Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nem sírni hagyós...

Milyen nem sírni hagyós módszert tudtok ajánlani, hogy eddig ringatással és szopizással elaltatott babám megtanuljon önállóan elaludni?

Figyelt kérdés

Most még csak 3,5 hónapos, ha nem is most, de a későbbiekben szeretném, hogy önállóan aludjon el. Esetleg ez kialakul magától? A nappali és az éjszakai alvás sem megy neki önállóan.

Egyelőre egy szobában alszik velünk, az ágyunk melletti kiságyban. Később szeretnénk a saját szobájába áttelepíteni, egyelőre ezt sem tudjuk, hogy mikor lenne jó.


2009. jan. 23. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
azt minden kisbaba szereti, ha hason fekszik és a hátát simogatják, meg a kis arcát és a halántékát, az nagyon megnyugtató.
2009. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnéd, hogy önállóan aludjon el, akkor mindenképp még most kezd el. Később késő lesz. Sajnos csak sírással lehet ezt elérni. Én a következőképpen csináltam a fiammal 2 hónaposan. Letettem sírt 3-4 percet(ott maradtam vele, csititgattam, ráztam a fenekét), majd kivettem, és ez így ment míg el nem aludt. Ne hagyd, hogy az öledben aludjon el. Nekünk 3 hét alatt sikerült elérni, hogy magától aludjon el. nem könnyű. Én vele együtt sírtam, de ez neki is jobb, mert minél nagyobb anál kényelmetlen lesz neki az ölben elaludni.

Kitartás::)

2009. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem minden baba szeret hason feküdni.

Szerintem sem lehet sírás nélkül. Talán ha letetted próbáld meg elterelni a figyelmét, finoman, hogy az álmot ne verd ki a szeméből. Ha gyengéden mókázunk, esetleg mesét olvasok-azt mulatságosnak találja, akkor utána jobb kedvel könnyebben alszik el ha egyedül hagyom. Persze sírni is szokott, de csak kicsit.:)

2009. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Istenem miért kell ez a "megszakad a szívem, de azért hagyom hogy sírjon a gyerek" duma, mert így lehet nevelni?

4 hónapos koráig a lányom csak ölben létezett, ha sírt felvettem, nem hagytam magára soha, és nem is fogom, ha már a térdem rogyna a fáradtságtól akkor sem, tudom h én kellek neki, vagy ha nem akkor valami baja van, és hagyjam magára a saját kényelmem miatt?? Soha, fog ő még eleget engem magamra hagyni ha nagy lesz, most ez a korszaka van ezt így kell velük megélni. Miért akartok ennyire szabadulni tölük, én megtanultam vele takarítani, főzni, vasalni, mosni, teregetni!

A lányom magától szokott rá az egyedül elalvásra, higgyétek el idejében rájönnek ők, de addig mi kellünk nekik, ahogy betöltötte a 4 hónapot egyszerűen sírt ölben ha már fáradt volt, leraktam cumi a szájába és aludt, ők nem gépek nem lehet őket beállítani, saját magukat állítják be ahogy nekik jó!

Én legalábbis azért szültem,azért akartam őt hogy vele legyek, nincs olyan másodperc amit kihagynék nélküle, ha kellett reggelig játszottunk vele, és tessék 4 hónapos és este fél9-től reggel fél-9-ig alszik, egyszer eszik 4 körül!

2009. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek is azt igazolták, hogy mindenkinél más működik, meglátjuk nálunk hogyan lesz!
2009. jan. 24. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!