Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 13,5 hónaposan nem...

Baj ha 13,5 hónaposan nem igazán mondogat szavakat? Van/volt más is így?

Figyelt kérdés
Nekem szokta mondogatni hogy "aja", meg néha a nagyiknak is ezt mondja, néha-néha azt hogy "nem" vagy "de", viszont nem tudatosan csak úgy. Amúgy a maga nyelvén "beszél" nagyon sokat.
2009. okt. 13. 01:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne baj,ha a maga nyelvén sem beszélne.Amit neked meg a nagyiknak mond,az már tudatos.A legtöbb pici két éves kora körül kezd el beszélni.Ritka az a gyerek,aki hamarabb.Néhány hónap múlva tapasztalod majd,hogy be nem áll a szája,győzd majd hallgatni,meg válaszolni neki.
2009. okt. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az en fiam 14hos O sem nagyon mond szavakat,vagyis igen a maga nyelven rengeteget halandzsal.Vava a kutya,meg cc cica,meg mama,tata,nem...kb ennyi
2009. okt. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyidősek a gyerekeink: mi néha felismerni véljük az "apa, aja, mama, baba, nem, de, le" szavakat, de nem konzekvensen használja őket. Ő is inkább babanyelven magyaráz, de gyakorlatilag egész nap. A játékokhoz is szokott "beszélni". Ha képeskönyvet nézegetünk, és olyan kedve van, akkor próbálja utánam kimondani az egyes szavak első szótagját. Szóval emiatt ne aggódj, ennél többet nem kell tudnia ennyi idősen.
2009. okt. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, megnyugodtam! Azért aggódtam mert sokan kérdezik hogy "na és miket mond már?", és ha mondom hogy igazából még semmit, furán néznek, meg a fejüket csóválják.
2009. okt. 13. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!