Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen korú babát lehet...

Milyen korú babát lehet elkényeztetni?

Figyelt kérdés
Ugy értem ha most ringatom a bölcsőjét, a karomba altatom el, akkor hozzászokik? 6hetes
2013. jún. 20. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
ha csak elsírja magát felveszed rögtön igen. és nem fog tudni elaludni nélküled. néha hagyd sírni,ne menj be hozzá ne szokja meg. kicsit kegyetlennek hangzik,de így kell sajnos. védő nők is mondják.
2013. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem csak kegyetlenül hangzik, de az is! Sosem hagynám sírni. A babája 6 hetes!!!! 6 hetes!!! Jesszus!
2013. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan fél éves kor körül kezd akaratos lenni, addig nem lehet elkapatni. Ne hagyd sírni szegényt.
2013. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam hasfájós volt, 4 hónapos koráig ringattuk sose !! hagytuk egy percig se sírni, szegény nagyon sokat szenvedett. 4 hónaposan elmúlt a hasfájás akkor szépen megtanítottuk neki, hogy aludjon el az ágyában, szép lassan szoktattuk rá. Még egy ideig ringattuk ha kellett.

Most 6.5 hónapos gyönyörűen elalszik az ágyában és nem is szereti ha kézben ringatjuk annyira mozgékony. Viszont biztos vagyok benne, hogy a bizalmat kiépítettük benne, mert tudja, hogy ránk számíthat ha baja van!


3-4 hónapos koráig óránként kért szopizni, szoptattam, ahogy kért. Erről is leszokott.


Ne félj ekkora kicsi babának nagyon nagyon szüksége van rád, szeretgesd amennyire bírod, hogy tudja te ott vagy neki mindig!! Később ráérsz tanítgatni nevelgetni, most a testközelségedre van szüksége. szegényke kijött a nagyvilágba azt se tudja hol van, csak te vagy neki a biztos pont.

2013. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
elkényeztetni egy gyereket hülye ajándékokkal,és mindent megveszek neki hozzáállással lehet..Szeretettel nem,szerintem...
2013. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A szoptatással vagyok ugy hogy próbálom kitolni legalább 2-2,5óráig, nem azért mert sajnálom tőle, csak fáj a hasa ha sűrűn eszik. Sírni nem hagyom szegényt
2013. jún. 20. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
a napokban olvastam, h. 3 hósan kezdenek rájönni, h. sírásukra reagálunk. sztem innentől kezdve.
2013. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az enyém 9 hós, és már kiskora óta nagyon sokat sírt, mert későn derült ki, hogy allergiás, sokat volt kézben is és sokszor csak úgy tudott elaludni. 4 hósan már nem bírtuk kézben, mert nagy súlya lett,hordozót szereztünk.Most sem sír csak úgy, mindig van vmi baja pedig nincs elkényeztetve.

Szeret minket és mi is őt,tudja, hogy számíthat ránk, mindenkire mosolyog és nem ismeri a szeparációs szorongást.

Ne hallgass a védőnőkre, mert rengeteg a dilettáns köztük, és direkt élvezik, ahogy idegeskednek az anyukák.

Nyugodtan vedd fel és ringasd a babád, ezzel az anya-gyerek kapcsolat erősödik, megtanulja hogy bízhat benned, és segítesz neki, ha bajban van.Én még most is felveszem a hordozóba akár órákra is, mivel jön a foga és szenved.Nem nyomom bele az antibiotikumot(lidokaint), hogy tönkretegyem a beleit.Ja, még velünk alszik, s csináltattunk karámot a francia ágy köré.Úgy gondozd ahogy neked tetszik, ne foglalkozz senkivel.Én sokszor mellette aludtam hónapokon át nappal is, mert nagyon sokat szenvedett, de nem bántam meg, már ügyesen alszik nélkülem is.Elaltatásnál összebújunk simogatja a hajam és elalszik.Apával is ugyanígy. Ugyanígy csinálnám, leszámítva az allergiás szenvedést.

2013. jún. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egészen 4 hónapos korig a karomban ringatva altattam el. Aztán egyik napról a másikra már csak úgy volt hajlandó elaludni, hogy letettem az ágyába és nézelődés közben elaludt. Pedig nem én erőltettem. Szóval ilyen piciket nem lehet elkényeztetni, viszont a bizalom szempontjából nagyon hasznos a közelséged, úgyhogy bátran! :)
2013. jún. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!