Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám feneke nagyon...

3 hetes babám feneke nagyon csúnya piros és pöttyös. Az alábbiakon kívül mit tehetnék még érte?

Figyelt kérdés
Valószínűleg pelenkaváltás miatt pirosodott ki neki a kis popója, úgyhogy visszatértünk az előző pelushoz. A védőnőm javaslatára kamillás vízzel tisztítom popsitörlő helyett. Azt mondta, hogy gombát is lát, úgyhogy kenjem Canestennel. És használjam a Sudo krémet és Neogranormont felváltva. Hétfőtől így is teszek, viszont ahol a pöttyök voltak, ott lehámlott a bőr és most piros foltokban. Még a végbélnyílásnál is hámfoszott szegénykémnek. Kedden megyünk a háziorvosunkhoz, de addig is kellene valami tanács, mert már sírok minden pelenkázásnál, mert biztos nagyon fáj a kicsikémnek.

#baba #piros #pöttyös popsi
2013. jún. 22. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szeerintem többet nem tudsz tenni mint amit a védőnő mondott. Pár nap alatt javulni fog neki.
2013. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a kamillás vizet hagynám, mert az szárítja a bőrét, ahogy a sodukrém is.A neogranormon jó, meg a bepanthen is. Mindkettő elég zsíros állagú és hámosítanak is. Így ami piros, mert lehámlott a bőr, azt megnyugtatja. Amikor meg törölgetni kell a popiját, azt meg csak sima vízzel, szerintem az a legjobb.
2013. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kamillát én is hagynám és a canestent is.


Szellőztetés, megfelelő pelus, sudocrem, ha nem múlik el pár napon belül, akkor bőrgyógyász.

2013. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja igen az fontos hogy ne ahsználj illatositott, mesterrséges anyagokkal átitatott positörlőt, akár attól is lehet allergia. Sima lancsos vizes vattával töröld a popsiját, nagyon gyakori az érzéekenység ezekre a dolgokra, meg az ekcéma is.
2013. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg hanyagolni a tejtermékeket - már ha szoptatsz - mert az én babám popsija attól lett ilyen. Én is pelenkaváltásra gyanakodtam először, aztán a törlőkendőre, végül kiderült, hogy a tej és rokonai a bűnösök. Ha már csak egy csepp tejet is ittam, akkor kiütötte a popsiját.

Figyelj arra, hogy a Canestent csak nagyon vékonyan használd, a Sudot pedig max éjszakára. Ha pesti vagy, akkor a dokid biztos ismeri a Péterffys popsikrémet (lehet, hogy vidéken is ismerik), amit gyógyszertárban kell kikevertetni és pont az ilyen popsira van.

Nálunk a Neogranormon semmit nem ért!

Ja és próbáld minél többet szabadon hagyni a popóját, hogy érje a levegő. Most jó idő van, nem kell félni, hogy megfázik. Rakj alá valamit, hogy ne pisiljen mindent össze és levegőztesd a popót!!! Gyorsabban fog gyógyulni!

2013. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én ilyen esetben Canestennel szoktam kenni és Sudocremmel, gyönyörűen helyrehozza 2-3 nap alatt!!!

A kamillázásról nem tudok érdemben nyilatkozni, sosem csináltam, ahogy íram nekem elég volt a 2 krém...

A Neogranormon nekünk sem volt jó, amikor azt használtam, mindig gombás lett a lányom, sudocremmel pedig gyönyörű a bőre...

2013. jún. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én babámnak is ilyen picin ennyire durván piros, hámfosztott foltos lett a popsija. Nagyon szenvedett unokatesóm átrohant és hozott egy szert, amit a védônôje adott: Merbromin, egy piros oldat, fertotlenítôszer, elöli a kórokozókat és kiszárítja (a hámfosztott foltok nedvedzenek), vigyazni kell vele mert mindent befog.

Egyszer egy nap kell bekenni fültisztítóval a pöttyöket, ill. ha lekopik lehet ismêteni, de sokaig piros marad. Amugy már 1-2 használat rendbe hozza.

Ilyenkor, amikor hámfosztott+biztos el is fertôzôdôtt, a popsikremek, hamositok már semmit nem érnek. Bôrgyógy által felírt kevert krémnêl is jobban, gyorsabban hat ez.

2013. jún. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ma hívd fel az ügyeletes gyógyszertárat, hogy recept nélkül kapható-e náluk merbromin. (szerintem igen) Én sem használtam ekkor popsitorlôt, csak vized zsepit. Es nem törölgettem, hanem hajszarítóztam ( messzirol nehogy pisiljen es megrazza az áram) nagyon élvezte (amúgy is rettenetesen sírt a sebektôl)

Én már semmit nem kennék rá, csak szárazon tartanám, és próbáld minél elôbb beszerezni ezt a szert.

Végül háziorvoshoz sem kellett mennünk, mert olyan gyorsan látsxott a javulás.

2013. jún. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kórházban pelenka dermatitis esetén Merbromin -nal kezelik a babák bőrét. Ez az a piros ecsetelő. Hatásos. Azt hiszem, vény nélkül is kapni.
2013. jún. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A neogranormon hámosít. inkább keress egy tényleg jó bőrgyógyászt. de csak olyat aki nagyon jó valóban. hogy mihamarabb megtalálja a gondot és ne kisérleti nyuszika legyen a babád a dokiknál. ha baranyai vagy véletlen akkor nekem van egy jó dokim. elsőre megtalálja a problémát, már sokunknak bevállt. a legjobb baranyában. addig is még nem mész bőrgyógyászhoz,csak sudocrem, ne hasznáéj többet egyidőben. én canestent biztos nem kennék a 3hetes babámra addig, amig szakorvos nem mondja. a háziorvos is felejtős, ő nem arra specializálodott, hacsak nem az az alapszakmája, de bőrgyógyászok nem szoktak háziorvosként praktizálni. szakorvos keress fel!!!
2013. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!