Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már nincs pelus nappal,...

Ha már nincs pelus nappal, akkor is kenitek vagy nedves törlővel törlitek a lányotok pisilés/kakilás után?

Figyelt kérdés

20 hós korától szobatiszta nappalra a lányom, és azóta már kétszer is volt valami gyullagás neki!egyszer a cunija volt nagyon piros, egyszer pedig a feneke! Pár nap alatt rendebe jött, de nem tudom mitől volt!


Mindig Wc papírral törlöm neki, de nme is jutott eddig eszembe hogy nem így kellene!Ha utcán pisil akkor is természetesen mindig megtöröltem neki!


De ezek után is nedves törlővel kellene?Vagy posikenőcsözni?Mondjuk sose voltunk nagy popsi kenőcsösök, szinte csak éjjelre kentem születése óta!Vagy mitől lehet ez? A bugyijait mindig tisztán kapja, ugyanazzal az öblítővel mint születése óta!


Bocsi hogy hosszú lett, csak nem értem a dolgot!


22 hós kislány anyuja


2011. szept. 21. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak kakilás után töröljük törlőkendővel (akkor még a 4 évesnek is, és tulajdonképpen magamnak is, mióta vannak gyerekek), pisilés után WC papír. Azt leginkább már magának intézi a két évesem is. (két kislány)

Nálunk ilyen probléma még nem volt. Illetve a puncin volt egyiknek csúnya gombás fertőzés, de akkor még kizárólag pelusos volt.

2011. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kenem csak este amikor pelust adok rá és pisi után csak papírral törlöm, kaki után még nedvessel.
2011. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is így járunk néha, de nem tudom miért,törlőkendő csak kaka után van.
2011. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég kakilás után törlőkendő. Puncira jó a wc papír is, csak finoman kell törölni.
2011. szept. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaz, nekem fiam van, de nedves wc-papírt használunk. Egyszer vendégségben nem volt nálam, így kaki után a rendes wc papírral töröltem ki a fenekét (3X), estére nagyon csúnya piros lett neki, 2 nap alatt jött helyre bepantennel.
2011. szept. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2011. szept. 22. 08:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha itthon kakil, akkor általában megmossuk a fenekét - ahogyan magunknak is. Idegen helyen nedves papírtörlő.

A pisihez rendes wc papírt használunk.

Csak akkor kencézzük, ha ki van pirosodva a popsija, pl. az oviban nem ellenőrzik, hogy rendesen megtörölte-e a fenekét, volt, hogy nagyon kakis maradt és kipirosodott.

2011. szept. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nagylányomnál,amíg nem volt szobatiszta,addig peluscserénként popsitörlőt és kenőcsöt is használtam-használtunk. A kenőcsöt -bár gondolom ezt tudod- jobb a gyógyszertárban készíttetni! A "teszkós, cébéás masszák" még kézkrémnek se túl jók, legyenek akármilyen márkásak Amikor már nem kellett a "csomagolás",akkor is és szerencsénknek meg az Ő ügyességének köszönhetően magának elintézte a törlést. Kislányomnál ez még kicsit odébb van...

A mindenféle pirosodás elkerülésére elmaradt kézmosás helyett érdemes a kezünket is megtörölni egy kendővel, a kenőcsöt ami a kézen marad, a pelusra kell kenni.

Ez a "szabadtéri-elbújós" meg olyan dolog volt nálunk,hogy mindig vettünk egy kicsi csomag törlőt is,ami zsebben is elfér... Ha már magától intézi a dolgait,akkor is érdemes a wc-be tenni egy műanyag dobozt,benne p.törlővel! Majd rá fog jönni a Kis Édes,hogy melyiket jobb használni... ;)

Még valami! Röhej vagy nem röhej,37 évesen kétszeres lányos Apaként a papír után még én is "rásegítek" komolyabb dolgok után popsitörlővel!!!

Légy ügyes!

2012. febr. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!