Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora adagot eszik egyszerre...

Mekkora adagot eszik egyszerre 1 hónapos tápszeres babátok?

Figyelt kérdés
Eddig 90ml-t evett,de mostanában nem elég neki és még forgatja a fejét hogy éhes,így 1 kanállal többet csinálok neki.Nem sok ez egy 1 hónapos babának a 120ml?
2013. jún. 20. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
70-90 mili között evett 1 hónaposan a lányunk.
2013. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ma 1 hetes a fiam, 90-120 között eszik.

A tápszeres dobozon is az áll, 2-4 hetes babànak 6x kell 120-at ennie!

2013. jún. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Enyém is nagyjából annyit evett egy hónaposan, mint az elsőnek. Mi kis szopival kezdtünk, aztán 60ml tápszert evett még. Eleinte az enyém is evett volna többet, de a védőnő azt mondta, hogy ne "tömjem", mert kitágul a kis gyomra, és az nagyon nem jó! Persze minden baba más és mások az igényei...

Nem lehet, hogy szomjas és azért inna többet a cumisüvegből? Én megpróbálnám, hogy csak a víz mennyiségét növelném kb 20 ml-vel és lehet úgy már nem kérne többet, és ugyan úgy kibírja a következő evésig.

Teszem hozzá, nálunk végül úgy alakult, hogy nagyon bukós és hasfájós volt, az első 3 hónapban éppen a minimumot tudta gyarapodni, pedig kis súllyal született - ahogy orvosoltuk a bukását,ill. kevésbé fájt a hasa, elkezdett szépen enni és gyarapodni! Még a mai napig látványos a gyarapodása, pedig már 9 hónapos! :) Tényleg minden baba más.

2013. jún. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 3 hetes fiam is 90-120 ml között eszik. Ugy veszem észre sokszor már kevés a 90 igy általában 120-at csinalok.Inkább kiboritom ha nem kell neki.De nagy moho a gyerek :D igy ritka h pocsékba menne :)
2013. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hónapos a kislányom, ő 120-at szokott enni 3 óránként, de sokszor nem eszi meg, így boríthatom ki.
2013. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elég jó a súlygyarapodása 3550gr született és 3,5 hetesen 4200gr volt.
2013. jún. 20. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ inkább, hogy milyen súlyú a pici. Kilónként 150 ml-t kellene ennie naponta. Pl 4200g, akkor 4,2*150=630 630 ml a napi adagja. ezt osztod az étkezések számával 630:7=90ml egy étkezés. De ez csak egy irányszám és lehet a te babád nehezebb, vagy többször eszik. Nekem nem tűnik olyan soknak a 120, főleg úgy, hogy az enyém is egyszer többet, egyszer kevesebbet eszik.
2013. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!