Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenfajta ételt bevezettek,...

Mindenfajta ételt bevezettek, amit a "nagykönyvek" írnak? ás milyen formában

Figyelt kérdés

Azt írják 4-6 hó:gabonapelyhek,rizs,zab

mi nem eszünk soha zabot,lehet még én sem ettem...gabonapehely..ezt sem értem,cornflakes??

rizs,na ez rendben lenne,de főzzem meg,majd turmix?

SEGÍTSÉG!!!!



2013. jún. 19. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
:) Mindent bevezettem, de csak akkor amikor megérett rá. Nem kell, mindent abban az időben adni, amikor a nagykönyv írja. :) Rízst pl nem is adtam, csak olyan 1éves korában, mert nem turmixoltam le. Krumplival sűrítettem mindent. Főzelékek voltak nagyrészt, meg husik krumplival. Rízzsel is tudnál sűríteni és akkor nem kell turmixolni. Zabpely is van, de azt sem adtam, csak olyan másfél évesen. Igen cornflakes, de én a fittness adtam neki, most meg már 2.5évesen a neszkvik csokigolyót eszi :) Epret adtam amikor 1éves volt, csak meghámoztam. Kezd el a hozzátáplálást szépen, aztán minden jöhet, amit kinéz a szádból :) Amúgy meg van mindenféle zab és tejpép, de nem valami finomak. :( A zabkása mondjuk fincsi, azt főzhetsz, ha van kedved :)
2013. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

:D

Én nem adtam neki mindent ami le volt írva.Amit nem eszünk,nem adtam,majd ha esetleg enni fogunk kap ő is.

Rizst megfőzöd és turmixolod.Gabonapelyhet én sem adtam még(9hós),igazából nem tudom milyet kellene.Zab...hát lehet én sem ettem még :D

2013. jún. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

gabonapelyhet lehet kapni dm-ben,rossmanban gondolom,azt mi se nagyon eszünk.

Rizst jól szétfőződ,turmixolod,vagy ha már bírja a darabost,akkor elég villával széttörni.Figyelj rá,hogy ne legyen száraz,a rizs sok folyadékot elbír!

Zabpelyhet első fiamnak én sem adtam,mert mikor nagyobb baba lett akkor fedeztem föl:)Most már a pici kap.

Sparba lehet kapni,én az s-budget-et szoktam venni, 500g 200 ft,nem drága.1-2 dl vízben megfőzöl 1-2 ek zabpelyhet,aztán gyümivel elkevered,nagyon finom,laktató!Egyszer érdemes kipróbálni, és akkor meglátod hogy viselkedik,utána magadnak ki tudod alakítani az arányokat.

Nagyfiam annyira szereti, hogy minden reggel zabkása a reggelije.Nem vizet,hanem tejet melegítek neki,ebbe teszem a zabpelyhet,megduzzad, vágok még bele gyümit(alma,meggy,sárga dinnye,ami van éppen).Amúgy nagyon fini,próbáld ki te is:)

2013. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért,2es vagyok.

Akkor semmi extra ez a gabonapehely dolog,sima,natúr,ízesítetlen gabona vagy zabpehely és kész?

2013. jún. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

1vagyok

A zabpehely izesítetlen, de azt beleteheted joghurtba, meg tejbe is, gyümivel, ha nem elég édes, akkor mézzel, cukorral édesítheted (de sztem elég a gyümi) de vannak olyan zabpelyhek is,amik gyümisek és fincsik.

A kukoricapehely az a corn flakes, abból rengeteg van.

A gabonapehely, meg a neszkvik csokigolyó, meg a ciniminnies, meg a többi ilyen :)

A fittness kukoricapehely nagyon finom, cerbona márkájú.

2013. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pehelyből én egyedül a zabpelyhet szoktam készíteni, leturmixolom, és ahogy fenn írták, gyümölccsel keverve tényleg finom. Rizst lehet villával törve adni, én az ételek többségét csak villával nyomtam szét, de persze le is turmixolhatod.

Amúgy az én táblázatomban ilyenek is vannak (persze későbbre), hogy spárga, avokádó meg csicsóka,amiket mi sosem eszünk, igy a gyereknek se adom, nem beszélve a pasztinákról meg a mángoldról, amiről fogalmam sincs micsoda:)

2013. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a pasztinák a fehérrépa :) a mángoldot én is hozzátáplálós táblázatban láttam először...
2013. jún. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen,a pasztina a fehérrépa,de vicces,mert amit én találtam ott így szerepel:"saláta, brokkoli, fehérrépa, pasztinák, tök, cukkini, csillagtök, uborka " szóval szerintem abba más is beletartozhat
2013. jún. 20. 09:34
 9/12 anonim ***** válasza:
igen közben én is utánanéztem tegnap, egyik helyen azt írja fehérrépa a másikon meg, hogy csak úgy néz ki, de nem az. de hogy boltban még nem láttam ilyet kiírva az tuti :d hogy a kérdésre is válaszoljak, én se nagyon adok neki olyat, amit mi nem eszünk, gabonát ilyen dmes gabonapépekből kap, nem kimondottan szereti. rizst nem szoktam turmixolni neki, van ilyenből rizspép is. amúgy a zöldségeket gyümölcsöket turmixolom és mindent megfőzök. kicsit hígabbra csinálom, mert eddig nem ivott egyáltalán. most elkezdett inni a nagy melegben végre. zabot nem adok neki, mert én allergiás vagyok rá
2013. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

deeehogyis vezettem be mindent... :) Egy csomót nem is ismerek, meg nem is érdekel.

Zabpehelyre visszatérve, nagyon finom kását lehet főzni tejből meg zabpehelyből. Főzd fel, aztán lehet ízesíteni fahéjal, kakaóval, gyümivel, bármivel. Mondjuk nem 6 hósnak, a tej miatt.

Vannak olyan baba gabonapelyhek, amiket csak vízzel, vagy tápszerrel elkeversz és kész is. Pl hétgabonás, vagy olvadópelyhek. Nem kell turmixolni, és letudtad a gabona bevezetését.

2013. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!