Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki 2009. júniusában szült?

Figyelt kérdés
Mekkora volt a babátok akkkor és most mekkora? Miket csinál? Mit eszik?
2009. okt. 12. 08:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Június 15-én szültem. 3700 g-mal,55 cm-el született,fiú.

Most 6450 g,61 cm. Csak anyatejes.

Sokat mosolyog,ritkábban hangosan kacag,föleg akkor,ha teregetem a ruháit,az nyagyon tetszik neki :)

Sokat gügyög,rúgkapál,hadonászik :)

Sajna hason utál lenni,igy még nem nyomta ki magát .

Még tart az "ölben de jó" korszak,bár most kapott hintát,igy most az a sláger.

És veletek mi a helyzet?

2009. okt. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

szia,

az én kisfiam 2009. június 16-án született, 3090g és 49cm.

jelenleg 5550g és 60cm, csak anyatejes

hasról már átfordul hátra

nagyon jókedvű, mosolygós baba

imád hason lenni, ui. hasfájós volt, ill.csak hason hajlandó aludni

most fogzik, és sajnos nagyon fáj az ínye, így a szoptatással nagyon küzdünk, néha még a lefejt anyatejet sem fogadja el...

2009. okt. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kisfiam június 3-án született 3020 grammal és 47 centivel, Dominiknak hívják. 4 napja voltunk a 4 hónapos oltáson ott mérték 6600 gramm és 61 centi.

Hasfájós baba volt 3 hónapos koráig, így mindig hason altattuk, ezért már hamar kinyomta magát és szépen tartja a fejét is. Hanyatt viszont nagyon nem szeret lenni, főleg ha álmos, így a babakocsizás néha rémálom, mert így még abban sem tud elaludni.

3 hónapos kora előtt fordult hasról hátra, mivel tényleg mindig hason van, neki ez jött előbb, aztán egyszer fordult hátról hasra is, sokat küzdött érte, de azóta sem csinálja egyiket sem.

Mostanában egyre kevesebbet alszik, evés, játék után 30-40 perceket, 3 hónapos kora óta sajnos tápszeres, átlag 5* eszik 120-150 ml között, éjszaka is ébred 1-3 alkalommal.

Szombaton adtunk neki egy kanál almalevet, semmi fintor nem volt, ízlelgette. Tegnap kapott apukájától egy negyed almát, azt fogta és masszírozta vele az ínyét. :) Fehéredik az ínye és nyálzik, de szerintem messze vagyunk még a fogacskáktól.

Már ügyesen fog, de még nem nagyon hajlandó nyúlni a dolgokért, ha elég közel rakom hozzá, akkor eléri, megfogja a játékait, de pl a lógó körforgójához nem nyúl fel. Néha úgy látom, hogy a szeme és a keze még nincs összhangban teljesen. De majdcsak kialakul.

Nálatok mi újság?

2009. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom juniús 6-án született.

Sajons egy honapja kap tápszert mert nem elég neki az anyatej.

rengeteget mosolyog és hangosan kacag.

Megfordulni még nem fordul meg de körbe körbe mozog.

Nagyon szereti felfedezni a játékait sokat játszik velük.

Most elkezdet fogzani ugyhogy az eddigi egy éjszakai kellésből sajnos 2 óránkét lett.

A te babád mekkora?

2009. okt. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Jún.29-én született 3440 gr és 51 cm-rel, kisfiú.

Most 6400 gr és 64 cm, anyatejes. Rengeteget gügyög, párszor kacagott már. Megfogja a kezünket és húzza fel magát, állandóan ülni akarna (nem örülök, mert még korai nagyon). De nem forog, hason utál lenni, de napi 1-2x hason alszik, mikor így ébred rögtön panaszosan sír. Mindent a szájába dug, erősen nyáladzik. Szeret pihenőszékben lenni.

2009. okt. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kisfiunk június 19-én született, 3000 g és 54 cm volt. Most 65 cm és 6000 g. Két hete már csak tápszeres, elválasztotta magát, és eztuán hiába fejtem, a tejem is elapadt. Pár napja egy kis almalé is becsúszik.

Hogy mit csinál? Fekvőtámaszozik folyamatosan, nevet, csörgőzik, rángatja a játszószőnyeget, próbál forogni, nagyon édes!!!

2009. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!


Az én kisfiam, 2009. június 23-án születt, 3780 grammal és 55 cm-el. Két hónapi kínkeserves próbálkozás után, mi tápszeresek vagyunk. Eddig nem volt hajlandó még csak a vizet sem meginni, de tegnap óta iszunk vizet. Eddig mással még nem próbálkoztunk. Megvárjuk az október végét.


Két hete 6980 grammot és 65 cm mértek nála, úgyhogy ennél már csak nagyobb lehet. Általában 5 alkalommal eszik 150 ml tápszert, több nem kell neki.


Mi nagyon erősek vagyunk, régóta kinyomja magát, imád nyúlkálni a játékokért. Mindent megfog, megszorít és kapargat. Általában sem a hajam, sem a szemüvegem nincs tőle biztonságban.

Kéthónapos kora óta tud, hasról hátra fordulni, de nagyon ritkán csinálja. Fordítva még nem sikerült neki. Ellenben, ha jó kedve van, felhúzza a popsiját és a lábát és kitolja magát. Minden reggel úgy ébreszt minket, hogy eljátsza a faltörő kost. Szinte sosem sír.


Állandóan folyik a nyála két hetes kora óta, de fog nem mostanában lesz belőle.


Legújabban addig nyűszit, amíg fel nem ültetjük, utál már háton feküdni. Ha falamiben meg tud kapaszkodni felül magától is. De nem igazán repesünk érte, mert még nagyon pici ehhez.

Nagyon mosolygós, szokott kacagni,és imádja a tükröt is.

Alváshoz kell a cumi és ringatni kell.

Szereti, ha énekelek neki, legalábbis olyankor megnyugszik.


Jó babázást mindannyiótoknak!

2009. okt. 12. 10:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia, A kislányom június 25-én született 3000g, 50 centivel. Most 6200g, 64 centi. Nagyon jó baba. Egyáltalán nem volt hasfájós. Kb 2-3 héttel ezelőttig 1-2szer kelt fel éjjel,viszont azóta valamiért óránként :( Ettől függetlenül nagyon vidám baba. Imád nézelődni, egész nap csak mondja a magáét, és játszik mindennel ami csak a keze ügyébe kerül, és ezeket gyömöszöli is a szájába. Öklét kb 2 hónapja bekapja, harapdálja. :) Hason kb 5 percig van meg, viszont szépen tartja a fejét, és kúszna is ha tudna:) Egyszer fordult át hátról hasra, fordítva még nem. Néha kijön belőle az igazi csaj, és olyan hisztit vág hogy az csak na :D
2009. okt. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan julius 24.én szültem, egy 3900g 55 centis kisfiút, de ahogy itt olvastam elképedtem, mert az én édes kisbabóm is hasonlókat csinál. Már másfél hósan megfordult hasról hátra 3-4szer, azóta mondjuk nem teszi...tartja szépen magát szinte a születése óta...néha olyan mintha ülni akarna...sőt! már felfedezte a kezét!! Most az a sláger!!:):) És az alsó két foga is elkedett jönni!!Mi lesz még itt? :):) Mindenkinek Boldog Babázást!:)

2009. okt. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az én kisfiam június 2-án született 3100 grammal és 48 cm-rel. Most 7200 gramm és 65 cm. Csak szopizik, még nem kóstoltattam vele semmit, én megvárom, hogy betöltsük az 5. hónapot. Éjszaka egyszer kel. Nappal csak fél órákat pihen.

Sokat kacag, a tárgyakat már tudatosan megfogja, hátról hasra forog, fordítva még csak párszor sikerült. Felhúzza magát, állandóan ülne, de én még nem nagyon akarom ezt megengedni neki, szóval néha megy a harc. Nagyon nyálzik.

2009. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!