Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok ajánlani valami...

Tudnátok ajánlani valami módszert? Én ezt már nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

10 hónapos a kisfiam, az alvásával vannak nagy-nagy gondok.

Minden este másfél-két óra az altatása( és ez a legnagyobb gond),és éjjel minimum tízszer ébred. Nem fáj semmije, nem éhes...ez tuti, tehát nem ezért kel. Most is másfél óra volt mire elaludt, már sírásba törtem ki,hogy nem hiszem el,hogy minden este ezt a tortúrát végig kell csinálnom vele. Lerakom, felkel. Az Aludj jól gyermekem módszerre gondoltam. Tudom, sok a pro és kontra a könyvvel kapcsolatban, de elgondolkoztam azon, hogy mi a jobb neki és nekem is. Hulla fáradt vagyok, ami miatt türelmetlen vagyok vele, sokszor nem úgy szólok hozzá ahogy kéne és ezt szégyellem is, utána meg is bánom. Ezt mind a kialvatlanság miatt. Lehet jobban megérné végigcsinálni ezt a könyvet, és kapna egy kialudt, nyugodt anyukát. Meg azt gondolom ( ugye írják,hogy sérül a gyerek lelke a könyvtől), hogy 2-3 nap sírás esténként, éjszaknként még mindig jobb ( talán), minthogy napokon heteken keresztül türelmetlen vagyok vele, és néha bizony felemelem a hangom,mert FÁRADT VAGYOK! Attól ugyanúgy sérül a gyerek lelke, vagy nem? Arról nem is beszélve,hogy így a férjemmel sem tudunk együtt lenni egy kicsit beszélgetni,mert mimden este 2 órás mutatvány az altatása. Sokszor mire kijövök a gyerektől ő már alszik. Ez így nagyon nem jó... Egyébként mellettem alszik a nagyágyban, ez sem jó....ugyanúgy rosszul alszik, csak annyi,hogy nem kel átszaladgálnom hozzá éjszaka.


2013. jún. 20. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Attól nem sérül a lelke, ha sír a gyerek. Ezt csak ma akarják elhitetni az anyukákkal. Régen is hagytak sírni bennünket, és nem lettünk lelkibetegek.

Este tedd az ágyába és hagyd egyedül, akkor is ha sír. Éjjel se kelj fel hozzá. Max. nézz rá sötétben, hogy nincs-.e valami baja, esetleg ebben a melegben kapjon teát,. Néhány napig hisztizni fog, utána alszotok mindannyian nyugodtan.

2013. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Hagyd egy picit sírni,abszolút egyet értek az előttem szólóval.Attól hogy következetesen elkezded rászoktatni a gyerekedet hogy aludjon vissza magától,még nem fog sérülni a lelke,akkor fog sérülni,ha a kimerült anyukája kikészül idegileg.Tedd a saját ágyába,ott a helye,nem is értettem soha minek becipelni a gyereket magunk mellé...lesz 2-3 átsírt éjszaka,ami rossz lesz,de aztán aludni fog,elhiheted!az én kisfiam mikor felállt,nem aludt,állandóan játszani akart,hagytuk sírni,szerencsére csak 1 éjszaka volt rossz,második éjszaka már csak 20 perc hiszti volt.ez volt 4 hónapja,azóta kivétel nékül minden éjszakát végig alszik este 9-től reggel 6-7-ig.Tehát ha nem akarsz még 3 éves korában is bohóckodni vele,akkor irány a saját ágy,egy picit hisztizni fog,mert nem ehhez van szokva,de majd megtanulja...
2013. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

[link]


A lehető legbutább kifogás az, hogy minket is hagytak sírni.

2013. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Én még 4 hónaposan tanítottam meg a fiam elaludni a Suttogó féle felvesz-letesz módszerrel. Kemény 2 hét volt, de azóta már nem sír, ha beteszem a kiságyba és magától elalszik kb 20 perc alatt.

De tudom, h milyen, amikor fáradt vagy, és felemeled picit a hangod.

Kitartást!

2013. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Próbáld meg! Nem nagyon van mellesleg más választásod. Csak akkor viszont ne hagyd abba, ez egy folyamat, és el kell döntened, hogy végigcsinálod-e. Sok sikert! Menni fog.
2013. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleve gyanút keltő a módszerben az, hogy minden gyermeket egy kalap alá vesz. Gyakorló anyukák nap mint nap tapasztalhatják, hogy nincs két egyforma gyerkőc még egyazon családban sem. Hogyan is működhetne egyformán ugyanaz a gyakorlat különböző egyéniségű, hátterű babáknál?


A könyv ahelyett, hogy magyarázatot kínálna a nehezebb elalvásra és az éjszakai felébredésekre, egy bizonyos kor (3 hónap) után egyértelműen meg nem engedhetőnek tartja, és alvászavarként címkézi azokat. Holott, ha körülnézünk a gyermekek között, láthatjuk, hogy a 3 hónapnál idősebb babák elsöprő többsége fölkel éjszaka – sokuk többször is. Vajon tényleg elképzelhető, hogy a babák többsége alvászavaros, és csak egy kisebb részük „működik” jól? Vagy inkább az a valószínű, hogy a gyerekek többségének szüksége van az éjszakai szopizásokra, ezért kelnek föl?

2013. jún. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Meg annyit hozzafuznek hogy nekem is nagyon gaz volt az altatas is, es estenkent is sokszor felkelt.. Most masfel eves, kb. talan valamivel tobb mint fel eve igy nez ki az altatas: 7-8 ora fele megfurdetem, teszek be egy meset, amit kb. 10 percig nez amig vacsizik. Aztan lefekszek melle az agyba, akkor adadom neki a parnajat, o is lefekszik mellem, odabujik hozzam. Enekelek neki simogatom,( sokszor o is elkezd simogatni:) ) , aztan magatol elalszik. Valamikor 30 perc kell, valamikor 2 ora.

Ott alszik koztunk a nagyagyba, igy o is biztonsagba erzi magat, jobban alszik, meg en is nyugodtabb vagyok. Estenkent sokszor felkel, kb. 2-3-4 orankent, akkor adok neki vizet, visszabujunk egymashoz, es alszik tovabb. Nem tudnam hagyni hogy sirjon este, majd megszokja alapon...

O meg kicsi , akkor erzi magat biztonsagban, ha anya mellett van. Szerintem cserben hagyva erezne magat, ha ott hagynad egyedul aztan majd egyedul visszaalszik.. Ne erts felre, en megertelek, hisz ugyanezen mentem at. Megertem az allaspontod, de sztem probald meg atveszelni ezt az idoszakot anelkul, hogy a gyereknek nelkuloznie kelljen teged... Bocs az ekezetek miatt:)

2013. jún. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg most van a szeparációs szorongás a kisfiadnál, ez is okozhatja a problémákat (vagy a meleg, vagy a foga, vagy az, hogy feszült amiatt, hogy durván bánsz vele, vagy ezek mind együtt, ki tudja).

Ha hagyod sírni, lehet, hogy néhány átsírt éjszaka után feladja, és beletörődik a sorsába. Az eredménye egy szorongó, bizalomhiányos kisgyerek lesz, aki görcsösen fog kapaszkodni beléd, nehezen fog menni neki a természetes leválás.

Érdemes megnézni ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2013. jún. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is megértelek abszolút kedves kérdező.


Nyilván egyik szakkönyv sem tud specifikusan az adott gyerek problémájára megoldást kínálni, de valószínűleg ezek a módszerek amiatt kerültek a nagyvilág elé könyv, cikkek formájában, mert sok babánál, gyermeknél beváltak.


Az én babámat hasonlóképp altatom, ahogy a Suttogó című könyvben írják. Ha felébred, akkor megnézem, mi a baj. Ha kiesett a cumi, visszaadom neki, ha kitakarózott betakarom, de ilyenkor nem beszélek hozzá egyáltalán. Ha nagyon nyugtalan, akkor kiveszem, megnyugtatom, visszateszem az ágyába és kimegyek a szobájából. Ha kell, van hogy ötvenszer megyek be hozzá. Általában működik..

De van, hogy nem. :))

2013. jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Miért lettem lepontozva ennyire? Mi rosszat írtam?
2013. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!