Mikor fog ülni?

Figyelt kérdés
27.-én lesz 6 hónapos a babám. ha ültetni probálom még elburul, eldöl.. ismerősöm 5hós babája már gyönyörűen ül. ugye ezt nem szabad sietettni?
2013. jún. 23. 04:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha még eldől,akkor várni kell még vele egy kicsit! Siettetni nem szabad,egyik baba sem ugyanolyan! Nekem azt mondták,hogy nem kell erőltetni az ülést,például lányomat soha nem ültettem,nem erőltettem a dolgot,aztán 6,5 hónaposan megpróbáltam hátha, és olyan szépen ült,sosem dőlt el! Sokat hintáztasd őt,hogy jó legyen az egyensúly érzéke!:)
2013. jún. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem 6,5 hónaposan ült magától először. Mi is meglepődtünk, hisz annyira nem erőltettük. Én a babahordozóban tartottam addig, és olyan szépen hintáztatta magát,hogy már féltem,hogy felborul.Lehet,hogy ez segített neki abban, hogy megüljön magától. Már 8 hónapos, szépen játszik ülve, de még van 1-2 borulása most is, és általában a feje elkap valamit amibe még élesebben beveri szegénykém a fejét.Pedig úgy vigyázunk rá,mint a szemünk fényére.

Nem kell siettetni semmit, mindent meg fog magától szépen tanulni. Egyik nap még nem tudott kúszni,másik nap meg már meg sem állt.

2013. jún. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az én lányom is 27-én lesz hat hónapos, ha felültettem és elengedem akkor eldől, de ha csak az egyik kezét fogom akkor üldögél, én is várom már mikor megy magától
2013. jún. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ellene vagyok minden erőltetésnek. Kisfiam mégis 6 és fél hónaposan magától felült, pedig soha nem ültettük, támasztottuk ki. Pontosan 6 hónaposan mászott, 2 hét múlva ült és rá 2 hétre felállt.

Ismerősök már 3 hónaposan kitámasztották a babájukat és azt érték el vele, hogy semmit nem csinált csak ült. 8 hónaposan sírt, ha hasra tették. Pár napja állt fel, de még nem mászik 9 hónaposan. Fölösleges volt erőltetni, ezzel gátolták, hogy magától csináljon mindent.

2013. jún. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem ültettem a lányom, szerintem ez nagyon káros!!

Nem kell nekik segíteni, mindent megtanulnak a kisbabák a maguk ütemében.


A lányom 6,5 hónaposan ült fel magától, soha nem segítettem semmiben, se forogni, se ülni.

Járásban sem fogok neki segíteni. Ha még nem tudja magától csinálni, akkor még nincs készen rá a vázizomzata, az ültetéssel, vezetgetve járással csak árt az ember.


Engem sosem érdekelt, hogy Mariska, vagy Juliska már 5 hónaposan ült, 8 hónaposan szaladgált, 1 évesen már 2 ismeretlenes egyenleteket oldott meg stb.

2013. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Még van ideje bőven felülni! Ha eldől, akkor még ne ültesd, mert rossz neki! Kislányom 8 hónaposan már megült 10 percig is, ha felültettük, csak így volt hajlandó játszani. Most 10,5 hónapos és pár napja ült fel magától.
2013. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-én lesz 8 hónapos a kislányunk, de még nem ül fel egyedül. 5,5 hósan kezdett kúszni, 7 hónaposan mászni, és kapaszkodva felállni, de még nem ül. Ha felültetem, akkor pár másodpercig megmarad, de utána eldől. A babakocsiban szépen kapaszkodva felhúzza magát ülő pozícióba.
2013. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sosem ültettem a lányomat, szóval nem tudom megült volna-e ha leültetem, de 10 hónaposan felült magától, onnantól ül.

Fölösleges siettetni, semmilyen hátrány nem éri, ha később ül, sőt. Kifejezetten mondják, hogy ne hagyjuk sokat ülni a babát, mert nyilván tetszik neki, de egyéb mozgásformákat nem gyakorol miatta. Majd ha eljön az ideje és a teste készen áll rá, akkor majd ülni fog ne aggódj.

És attól, hogy később ül, még lehet hogy beelőzi másban a társait, a én lányom is 12 hónaposan már járt.

Szóval legyél egész nyugodt!

2013. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Épp 9 hónapos volt, mikor felült magától. Mászásból kitolta a fenekét. Soha nem erőltettük, és nem is ültettük. De volt bennem egy kis félelem, hogy akkor most nem fejlődik rendesen vagy valami baja van.

De semmi baja nem volt, egyszerűen csak akkor érezte magát készen rá. És nem bánom, hogy nem ültettem előtte, a háta gyönyörű egyenes. Nem éri meg, inkább 2-3 hónappal később üljön fel, mint sem, hogy egész életében szenvedjen a háta miatt.

Ismerősöd babája azért ül, mert ültetik.

2013. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6 hónaposan nem kell ülnie és ültetni sem szabadna!

"Felülés 8-10 hónapos korban. A felülés nem azt jelenti, hogy támasztva, vagy a kezére támaszkodva meg tud ülni a baba, hanem, hogy teljesen egyedül minden segítség nélkül fel tud ülni és támaszték nélkül stabilan ül (nem borul fel)."

2013. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!