Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Étkezési búzadarát lehet adni...

Étkezési búzadarát lehet adni babáknak? Vízzel meg lehet főzni? Mennyi idős kortól?

Figyelt kérdés
Vettem neki babadarát,mintha ez apróbb szemű lenne és ezt vízzel kell megcsinálni.
2013. jún. 19. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sima búzadarát főzök fiamnak 5 hónapos kora óta, most 7 hónapos:)

Megfőzöm vízben és gyümölcsöt keverek hozzá(kb 100ml gríz, 40-50 ml gyümi)Olyasmi mint egy tejpép.Nagyon szereti,minden este ez a vacsija a szopizás előtt:)

2013. jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
A glutén miatt elvileg nem szabad túl korán. Csak amikor a glutént kell bevezetni. Az 5 hónap korai nagyon, örülj hogy nem lett és reménykedj hogy nem lesz rá érzékeny késöbb sem.
2013. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legújabb kutatások szerint elég korán és legfőképpen anyatej mellett érdemes bevezetni a glutént!

Ma már vizsgálatok bizonyítják,hogy semmi köze a glutén bevezetésének a későbbi allergiák kialakulásához,sőt,ha a nehezebben emészthető,feldolgozható ételekkel kis mennyiségben már korán találkozik a baba,akkor nagyobb a valószínűsége, hogy később nem fogja idegenként kezelni,így nem fog allergia kialakulni.

1.voltam.

2013. jún. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is öt hónapos kora óta adom neki a grízt, tápszerrel gyümivel, imádja.
2013. jún. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A glutént 6 hós kor előtt kell adni. Vagyis érdemes,aztán mindeki eldönti,hogy akarja.
2013. jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!