Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek egyedülálló...

Szerintetek egyedülálló szülőként, Budapesten, albérletben,1 éves kisfiúval, havi milyen keresettel lehet megélni egy rendezett életszínvonalon?

Figyelt kérdés
így akkor ugye bele kell számolni az albérletet, a bölcsit - ha államiban nem sikerül helyet találni, vagy nem időben, illetve egy bébiszittert, aki értemegy és vele van amíg én dolgozom.
2013. jún. 22. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
200-250 ezer nettó szerintem kell, és abban még nem nagyon van luxus, csak normális, egészséges élet.
2013. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
rezsi+albérlet attol függ hol és mekkora lakás és mennyit fogyasztotok. távhő vagy nem. 80.000-130000ft. Bérlet: 10.000ft ha van pesti lakcim akkor kérhetsz kismamabérletet :4000ft. a többi rajtad múlik,hogy mennyit költesz a boltokba. szerintem is a 200.000 ft a minimum.
2013. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
200 ezer körül szerintem is kell. Egyébként ha már úgyis albérlet, nem tudom tudod-e, de a 13. kerületben nincsen várólista a bölcsikben, tehát ebben a kerületben laksz, és be akarod íratni a gyerkőcöt, akkor garantáltan elhelyezik pár héten belül. És állítólag a térítési díjat sem vezették be, csak az étkeztetésért kell fizetni...
2013. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igen, kb. így fogok kapni. 200-e, plusz bérlet, plusz egyéb juttatások, pl 50-e. gyógyszertári cuccok, szerintem ebbe a kategóriába belefér a pelus és a tápszer. Ehhez még akkor hozzájön a családi pótlék. Szóval azon gondolkoztam, hogy ez így majd kb. milyen életet biztosít számunkra, hogy fogok belőle kijönni... Akkor ez így szerintetek rendben lesz?
2013. jún. 22. 15:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kijössz belőle, olyan albit keress, ahol kevés a rezsi, viszonylag új lakást, semmiképp se távfűtésest.
2013. jún. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajna én is ilyen helyzetben vagyok, azt számoltam ki nemrég, hogy 200ezer minimum kell a normális megélhetéshez és ebbe luxus dolgok szerintem nem férnek bele.
2013. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.Nem mindegyik panel szörnyű. A miénk nincs felújítva a fűtés van csak korszerűsítve viszont számláló nincs. Télen 24 fok van a lakásban és a max. főtáv számlánk 27 ezer volt.

Ha feljössz akkor nagyon nézd meg a lakásokat, nézd át a számlákat stb. Mi futottunk már bele rossz tulajba :( Jah és ha panelt néznél akkor fűtés számlálósba ne költözz. Sokan azért fáznak ,mert a szomszéd spórol ,viszont ő feltekeri és így átmegy a meleg a spórolós szomszédokhoz. Mintha az utcára fűtenél kb.

2013. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát azért a 27 ezer távhőszámla szerintem sok, persze kérdés, hogy mekkora lakásról van szó, de mi számlálós lakásban soha nem fizettünk többet az 50 nm-es lakásban, mint 20.000, de inkább alatta volt mindig, a szomszédék, ahol nem volt még gyerkőc, így nem fűtöttek annyit, mint mi, de nem volt náluk sem hideg, azok pedig 14 körül fizettek a hidegebb hónapokban...

De az újépítésű, cirkós lakások rezsije a legkisebb egyébként

2013. jún. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jah, és azt elfelejtettem, hogy nálunk ennyiért 26-27 fok volt, mert éppen télen volt kúszó-mászó a lányom...
2013. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Off, 27 ezer csak a fűtésre nagyon brutál! Nekünk a gáz 6-7 ezer minden hónapban, igaz kicsi lakás, csak 40 nm, de dupla ekkora is csak 12-14 lenne, ez cirkóval ennyi (tégla saroklakás) és elég melegre fűtünk. Szóval ilyen olcsó fenntartásút is lehet találni.
2013. jún. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!