volt, volt időm a teendokre, de lassan leepitettem. Mondtam, h inkább du jöjjön csak és a játszótéren talizzunk, nekem is dolgom van itthon, alszom ha a kicsi is alszik és teszek veszek, ő is csinálja a dolggat és du osszefutunk. Én foglalkozom vele és nem ő. Ne hagyd, h kivegye a kezedbol. Jatsz a kicsivel, mutass neki mindent bohockodj, dobald, ezt imádják. A kutyát is simogasd és közben legyena kezedben a pici, iranyitsd az ő kezét is oda, h simizze. Szóval tényleg hatarozottabbbnak kell lenned, így lehet gond és majomszeretet köztük. Én is imádom anyost, anyumat, de van határ és az én gyerekem, az én gyerekem. Ne keverjük a szerepeket... Sok sikert.
2013. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ lányok! Öntöttetek belém egy kis önbizalmat.

A probléma forrása egyrészt az, hogy két különböző kultúrát képviselünk (kínai és magyar), a másik az, hogy anyósom pontosan ugyanolyan mint az amyám csak nem vitte annyira sokra, ezért nem annyira elmebajos. De ő is vezető beosztású, ő sem tűr ellenvetést, ő is borzalmasan önfejű, mint az anyám, akivel 3 hónapja nem beszélek. Én egy eléggé határozott jellem vagyok, szintén önfejű, akár fejjel a falnak is. Ugyanakkor rettenetesen fontos számomra hogy az anyósommal ne kerüljön olyan szintre a kapcsolatom, mint anyámmal. Viszont a baj az, hogy ha szépen mondom, érvekkel alátámasztva, hatva a kis érzelmivilágára, egyszerűen elutasítja, mondván neki van tapasztalata, ő tudja mit csinál (bár csendben megkegyezném, hogy a páromat öt éves koráig nagy részt a nagyanyja nevelte, nem ő). Ha pedig már nem bírom tovább a nyelést és kiakadok, akkor meg megsértődik és drámázik, pont mint az anyám. Pl megfázott a baba, vszleg tőlem kapta el, és hát orrszívóval kiszívtuk a váladékot, amitől nyilván üvöltött a gyerek, de ez egy szükséges rossz. Anyósom is ott volt pont egy ilyen orrszívásnál, ami alapból eléggé kiakasztó egy kezdő szülőnek, akinek a babája ráadásul először beteg. Anyósom meg ott kiabált velünk hogy azonnal hagyjuk abba mert ez a gyereknek rossz. Nem bírtam tovább és ráüvöltöttem hogy ha nem tetszik menjen ki. Két napig duzzogott, akár mit mondtunk neki apósommal férjemmel hárman karöltve.

Most meg vettünk kb egy hónapja a gyereknek egy ruhásszekrényt amit mostanáig szellőztettünk hogy ne legyen olyan ragasztószaga. De még mindig van egy kicsi. Anyósom erre közölte hogy szedjük szét és rakjuk össze a mi szobánkban mert leukémiás lesz tőle a gyerek. Vagy pl ma feladtam a babára egy nyári ruhácskát hogy kicsit szellősebb legyen a ruházata, ne bodyban kelljen feszengenie. Megjött anyós, közölte hogy gyorsan vegyem le róla mert ez nem pamutszálas, és inkább adjam rá azt a trikót amit ő vett, mert hogy az sokkal jobb. Csak azért is egy olyan ruhát adtam rá, amit én vettem, nehogymár csak az legyen amit ő mond. Ezek mind apró dolgok, de amikor az ember már több hete csak nyel és nyel akkor a dolgok felerősödnek és már az is baj ami nem

Is baj.

Én nagyon megmondanám a magamét neki de azzal kiásnám az anyámmal gyakran forgatott, jól ismert csatabárdot amit viszont nem akarok. Tényleg ez van hogy napokig készünöm kell hogy megvitassak vele egy probémát és akkor sem biztos hogy hallgatni fog rám. Ráadásul pont változókorban van amitől még érzékenyebb, így még óvatosabban kell fogalmazni, ráadásul egy baromi nehéz nyelven úgyhogy extra nehéz dolgom van. Bocsánat hogy itt panaszkodom, de már tényleg nagyon le vagyok amirtizálódva lelkileg, amire rátesz még egy lapáttal ez a röhögcsélős dolog is. Tiszta lelkibeteg vagyok emiatt amit a baba is tuti hogy érez de nem tudok rajta túllépni. :(

Amúgy igen, anyósom azt akarta hogy a gyerek 3 hónapos korában menjek vissza dolgozni, direkt ezért elment nyugdíjba, aztán meg csodálkozott hogy nem mentem. Egészen addig reggeltől estig itt volt és halálra idegesített, aztán megmondtam neki hogy elég ha du átjön nem kell ránk főzni, mosni, takarítani, aztán még gyerekre sí vigyázni majd hazamenni és náluk ugyanezt végigcsinálni unoka nélkül. Az, hogy rávegyem hogy csak kétnaponta jöjjön kizárt dolog, pláne heti max kétszer. Ördögi kör ez. De most már legalább van egy kis önbizalmam, hála nektek. Ment a zöld kezecske! :)

2013. jún. 19. 17:37
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem is értem. Ennyi energiával, amit az anyósoddal való kapcsolatod ápolására fordítasz, simán

kibékülhetnél az ÉDESANYÁDDAL. Engem nem érdekelne, hogy anyós az anyós, ez sok(K), amit írsz. Kínában éltek? Édesanyád itthon? Ezért fontosabb az anyóssal való jó (v)iszony fenntartása?

2013. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen, ezért (is) fontos a jó kapcsolat, meg azért is, mert vérszerint az anyós a nagymamája, anyám nem édesanyám, három éves voltam, amikor örökbefogadtak. Szóval jelenleg úgy érzem, hogy ha már elfordult tőlem a vérszerinti és az örökbefogadó anyám is, akkor legalább az anyós maradjon meg nekem, mint "anya", és támogató. Ugyanezért fontos az is, hogy a saját lányom jó kapcsolatban legyen velem, kötődjön hozzám. Nem akarom, hogy hasonló érzelmi viharok közepette nőjjön jel, mint amilyenben én cseperedtem. Anyám is öt perc alatt összeveszett az anyjával, meg én is ennyi idő alatt képes vagyok felhúzni magam rajta. Csak a különbség az, hogy anyám édesgyermek, én meg fogadott, úgy hogy az érzelmi töltet nem ugyanaz, és a végeredmény sem. Én mindent jól akarok csinálni, erre itt van az anyós, aki mindenben gátat szab nekem, és baromi nehéz úgy nemet mondani neki, hogy ne sértődjön meg. Mintha hímes tojásokon lépkednék, amik persze nem kifőzött tojások, hanem amiben nincs semmi, épp ezért hipertörékenyek.

Ma egyébként sokkal jobb volt a baba hangulata, mint tegnap, lehet, pont amiatt a kis önbizalom miatt, amit belém öntöttetek! :) Fel is nyaláboltam, és kivittem a levegőre egyedül, amihez egyébként általában két ember kell, egy aki a babát, egy aki a babakocsit cipeli le a negyedikről. De most úgy döntöttem, hogy teszek a babakocsira, a kicsi az ölemben rettenetes jól elszórakozott. Figyelte a többi tipegőt, akikkel találkoztunk, a kutyákat, halakat a vízben, aztán hozzámbújt,mhogy menjünk haza, mert elálmosodott. Nagyon jó érzés volt úgy kimenni vele, hogy nem az anyósom ölében van, én meg vagyok a babakocsifelelős. :)

Szóval köszönöm még egyszer nektek! Sokat jelent a bátorításotok! :)

2013. jún. 20. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!