Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a kisbabám nyugalmá...

Mit tegyek a kisbabám nyugalmáért?

Figyelt kérdés
A kisfiam 10 napos,4 napja vagyunk itthon,és elég nehezen altatom.Folyton sir,csak a kezemben van csöndben és már elég fárasztó,pihennem kéne.Amikor elalszik akkoris max 10 perc és nyöszörög.Mit tegyek hogy nyugodt legyen? És énis tuggyak egy órát aludni? Amióta megszületett nem pihentem én rendesen.
2013. jún. 20. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyi?? Párod??? Szerintem ha eszik egy jót utána rábízod valakire te egy másik szobában alszol egy órácskát, kicsit kipihened magad ő is észreveszi a pihentségedet és talán ő is megnyugszik. Én első körben ezt próbálnám ki.
2013. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Foggd az apukát a nagymamát, addj nekik egy penlenkát a mellükre, kapcsoltbe nekik a tv-t, félfekvö helyzetbe a tv elé, és rá a babát, ha nem éhes biztosan, és nincs ssemmi baja. Te meg menjél aludni. A mellkason el fog aludni pár órácskát.
2013. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első időszak erről szól, de ne ijedj meg, nem tart örökké. Téged igényel, a hordozás ugyanolyan testi szükségletük, mint az evés, vagy alvás. Próbáld hason altatni, nekünk bevált. Aludj délutánonként, tudom nagyon nehéz, nekem sem sikerült mindig, sőt, de hidd el alakulni fog a dolog, szépen összeszoktok, pár hét és könnyebb lesz.
2013. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az együtt alvás hozta meg a megoldást.Én nem tudtam úgy pihenni,hogy ha másnál volt a baba.Lehet ez csak az én hülyeségem,engem szülés után legalább 1-2 hónapig iszonyat zavart ha nem láttam, tudtam mit csinál éppen!

Ha szopik,altasd cicin,közben te is tudsz pihenni.

Gratulálok a csöppséghez,és kitartás!

2013. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az apukánk nagyon sokat dolgozik,a nagyitól meg frászom van,annyira szereti a babát hogy folyton emelgeti és nemhaggya egy helyben.Viszon mindenképp kipróbálom a tanácsokat.Köszönöm szépen,mindenkinek!
2013. jún. 20. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első pár hétben mindenképp elfogadnám a segítséget, persze csak akkor, ha elfogadja például a kedves mama a szabályokat (nem kapkodjuk fel állandóan).

Még Te sem pihented ki a szülést és ha ezt nem teszed meg az első hetekben, később nagyon nehéz lesz neked is és a babának is, hiszen a későbbi szürke hétköznapok, a mókuskerék, a változatosság hiánya eléggé megviseli az embert.

Én az első időkben olyan hamar elaludtam.. gyakorlatilag a kimerültségtől azonnal..

Azóta persze visszaállt az éberalvásom, de azért muszáj lenne pihenned neked is. Szóval sztem fogadd el a segítséget, mert az alvás igenis csodákra képes. :)

2013. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!