Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor vesztek babátoknak...

Amikor vesztek babátoknak vagy kap új plüss játékot, csörgőt, labdát, kimossátok előtte, hogy odaadnátok neki?

Figyelt kérdés
Egy plüss csörgős labdát, hogy mossak ki vagy nem szükséges? Mostanában mindent a szájába vesz...
2009. okt. 13. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első 3 hónapban mindent kimostam. Utána már csak néhány dolgot ha éppen úgy jött ki,ma már semmit nem mosok ki,csak ha használtan kapom és tudom hoyg aki adta nem mosta ki.

Kislányom most 5 hós.

2009. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) 4 hónapos a babám, és nem tudom mennyire árt neki, ha a boltból kapott plüss játékokat megcsócsálja. De sokon fel sincs tüntetve, hogy kell vagy lehet mosni, tisztítani.
2009. okt. 13. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én minden játékát(plüss)kimostam, és kimosom. A csörgős és sípolósokat egyaránt. Amit összenyálaz összegyűjtöm és irány a mosógép 60fokon mosószer és öblítő nélkül, hogy ne legyen "íze".

Amit veszek, vagy kapunk is természetesen kimosom, kitudja, hogy ki és milyen kézzel fogdosta meg!Még ha gyári csomagolásban van is, ott is emberek dolgoznak...

Lehet, hogy kicsit paranoiásnak tűnik, de inkább nem adok esélyt a betegségnek.

Nem tudom mennyi idős a babád, mi 6 hónaposak vagyunk és már kidobálja a dolgokat a kiságyból, babakocsiból, tehát muszály mosni!

2009. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én is kimosok/fertőtlenítek mindent.
2009. okt. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
amin nincs rajta a mosási utasítás...belül csörgős, azt hogy mossam? kézzel? gépben 30 fokon?
2009. okt. 13. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azb első válaszoló vagyok.Azért nem mosok ki mindent,mert nem akarom burokban nevelni a lányomat,kell hogy érintkezzen bacikkal is.Ez amúgy eléggé nehezemre esik,mert szivem szerint mindent fertőtlenítenék amihez hozzáérhet...de sajnos van/volt a közelemben ilyen baba, aki már megnőtt,és minden baja van.Nem volt rá felkészülve a szervezete,mert az édesanyja mindentől elrángatta ami bacis lehetett,és mindent kritikusan fertőtlenített/kimosott/lemosott a baba körül.

Üdv

2009. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amin nincs utasítás, azt is kimoshatod 30-40 fokon gépben, még a dudálós plüssök is száradás után újra dudálnak. A csörgősöknek sem lesz bajuk.
2009. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem néztem a címkét, irány a 60fok, azzal tutira miden baci kimúlik. Természetesen nem kell a steril környezet, meg szerintem lehetetlen is. Nekünk már rágta a gyerek a szőnyeget is, nem tudok vele mit csinálni, de amit direkt én adok oda neki azt kimosom, így a lelkem nyugodt, hogy nem adtam a szájába ÉN a bacit.
2009. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Természetesen mindent. Mi 4hósak vagyunk,szájába veszi,fontos szerintem. Én is vettem csörgős labdát,ugyan úgy mint a többit,gépben 30fokon.
2009. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!