Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kenitek ekcémás babátok...

Mivel kenitek ekcémás babátok bőrét?

Figyelt kérdés

Lejárt a szavatossága annak a krémnek, amit a doktornő írt fel, de azt mondta hogy nem is szükséges majd ezt használnunk, mert nagyrészt hidratáló krém van benne, pici összetevőben tartalmazza csak azt ami az ekcéma elmulasztására való! Szóval hogy ha elfogy, kenjem a babát hidratáló krémmel! Ok, de milyennel??

Nem erősen ekcémás a babám, csak a nyaka körül kezd ismét kipöttyösödni és meg szeretném előzni, hogy begyulladjon neki!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. okt. 13. 11:09
 1/5 A kérdező kommentje:
8,5 hónapos :)
2009. okt. 13. 11:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne normál testápolóval kend, hanem hipoallergén hidratáló krémmel! Legjobb, ha speciálisan ekcémára készült krémmel kened, ilyen például a Lipikar Baume. Sajnos elég drága, de nagyon jó! A gyógyszerész lehet, hogy tud olcsóbb, de szintén jó krémet ajánlani. Ha pedig ez nem elég, az Elidel krém szépen helyrerakja, de ezt csak orvos írhatja fel. Ha ekcémás a babád, érdemes elvinni időnként bőrgyógyászhoz. Egyébként ha a bőrgyógyász igazolja az ekcémát, ami hosszabb ideig fennáll, akkor emelt családi pótlékot is igányelhettek!
2009. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon aranyos vagy!! Köszönöm szépen az infókat, délután megyek is a gyógyszertárba és rákérdezek ezekre a krémekre! Mégegyszer is nagyon köszönöm, sokat segítettél!
2009. okt. 13. 11:41
 4/5 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk is ekcémás volt,koraszülöttként.

Nekünk a kis arcán jött ki,és a kéz-láb hajlatokban.

Naponta 5-8x ALOE FIRST-tel kentem steril vattára spriccelve,egész hamar rendbe jött neki.Nagyjából 2 hónap alatt.

Ez a spray kb 0,5 l,és 4000 ft körül van,de sokáig elég,és széles körűen lehet alkalmazni.

Szülés utáni hormonális pattanásaimat is azzal kezeltem,napozás után is azzal szoktam permetezni magam.Égési sérüléseket is lehet vele kezelni,és nem romlik meg.Igaz,van rajta szavatossági dátum,de akár egy évig is jó,vagy még tovább,ha felbontod,de nem használod el.

2009. okt. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Eucerin testápolót használtam,de kicsit nagyobbak voltak a lányaim.Nagyon szuper volt,mindig a hidegebb időben ekcémásodott a bőrük foltokban.Ez a testápoló helyrehozta pár nap alatt.De kérdezd meg a gyógyszertárban,hogy a babádnál használhatod-e.Nekem anno a dokinéni javasolta.
2009. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!