Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beleraknátok egy 5 és fél...

Ti beleraknátok egy 5 és fél hónapos babát kompba?

Figyelt kérdés
Egy elég jó ismerősömnél voltam tegna és az 5 és fél hónapos lányát belerakta kompba. A kislány azon kívül hogy hasra fordul, mást még nem csinál. Mondtam neki, hogy ez nem túl jó ötlet szerintem. Azt mondta semmi baja nem lesz a kicsinek, max előbb megtanul járni. Szinte felháborodott, hogy nem osztom a véleményét erről. Ti beraknátok így a babátokat kompba?
2013. jún. 24. 08:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%
Sem ilyen idősen, sem később nem raknám bele. A komp káros a mozgásfejlődésre nézve.
2013. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

8 hónapos kor előtt kifejezetten káros. Szerintem én utána sem fogom belerakni. Az idegrendszerének és az izmainak is jobb a mászás és a kúszás. Ha hamarabb megtanul járni, akkor lehetnek majd koordinációs zavarai, mert az idegrendszere nem fog rendesen összerendeződni a járáshoz. De úgysem fogsz tudni erről mindenkit meggyőzni.

Nagyon sok kisgyereket hordanak gyógypedagógushoz/gyógytornászhoz, a komp miatt.

2013. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sem ennyi idős babát, sem idősebbet nem tennék bele. Persze, talán megtanul előbb járni, kimarad a mászás-kúszásból egy jó adag, és igen, lehetnek tanulási nehézségei, mivel nem gyakorolja majd eleget az ellentétes mozgásokat, és nem fejlődik megfelelően az agya. Soha nem volt kompban a gyerekem, 10,5 hósan járt.

Tegye inkább hasra, hadd másszon, attól legalább fejlődik. Van járóka a világon, ha nem akarja, hogy feltörölje a gyerek az egész lakást.

2013. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
34%

Én bele tettem:)

Most már 15 évesa fiam,szinte kitünő tanuló,gimnáziumba ment tovább tanulni....

Semmi baj a gerincével...

4 és fél hónaposan már mászott,9 hónaposan elindult....

Érdekes hogy a mai világban mennyi minden káros,régen miért nem volt az?

Én is ültem kompban és én is imádtam,semmi bajom azóta se és nem vagyok alul iskolázott se....

Ennek egy magyarázata van,hogy a mai világban a gyerekek sem olyanok már mint rég....

Na most lehet lepontozni:)))

2013. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk egy kompot,kipróbáltuk,amikor már tudott ülni/állni a fiam. Ennyit volt használva,5 percet volt benne. Szerintem hülyeség,tök felesleges. De a kérdésre válaszolva,nem tenném bele az 5.5 hós babát,főleg,hogy még ülni sem tud.
2013. jún. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Dehogy!!!

10 hónaposan kapott a lányom egyet, de ő akkor már kúszott-mászott, stabilan állt, pár lépést tett egyedül. Nem igazán szeretett benne lenni, tologatni annál inkább. Addig volt benne, míg kimentem wc-re, meg amíg evett.

2013. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!