Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcémás bőrű gyerekeknek...

Ekcémás bőrű gyerekeknek milyen napozó krémmel kenitek a bőrét?

Figyelt kérdés
Bőrgyógyász ajánlotta?
2011. ápr. 30. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk mindenki ekcémás a családban. A férjem és én sima DM-est használunk, már amikor.

A gyerekeknek már többfélét kipróbáltunk, de egyik sem jött be, mert vagy felhólyagosodott a bőrük, vagy kiütésesek lettek a naptejtől. A legutóbbi próba a La roche posay volt, még jó, hogy csak termékmintánk volt, mert nagyon elrendezte a 16 hós fiamat.

De próbáltunk már rengeteget, többezer forintosokat, agyondícsért márkákat és semmi nem használt. Ezért a bőrgyógyász azt mondta, nincs nagyon ötlete már, inkább maradjunk a lakásban, ha erőse süt a nap. Még jó, hogy a Balaton mellett lakunk,gondolhatod milyen könnyű lesz betartani:(

2011. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mi kertes házban lakunk, és a gyerek állandóan kint akar lenni. Még most is, hogy szakad az eső. Állanóan kérdezi, hogy elállt már az eső? Ha kicsit jobb az idő már is rohan kifelé (2 és fél éves). Szerencsére kb 13 órától kb 15-ig alszik, de azért szerintem előtte és utánna is kellene kennem valamivel.

Bár már a sima napozókrémek is iszonyú drágák, a speciálisak meg pláne. Ezért is érdeklődöm, hogy kinek mi vált be, vagy kinek mit tanácsoltak?

A DM-es dolgokról sok jót hallottam, sokan dícsérik. Én kipróbáltam a sensitív tusfürdőjüket és a testápolót. Az sajna nem jött be a gyerkőcnél. Ez persze nem zárja ki, hogy a napozó krémük ne lenne jó!

Várnám a további tanácsokat is!

2011. máj. 1. 15:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyerekorvost, vagy bőrgyógyászt kérdezz, lehet hogy van olcsó gyógyszertári, amit fel tud írni receptre. Kozmetikus vagyok, szintén ekcémás a kislányom. A napvédőkrémekről azt érdemes tudni, hogy minél magasabb a faktorszámuk, annál erősebben allergizálnak, amit ekcémás gyerkőc esetében kerülni kellene, plusz a késztermékek gyakran tartalmaznak szinező, és illatanyagokat, ami szintén nem jó. Az alacsonyabb faktorszámú termékek allergia szempontjából jobbak ugyan, csak a gyerek bőrének nem biztos hogy megfelelő védelmet tudnak nyújtani. Elvileg ekcémát gyógyítja a nap, mert az UV sugárzásnak van gyulladáscsökkentő hatása is, csak ha mellette leég a bőre, az meg már nem annyira kívánatos.

A lányom négy éves, babaként nem vittem napra, egyévesen vettem neki 30-as faktorszámú naptejet, azt hiszem Johnson-t, jó volt, nem égett le, és a bőre is bírta. Tavaly nyáron már csak 20-as faktorszámút vettem neki, majd három nap után 10-est használtunk, addigra már barnult, én meg aggódtam, hogy nehogy a magas faktorszámú kiüsse a bőrét. Ez így bevált. Idén még nem tudom hogy lesz, egyenlőre még nem használunk semmit, félárnyékban vagyunk játszótéren is.

2011. máj. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ekcémás. 2,5 éves, és még mindig gyógyszertári mosdókenőcsöt használunk, vagy a Gabit, mert minden mástól kiütéses lesz. Én is sokféle naptejet használtam, mindentől kiütéses lett, viszont a Nivea 20 faktoros napolaj egészen jónak bizonyult. Illatanyag mentes, fújos.
2011. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!