Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év feletti babánál milyen...

1 év feletti babánál milyen tünetei lehetnek a tehéntej allergiának? És mikor (mennyi idővel később) jelentkeznek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon hamar, a doki szerint mikor először adtam 1 dl forralt tejet a babának, már fél óra után láhtattam volna, ha gond van.

Nálunk a lány tejcukorérzékeny, de hál égnek "csak" annyi baja van a terjtermékektől, hogy megy a hasa... ha nem kap tejterméket, nem megy a hasa, semmi gondja nincs. Ezért csak laktózmentes tejet kap reggel és este, és néha anyósom hoz laktózmentes tejfölt, azzal cisnálok neki főzeléket, vagykap túróti is, akkor eszik túróstésztát és ennyi.

Multkor kapott laktózmentes joghurtot, 3 nap egymás után fél-fél dobozzal, de már az is meghajtotta.

Mostanában kéri napközben is a tejet (tejfüggő:-), de ha adok neki, az is meghajtja...

2009. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hasmenésen kívül esetleg más tünetre kell még figyelni? Pl kiütéseket okozhat?

2009. okt. 13. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:
[link] nem tudom olvastad-e?
2009. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,előfordulhatnak apró,piros kiütések is.Tünete lehet még az erősen puffadt has.Sőt,hosszan elhúzódó náthás betegség is,vagy a súly stagnálása.
2009. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!