Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anya, kisbaba,...

Egyedülálló anya, kisbaba, kutya. Meg lehet oldani?

Figyelt kérdés

Sajnos egyedül maradtam az 5 hónapos fiammal.

Van egy 5 éves spánielünk.

Gondban vagyok, mert nem tudom, fogok-e tudni gondoskodni róla megfelelően hosszútávon, így is legtöbbször csak napi 2-szer tudom levinni, mivel segítségem nem lévén, a fiamat nem hagyhatom egyedül a lakásban.


Nekem ő szinte családtag, imádom, nagyon nem szeretnék tőle megválni, ráadásul mindig is örültem, hogy a fiam kutya mellett nőhet fel, de nem tudom, mi lesz így velünk.

Ha már elkezd totyogni, járni a fiam talán könnyebb lesz. Vagy épp ellenkezője?


Olyan anyukák véleményére lennék kíváncsi, akik hasonló helyzetben vannak, hogy tudták megoldani a kutya+gyerek kombinációt egyedül?


2013. ápr. 23. 22:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Gyerekkel együtt mért ne mész le többször? magadra kötöd vagy bármi és leszaladtok pluszban még 1-2szer.
2013. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Úgy viszem kendőben, de így is napi 2 kutyaséta, bolt, posta, védőnő, nagyiék stb. és már 6kg, nem könnyű.

Ráadásul ha zivatar van, vagy hófúvás lesz, nincs kire bízni a gyereket, hogy fent hagyjam amíg leviszem a kutyát.


Nem a legideálisabb megoldás, de az is eszembe jutott, hogy az erkélyen felállíthatnék egy almot "vész" esetére, bár kérdés, odaszokna-e egy ilyen idős kutya?

2013. ápr. 23. 22:27
 3/23 anonim ***** válasza:
33%
Nézz szét a környékeden. Pl. nekem 9 és 11 éves gyerekeim vannak, megőrülnek az állatokért, de én nem engedem, mert olyan az életmódunk, hogy reggel rácsuknénk az ajtót és estig egyedül lenne, ráadásul rokon is van aki allergiás a kutyaszőrre. Na meg én is egyedülálló anya vagyok, épp elég pénz és idő a két gyerek + munka + háztartás. Viszont többször könyörögtek egy ott lakó ismerősnek, hogy sétáltathassák a kutyusát. Szóval ha találnál ilyen lelkes segítőket, akkor az neked és nekik is jó lenne.
2013. ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Na meg 3. on lakunk, nem lehet csak úgy le-föl szaladgálni.

Illetve lehetne, ha nem lennék ilyen tohonya :))

Sajnos mióta szoptatok kicsit meghíztam.

2013. ápr. 23. 22:28
 5/23 anonim ***** válasza:
egy próbát megér majd, de van olyan hogy kutyapelenka, ne almot tegyél, hanme olyat. Vagy ha van isemrős, szomszéd aki tud segiteni akkor kérd meg és vigye le a kutyát vagy vigyázon a babára ha épp alszik Te meg leszaladsz a kutyával.
2013. ápr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
Te jo eg, ez azert nem a vilag vege. Anyukam 3 gyerekkel, es 2 kutyaval maradt egyedul, de eszebe se jutott tuladni az allatokon. (se a gyerekeken :D ) A napi kettonek elegnek kell lennie, egy normal dolgozo se tudja tobbszor levinni a kutyust, reven dolgozik. Azt a kendot megprobalhatod, hatha, de ilyen idos korban mar nem szoktak raszokni. A 3. emelet meg nehez tudom (mi a negyediken laktunk, lift nelkul, es anya is egyedul cipelte a babakocsit, hat, mit ne mondjak, ezt ma is felemlegeti :D ), de probald a jo oldalarol nezni, van rajtad egy kis feles, most igy megszabadulhatsz tole. A kutyunak jo, mert setal, a babanak jo, mert levegozik, neked meg jo, mert mozogsz es nem ragadsz a 4 fal koze. A togyogosokkal pedig meg konnyebb lesz.
2013. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Lassan 2 éves a kisfiam. A kutyánk 5. Párom 12 órázik. Megoldom mert megakarom oldani. Napi 1 nagy séta plusz a rövidebbek. Ha esik ha fúj ha -20fok akkor csakgyors le egy pisire gyerekkel együtt.

A kinti alom jó ötlet de nem.biztos hogy tudni fogja mire való. Egy próbát megér

2013. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

Ne ess kétségeb:), megoldható(bár nem eyedül nevelem a lányunkat, férj éjjel dolgozik, nagytestű kutyával vagyok és egy 2 évessel).

Ha már hordozod a kicsit, akkor nincs más hátra, mint hogy hátra vedd, meglátod, úgy tizedannyira lesz nehéz. És még a kutyakakit is könnyebb lesz összeszedni:).

Ha jön a hó vagy bármi más, akkor felveszed az addigra megvarratott hordozós kabátod / hordozótakaród és mehettek.

Ja, és addig könnyű amíg nem akar egyedül menni, ez tapasztalat.

A túlsúlyodnak pedig kifejezetten jót fog tenni a többszöri séta:).

2013. ápr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%

bocsánat, de ha ezt a kutyás oldalon teszed fel, akkor leszedik az általad mondott tohonya fejed.

le tudsz menni a harmadikról, és le tudod vinni a gyerekedet is, meg a kutyádat is, szedd össze magad, és ennyi.

ha felszedted a plusz kilóidat, akkor majd most leadod.

basszus!!!

2013. ápr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Egyedül vagyok egy 4 éves kutyával és egy 2 éves gyerekkel. Napi egy nagyobb séta a kutyával és a gyerekkel. Amíg kisebb volt, a babakocsiban ült én meg vezettem a kutyát. Mióta ilyen "nagy" már, segít fogni a pórázt.

Délelőtt egy gyors pisi-kakira leszaladunk a kutyával és a gyerekkel, délután meg járunk egy nagyobbat. Volt olyan is, hogy úgy időzítettem a nagy sétát, hogy a gyereket altattam a kocsiban, a kutya meg sétált mellettünk. Én is emeletről járok le és nincs liftünk, szóval nem kéjmámor, de imádom a kutyám, nem akartam megválni tőle semmiképpen sem.

Van neki is kirakva egy alom/kutyapelus, de csak nagyon végszükség.

Mikor megtanult járni a babóm, akkor jöttek a többször kicsi séták (persze csak jó időben) és a kicsim kapott egy kis dömpert, amit húzott maga után én meg a kutyát vezettem pórázon. Hozzá teszem ,Pesten lakunk a belvárosban, tehát kevés a zöld, de annál több a beton és a tömeg.

Szerezz be egy könnyű sport babakocsit és amíg nem jár a gyerek, addig abban tolhatod, a kutyát meg vezeted.

2013. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!